“ Balıklarla Dolu Bakir Göllerin Adreslerini Veriyorum “

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. --COCHISE--

--COCHISE-- Serdar

Favori Kamış:
    Eurostar TraverseX ve Captain Camelon 1500
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500
    En İyi Avı:
    orta boy çipura, kefal, turna, vs vs
    Merhabalar.. Burman arkadaşın sıkıntısı çok yerinde ancak malesef artık uydu görüntülerinden keşfedilmemiş yer kalmadı. Şahsen ben de belki yeni bir yer bulurum ümidi ile yakın çekim tarama yapıyorum..Ancak bu siteye üye olan insanların zaten zarar verebileceğini düşünmüyorum ben..Ama yine bahsedildiği gibi herhangi bir google taramasında ilk burası çıktığı için riskli..Haddim değil ama sitenin daha literatür ve deneyim açısından eğitici formatta kalması taraftarıyım..

Göl/göletlere en çok zararı, kolay yoldan ağ veya tırıvırı atmayı yeğleyen bölge yerlilerinin veya malesef eğitim düzeyi düşük, sırf bira içmek için bahane olsun diye avlanmaya giden tiplerin olduğunu düşünüyorum.. Gittiğim yerde gözüme kestirdiğim bir yerde yan yana dikilmiş 10-20 kamışı gördüğümde ise cinlerim tepeme çıkıyor açıkçası.. Madem bu iş spor, madem bu iş hobi, madem bu iş doğa ile bütünleşmek ve eşit şartlarda mücadele etmek için yapılıyor; e be kardeşim al yanına bir tane olta, hadi bir de yedek olsun.. Nedir yahu bu kamış koleksiyonu ile ava gitmeler...Asıl bununla mücadele etmek lazım..Sen atacaksın 20 tane oltayı.. ondan sonra da balık tuttum diye gerine gerine evine döneceksin..

2. --COCHISE--

--COCHISE-- Serdar

Favori Kamış:
    Eurostar TraverseX ve Captain Camelon 1500
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500
    En İyi Avı:
    orta boy çipura, kefal, turna, vs vs
    En son Kesikköprü civarına gittiğimde hiçbir şey tutamadan dönerken lastiği patlatmıştım.. Bala'da lastiği tamir ettirirken tamirci abi ile muhabbete daldık haliyle.. Sonuçta bildiğin yardımsever Anadolu insanı ama anlattıkları pek te hoş değildi.. Anlatılana göre, bizim tamirci de dahil olmak üzere Bala civarı av meraklıları, yasak olmasına rağmen, gece lastik bot ve zıpkın dalışı ile bilmem kaç kiloluk balıkları topluyor (istisnai ahlaklı balıkçıları tenzih ederim)..Kötü niyet demeyelim de bilinçsizlik diyelim.. Balıktır bu, kocaman su, nasıl olsa büyür yeniden denip göllerin anası belleniyor..

Bir başka barajda ise yanımızda tırıvırı ile avlanan arkadaşı ispiyonlamamız sonucunda yasal işlem yapan jandarma subay ve erlerini tebrik ederim.. Yapmak lazım bunu..

3. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm

Serdar Bey, aramıza yeni katıldınız hoşgeldiniz de sözleriniz hoş değil.Başka platformlar bizi bağlamasa da "bu" kısmı bizi ilgilendiriyor.

İnsanları böyle rencide edici töhmet altında bırakıcı ithamlarda bulunmayın. Bu sitede yönetim olarak yapılan her avın detaylı olarak incelemesini yapıp gereken uyarıları arkadaşlarımızı bilgilendirmek ve amatör balıkçılığı layıkıyla sürdürmek adına elimizden gelen gayreti burayı bir aile olarak görerek gösteriyoruz.

Ne demek raconu sirküleri ağzından düşürmemek, pundunda zulasındaki ağını/tırıvırısını/serpmesini suya sermeyen bir Allahın kulu yok demek? Siz bu sitede kaç kişiyi tanıdız, kaçının böylesine olupta aramızda barındığına şahit oldunuzda bunu yazdınız? Ha varsa ispatınız ve gözümüzden kaçmış birileri, ya da bizi aldatan buyrun meydan sizin gösterin bize de.

Hem bir Allah'ın kulu olduğuna inanmak isterim diyorsunuz hem de hemen ardından bu işin ehil kriterlerine uyan ve ahlaki ölçütlerine paralel avcılık yapan üstadlarımızı elbetteki tenzih ediyorum diyorsunuz yetmiyor geriye aynı şekilde yine ithama dönüyorsunuz.Evet kaynağından sahibinden izinsiz yapılan alıntılar dahil hepsine sizden daha fazla çıktık ve sadece internet balıkçısı olanlar, insanların zihinlerini bulandırıp denenmemiş, ispat edilmemiş yöntemleri savunanlar buradaki ortalama her üye tarafından farkedilip biliniyor ve usta olarakta anılmıyorlar.

Balıkçılık forumlarının genel sıkıntısı olan insanların sadece yazılanlarla tanınması yönünde şikayetiniz olabilir, heskes aynı harflere basıyor ama aynı şekilde davranmıyor ama biz burada bir aile olarak defalarca yüzyüze görüştüğümüz, telefonlaştığımız bir topluluktan oluşuyoruz. Birinin iki yüzü varsa muhakkak bir seferinde denk gelir, biri görmezse öteki gösterir.

Mesajınızın kalan kısmı içinse konuyla alakası olmamasını söylemek haricinde birşey yazmak gerekmiyor.

4. serdaralpaslan

serdaralpaslan serdar

Rıfat bey arkadaşım, sizi hoşnut edemediğim için üzgünüm... Lakin yazdıklarımın bütününe birden itiraz etmiş olsaydınız gerçekten ben de hoşnut olmazdım ama görüyorum ki en azından bir kısmına itiraz ediyorsunuz, ben de en azından kendi payıma yetecek kadarıyla hoşnutum yazdıklarınızın... o yüzden teşekkür ederim... Benim burda sizin de malumunuz, bireysel veyahut kitlesel bir ithamım yok, ve asla da olamaz.. Fakat şunu unutmayınız ki şahsımın ve şahsınızın da iştirak ettiği bu sanal platform ve benzer platformlarda yüz yüze paylaşıma esas birliktelik(avcılığa yönelik) mütemadiyyen oluyordur.. Herkes avına en samimi arkadaşı, eşi dostu ve sevdikleri ile gidiyordur ve bu platformda yalnızca başından geçenleri, resimlerini ve videolarını kimi zaman da fikirlerini klavyeye döküyordur.. BU vesileyle yazdıklarımın eğer 1 hecesinden rahatsızlık duyup ( sizi tenzih ediyorum) perde arkasındaki sinsi bohçacılığından ar duyan biri olursa bu benim ve zamanla bizim kadim zaferimiz olacaktır... İlk yazımda belki biraz ağdalı türkçe kullanmamış ve belki de sizleri cezbedici ifadelere yer vermemiş olabilşirim ama bu benim itici bir uslübun savunucusu olduğum/olacağım anlamına gelmez elbette... biraz daha sabırlı olursanız beni ve bu elim konudaki yerli ve yerinde mücademizin satır aralarında adımı sık sık duyacaksınız.. Farklı düşünceleri savunabiliriz, ama akil insanların etrafında toplandığı müşterek doğruların ortak paydasında bir araya geleceğimizden 1gr. endişenizin olmamasını temenni ederim...defaaten saygılarımla, ha! bu arada memnun oldum ve hoşbulduk...

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Serdar/amca/bey/abi/kardeş hoşgeldin. Adınızı daha sık duyacağız madem, bir de yaşınızı bilsek fena olmaz zira, hitapta kusur edilmemiş olur.

Yanlışa varılması öngörüsüyle muhtemel durumlarda niyet okumasıyla çıkarımlarda bulunmak, birilerinin vicdani bekçiliğini yapmak hiçbirimize düşmez diye düşünüyorum. Bu düşüncem en başta kendim için sonrasında, bu yazıya kendini muhatap sayan bütün amatör balıkçı dostlar içindir.

Selamlar.:)

6. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Serdar Bey

Elbette bizi hoşnut etmek gibi bir durum hiç kimse için beklentimiz değil, önemli olan bu forumda sürdürülebillir balıkçılığımızın ve su kaynaklarımızın, içindeki varlıkların ve çevrenin korunmasına da hizmet edecek bir anlayışın en mükemmel şekli ile paylaşımda bulunan,bulunmayan bütün üyelerimizce alınması ve onların memnun olmasıdır.

Açıkçası bu forumda yetişmiş, burada pek çok arkadaş edinmiş biri olarak tanıdığım insanlar adına sizin sert girişiniz beni savunmaya itti. Ve eğer buna cevap yazmasaydık, evet sizin dediklerinizi kabul ediyor "hayır öyle değil" demeyerek yaptığımız şeylere bir açıdan iahnet etmiş olur ve sizin ilk cümlenizdeki inanmak istediğiniz o bireylerden burada da olmadığına sizi peşinen ikna etmiş olurduk.

Bizde emin olun dediğiniz gibi o ortak paydanın çizgisinin genişlemesi için çabalıyoruz. İnşallah dediğiniz gibi yollarımız ortak amaç noktasında kesişir ve sizi sadece satır aralarında değil her daim yanımızda görmek isteriz.

Sadece ricam sitede zaman geçirin, bizleri tanıyın, isterseniz paylaşımda bulunun ve hata gördüklerinizi de bize gösterin:)

Selamlar..

Son düzenleme: 19 Şubat 2010
  7. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Bakın ne diyor sevgili üyemiz ;

8. Deepoltası

Deepoltası Fahrettin

Favori Kamış:
    Alba star 3300
    Favori Makine:
    Alba star
    En İyi Avı:
    Sazan 3 kg civarı
    Balıkavı net site girişine kocaman bir levha asalım (BOHÇACI GİREMEZ)

Yemin ederim insanları anlamıyorum millet bangır bangır bağırıyor lütfen avlağın ismini,yerini,resmini belirtmeyin ertesi gün bohçacı doluyor diye hala aynı şey bilmem ne göletini bilen varmı (adam kaçıncı km'de nereden sapılır onu bile yazmış)abartmaya geldimi üstümüze yoktur 2 metre yayın çıkmış yok 10 kilo sazan çıkmış,lütfen site yöneticileri yardım edin bilinçli arkadaşlar resim bile koyarken rütuşluyor,millet bir tırıvırıdır öğrenmiş bilen bilmeyen herkes kullanıyor adamı uyarıyorsun kardeşim bu balıklar ufak daha 10-15 cm bile değil bebek katilisin diyorsun adam tavada güzel olur diyor.Ne olur yardım, bir önlem almazsak zaten balık kalmadı hiç kalmayacak.ÇOK ACİL ÖNLEM VE YARDIM.:mad:

9. OKTAY41

OKTAY41 OKTAY

Benim balık tutmam şu an tamamen amatörce ama başlıyacağız biryerden bana balık tutma yerleri lazım ama kafamı dinlendirmek için balığa giderim ama 3-4 kere başiskeleye gittim orada hiç balık yoktu 3-4 istavrit 1 hamsi geliyordu gelmiyordu.Oranın yerlileride birkaçgün önce 2-3 kg tuttuk diyordu bana gıcıklığınamı acaba :D

10. legend__1971

legend__1971 ahmettokaç

slm
    neden o zaman o yazıyı yazıyosun oraya
    madem gitiğin göllerin adını vermicen
    ben sana dünya kadar göl sayayım
    ben sadece turna ve sazan tutabileceğim gölleri arıyorum
    banada sonsuz güvenebilirsin
    sanada örnek
    şamların aşağısında sazan ykarısında tester yayın turna var

11. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    Balıklarla vedalaşsaydın, yarın birileri gider ağ ile tırıvırı ile balığı kırar, sende bir dahaki avında dizlerini döversin,

Site içinde samimi olanlar kadar, site dışından sitemizi takip eden şerefsizler var, umarım anlamışsındır.

12. reos_mow

reos_mow salih

Favori Kamış:
    parcali kamis
    Favori Makine:
    shakespeare cypry carp 3.60 3lb spro long cast
    En İyi Avı:
    -
    +1 benden zaten eksik olmuyor garibim yerde her cesit insani var memleket yamam apache kayniyor

13. zavullu

zavullu Soner

Favori Kamış:
    Alba star
    Favori Makine:
    Okuma Longbow
    En İyi Avı:
    47 cm Zargana,28 cm Kefal
    Arkadaşlarım bende anlamıyorum insanları... memleketin durumu insanların egitim düzeyi yani laftan anlama kapasitesi ban daha 2 aydır balık tutuyorum her haftasonu biryerlerdeyin tatlı su deniz farketmiyor tatlı suda BÜYÜKÇEKMECEDE 3 hafta önce yavru kızılkanat çektim geri attım geçen hafta Şamlarda 2 kaya balıgı çektim geri attım...Ben balıktan pek anlamıyorum adam Büyükçekmecede YAVRU YAYIN tutmuş bana gösterdi bende bilmiyorum dedim evde araştırınca yayın oldugunu anladım keza geçen ay Galatadayım adam yanımda yavru balıgı alıyor at yavru dedim dinlemedi aldı valla....Ben daha 3 haftalık balıkçı ikende şimdide en bilinçsiz oldugum dönemde yavruları geri gönderiyorum.....ARKADAŞLAR BU İŞİN MADDİ BOYUTUNU BOŞVERİN ARTIK O YÜZDEN ÇUVALLARLA BALIK AVLAMAYIN YETECEK KADAR ALIN AYRICA BEN BU SPORA 2 AYDA HARCADIGIM PARAYLA BİZİM EVİN 3-4 SENELİK BALIK İHTİYACINI KARŞILARDIM:)))))

14. kccihat

kccihat cihat

Merhaba burman bey.ben istanbul ataşehir yenisahradan cihat bende balık avı yapmaktayım yanlız benimkisi pek sizin ki gibi profesyonel değil,sizin bir paylaşımınızı okudum ve güzel bir yazıyla herkese cevabını veriyosunuz ben elmalıda sazan avına gidiyorum ama barajımız pek temiz olmadıgından ve balık avı değilde BALIK KATLİAMI yapan insan çok,bunları göz önünde bulundurarak başka yerlere gitmek istiyorum bana önere biliceğiniz yerler varsa söylermisiniz bana yakın olursa sevinirim beni tanımadıgınız için güvenemiye bilirsiniz anladıgım akdarıyla sizde kozyatapında oturuyorsunuz yüzyüze gelip beni tanıyabilirsiniz eger bana bi güven duyarsınız gidebiliceğim yerleri söylersiniz birlikte de olabilir.bu arada ankarada barajda dipçikle tutuyordum önceden barajlarda tutmayalı uzun zaman oluyor yeni yeni tekrar gitmye başladım kendi hazırladığım tek igneli malzememle tutuyorum. cevabınızı bekliyorum iyi günler (size özel msj olarak atmak istedim yollıyamadım hata veriyor)

15. beyazbayrak

beyazbayrak İBRAHİM ŞİRİNTUNA

arkadaşım haklısın ama özel mesajla veya aynı şehirde oturuyorsan zaman kavramında anlaşıp hep beraber götüre bilirsin bu daha iyi en azından selam ederim

16. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Cok guzel ve isabetli bir konu.Bende ayni fikirdeyim.Ozellikle tatli su avlaklarinin bohcacilar tarafindan ogrenilmesi oranin kurutulmasi gibi birsey.Artik kimi balik otu kullanir,kimi ag atar, kimi bilmem ne zikkimin kokunu yapar....Neyse...
    Rastgele.Konu icin ayrica cok tesekkurler...

17. surveyorboy

surveyorboy RECEP

Favori Makine:
    Okuma Avenger 30a
    Tebrikler. Bu konuda duyarlı olmak çok önemli.
    Ben de tam Konyalı arkadaşlardan avlak yeri hakkında bilgi istemiştim.
    Sağ olsun duyarlı arkadaşlarda özelden mesaj atmışlar.

18. HüR MoL

HüR MoL Hür MOL

Favori Kamış:
    Cormoran 1.95 5-25 gr. & Spro Agressive Pro 4x4 2.40 10-30gr. & Shimano Hyperloop 2.70 15-45gr.
    Favori Makine:
    Shimao Catana 4000 FA & Ryobi Cobe 2500 & Ryobi Cobe 3500
    En İyi Avı:
    Levrek 6 kg.
    Güzel bir konuya temas etmişsiniz, kutlarım.

19. alaverd

alaverd

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 45 cm.
    Çok haklısınız... Tanıdıklarımıza özel mesajlarla veya üyenin aktiflik durumuna göre bilgi vererek koruyabiliriz av mekanlarını...

Saygılar...

20. cement2005

cement2005 MUSTAFA

Sonuna kadar katılıyorum,