“ Balıklarla Dolu Bakir Göllerin Adreslerini Veriyorum “

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. sefa4134

sefa4134 sefa

En İyi Avı:
    2,45 Gr Sazan , 56 cm Turna
    ADAM HAKLI AAMA BUNLARIN YAZMASININ SEBEBI GENE BIZLERIN NEDEN BUKADAR AÇ GÖZLUYGUY VE NEDEN BUKADAR BENCILIZZ HER BALIGA GITIIGIMZDE 7-8 PARÇA TUTSAK OTALYAA EVE GITSEK O GUNU BÖYLE GEÇIRSEK OLMUYOR . ÇUNKU TUTALIMM ONA DA VERIRI BUNADA VERIRIZ TUTALIM YETERKI OLTAYLA TUTSALAR GENE NEYSEE BIDE AG ELEKTIRIK TRIVIRI ÇIKTI BAŞIMIZA . . . EGER BU BENCILLIK VE BU ZIHNIYETLE GIDERSENIZ OO AGLARINIZI KULLANICAK BALIK BULAMICAKSINIZZ ELİNİİZİ VİCDANIZA KOYUN VEE AGLARINI GIDIN PROF. TEKNE BALIKÇILIGI YAPANLARA MAKUL FIYATLARA SATIP GUZEL OLTA SETLERIYLE ARAMIZA KARISIN SİZDE .UMARIM BU YAZIYI OKUYUPTA 1-2 KIŞIDDE OLSA ARAMIZA KATILIR

2. atçekgökhan

atçekgökhan GOKHAN

yazın yazın tamamen bitsin herkez kurtulsun toptan çözüm avlak yeri veriyorum küçükçekmece gölünün içinde tekneyle süper kofana sinarit çıkıyor rastgele:)

3. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    %100 haklisin kardesim ama Serdar arkadasin da dedigi gibi agcilar ve tiriviricilar buluyor maalesef boyle yerleri...Yine de rastgele diyelim...Teesekkurler bilgiler icin...

4. cancan75

cancan75 erbil

Bana kalırsa yazmakta hiçbir sakınca yok bildiğiniz köşe bucah heryeri yazın adres verenleri durdurmak yerine dışarıdan av balıklarını satın alan kişileri engelleseniz belki bu sorunun önüne geçersiniz tırıvırı v.s. tabiki çok tehlikeli en başta bu tarz malzemeleri satanları cezalandırmak lazım onun dışında ağ ile trol yapan kişiler zaten sizin bile bilmediğiniz yerleri biliyorlar zaten yayın amaçla büyük gözlü ağlara karşı değilim ama trol amaçlı ağır kurşunlu küçük gözlü ömlüm makinası yuva dağıtıcı ağlara karşıyım tabiki insanlık hali benim düşüncemde yanlış olabilir bu sebepten çoğunluğa uyup bende yer mekan tarifi yapmayacağım fakat iyi niyetli arkadaşların bir sosyal paylaşım sitesinde nereye gideceğini bulamaması kötü bence allah o arkadaşlara yardım etsin dipnot:(Duyarsızlık en büyük tehlikedir zabıta jandarma seve seve koşarak gelmekteler kurutulmak istenen göl değil ise lütfen şikayet edelim)

ÇaylakSazan bunu beğendi.
  5. bozkurt77

bozkurt77 Emin

En İyi Avı:
    Turna 2,500 gr
    sportif amatör olta balıkçısı olduğunda ne kadar tutacağını bilirsin, onun için bizden sonra gelecek nesillere miras bırakmak istersek, yiyebileceğimiz kadar tutalım yeter. Alt Komşuyu üst komşuyu şuna veririm buna veririm deyipte dinamit ve çeşitli yasal olmayan avlanma tekniklerini uygulayanları şikayet etmekte fayda var.

6. osman4545

osman4545

arkadaşlar avlak yerine ulaştığımızda böyle usulsuzca avlanan arkadaşları gördüğümüzde önce güzel bir dille uyarmaya çalışalım eminim anlıyacaklardır sonuçta oda insanoğlu ama anlamazlarsa en güzeli gerekli yerlere şikayet etmek sakın olaki kendimiz halletmeye çalışmayalım korkmayın hiç pişmanlık duygusu çekmessiniz

7. tunapamuk

tunapamuk tuna günsayar

:)

doğru ne yazık ki

8. MuZiP_06

MuZiP_06 hürkan

Favori Kamış:
    değişken enson hangisi balık tutmuş ise...O
    Favori Makine:
    remixon 4 rulman hercul
    En İyi Avı:
    4,5 kg aynalı sazan
    Bi an bende birçok forumdasım gibi korktum, neoluyor dedim ama şukur korktugum basıma gelmedi.
    Aman sakın değerli dostlarım iyi niyetle yaklasılsa da burası sanal ortam kim nedir bilemeyiz sakın kimseyle avlak paylasımı yapmayalım.Enazından devleti erkanımız o kör gözunu acıp işini layıkıyla yapan görevlileri göllerimizin barajlarımızın ve tum avlaklarımızın basına getirene değin.
    10cm - 8cm sazan turna vs.. balıkları petlere doldurarak götüren okadar cok insan görüyor ,tatlı dille anlatmaya calısıyor anlamayan lara inceden laf dokunduruyorda da olsam,benim sivil bir vatandas olarak mudahele şansım bir yere kadar.
    Hemen hemen haftada 2 gun balıktayım bu manzaralar insanı zaman içinde gercekten avdan dahi sogutuyor.Diyeceksinizki neden sogutuyor,çünki balık avı bilirsiniz sitresten uzaklasma temiz hava soluma ve dinlenme etkinliğidir, aynı zamanda keyifle gıttıgım avlakta bu manzaraları görmek o sakin bedeni kasıyor ve geriyor.Bu da avlaktan sogutuyor.
    Her gecen yıl bir oncekini ararolduk...:( Saygılarımla rastgele...

9. Mucci

Mucci Mustafa Candaş

bu biraz insanların olgunluğu ile alakalı. kişi kendini bilir ise diğer canlıların da hayatlarının anlamı konusunda fikir yürütebilir. 25-30 kiloya kadar çıkan balıkları el kadar iken almanın bir manası yok. kaldı ki alınan o balık mundar olacaktır, yenebilecek bir şey değil çünkü. uyarılarınız inşallah yerlerine ulaşır, gediklerine oturur. teşekkür ediyorum sizlere.

ayrıca denizlerde mutlaka kriteri vardır ama göllerde de ağ atmanın belirli kriterleri olmalı. ruhsatlandırılmalı, vergilendirilmeli ve ağ atılması minimum seviyeye indirilmeli. devlet her gölete korucular yerleştirip, göletleri kontrol etmeli. bugün normalden küçükken alınan her balık bir soy kırımdır.

10. w4rsoul

w4rsoul gökhan

ben dahil herkesi ii keklemiş yada kekledigini zannetmiş zavallı , prof nede olsa 3 :D
    konu başlıgını görünce bi bakayım dedim bakmamla morailimin bozulması bir oldu gerçi aynı durum herkes olmuştur ister istemez ama kimse bozuntuya vermemiş yazılan yazıya katılmış kimse gerçek fikrini yazmamış ee nede olsa adam prof böyle oluncada katılmaktan başka bişey düşmüyor haliyle
    şuan bölgemde en iyi av veren yer kuzfındık isteyen gidebilir (olta atacak yer bulmak şartıyla) tırıvırı balıkcılardan önce. memlekette böyle balıkcılardan kurtulmak lazım

ha birde birisi bilmezmiş kaç kiloluk sazan tutmuş 3 tane en ksıa zamanda kendisi gidecekmiş
    Not: internetten google yahoo vs arama yapmadım forumun göller ve barajlar kısmına bakarken rastlardım,iyi forumlar Rastgele...
    başlıktaki yuazıya katılın adam prof 5bucuk kiloluk balık kacırmıs ona görecanını sıkmayın :D

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Cem Yılmaz konuşmasa da insanlar yüzüne bakınca gülüyorlar.

Neden?

Çünkü adam komik, genlerinde var komiklik. H'ı, ne dersin?:confused: :D

12. fortuna

fortuna fatih

Favori Kamış:
    crivit
    Favori Makine:
    crivit
    En İyi Avı:
    yayin 45 kilo
    avci dedigin avinin izini kendi surmeli bi atasozu varya bana balik verme tutmayi ogret diye avini kendin bulacaksin

13. espanyolb

espanyolb Beytullah

abi kolay gelsin ben trıvırıdan falan anlamam benm işim oltayla kancayla haftasonu balığa gtmeyi düünüyoruz bildiğinz tavsye ettğinz istanbul avrupa yakasnda biyer varmı terkos gölü hariç orda çok yosun ve ot var suda acemiyiz saten çok taktk geçen hafta ***. yarmdmcı şimdiden ***. ederm allah razı olsn

14. Querorz

Querorz Fatih

Bu yasağın forum kuralları içine alınması gerekli bence. Avlak yeri belirtilmesi kadar büyük bir forum suçu olamaz burada. Hatta tekrar edenler banlansınlar.

Ben şahsen kendimden bile korkuyorum bir doğal zenginliğe zarar verir miyim diye...

Son düzenleme: 3 Ekim 2012
  15. avciosman

avciosman güner

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZI COMPOSITE TELE SURF 100-250G
    Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    3kg
    bu yasayı ben de destekliyorum.herkes aynı avlağa giderse kuruturuz,balık kalmaz

16. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Ha ha ha :):):).. alemsin Mustafa doğru bende kendimden korktuğum kadar kimseden korkmam :) konuyu açan Burak kardeşimize zamanında x bir gölün yol tarifini verene kadar Aytekin kardeşimle beraber göbeğimiz çatlamıştı Hatta Aytekin,Burman Burak ve ben üçümüz birlikte avlanma şansına sahip olmuştuk :)iyi ki açmışssın bu konuyu Burak uzun zamandır görüşemesek de sevgi ve selam gönderiyorum sana ve memlekete :thumb:

17. ochelado52

ochelado52 ugur yılmaz

Favori Kamış:
    okuma
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    sazan 17 kg
    merhaba arkadasım ordu bölgesine yeni gbeldimde burada tavsiye edebileceginiz avlak yerleri varmı acaba ben olta avcısıyım ve hastasıyım tutar salarım sadece spor olsun diye yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim

18. gkhn26

gkhn26 GÖKHAN

Favori Kamış:
    Henüz sahip olamadım :/
    Favori Makine:
    spro boxxer 165
    En İyi Avı:
    aynalı 4,550
    Adamlar zaten buluyor bizde amatörlerle paylaşalım ki o ahlaksizlara müdahale edecek birileri olsun kardeşim.

19. osmann

osmann osman

uyarı için tşler

20. keremfurkan

keremfurkan kerem

ben de avlak arayan birisiyim .... AMA avlanmayı bilmeyen küçük büyük ne balık varsa almaya çalışan insanlara saygısızlığın yardım severliğin olmadığı arkadaşlardan dolayı sizlere katılıyorum sayfayıda iyi yapmışsın tabiki anlayanlara ***l saygılar selamlar