acaba insanlar farkında değilmi

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında berkman84 tarafından paylaşıldı.

1. berkman84

berkman84 Gökhan

Favori Kamış:
    Balzer Trendos 3,90 (3 parça)
    Favori Makine:
    balzer bonita 30luk
    En İyi Avı:
    turna 2.3 kg
    Arkadaşlar şu var ben çok küçük yaşlarda küçükçekmece gölünün altınşehirde üstünde tren köprüsü olan derede yakaladığım balığın haddi hesabı yok çok güzel kefaller kızılkanatlar turnalar aldım heleki aldığım değil gördüklerim çok kallavi balıklardı yani şundan 10 sene önce mükemmel olan balıkavı şimdi ne yazıkki KÖRELDİ ve insanlarımız olaya at gözlükleriylemi bakıyor neden hala kurallara uymayıp az ile yetinmeyip hep daha fazlasını istiyor tırıvırı kullanıp balık avcılığını şiddetle engelliyor. hadi bu insan demeye dilimin varmadığı yaratıklar bunu yapıyor yetkililer neden sıkı yönetim altına alıp bunu engellemiyor illa elimize bi odun alıp bunları gördükçe kafalarındamı kıralım halkı bizmi uyaralım bu böyle gittiği sürece belki biz torunlarımıza belgesellerde ve ansiklopedi lerde göstercez balıkları yazık çok yazıkkk:(

2. nomso

nomso

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4 kilo turna 7kilo yayın
    merhaba kardeş

çok haklısın bu arada k.çekmecede hala turna varmı biliyormusunson 10 senedir tutan görmedimde belki sen görmüşsündür

3. efsane_kemal_06

efsane_kemal_06 WEST KALBİMİZDE YAŞIYOR

Favori Kamış:
    Sadece olta Gerisi Yalannn :)
    En İyi Avı:
    15 kg Sazan...50 cm Turna...

bu konuda çok ama çok haklısın...! sadece yapılması gereken 10 tane balık tutulduysa 2 tanesini 3 tanesini suya geri bırakmak ama bu o kadar imkansız hale gelmiş ki 10 tane deyil...100 tanede balık tutulsa bile insanlar sırtlanıp götüreye çalışıyor. fazla deyil 3 veya 4 yıl sonra ne avlıyacaklar bakalım
    gelecegimiz için...GELECEK... için bu konuyu bizim gibi düşünen her insana saygı duyuyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum

4. berkman84

berkman84 Gökhan

Favori Kamış:
    Balzer Trendos 3,90 (3 parça)
    Favori Makine:
    balzer bonita 30luk
    En İyi Avı:
    turna 2.3 kg
    osman abi bende en son 15 li yaşlarda gitmiştim en son şu an pek bir bilgim yok dereyi mahf ettiler genişletcez diye o yüzden gitmiyorum oraya artık

5. fausto

fausto

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 3kg
    Orası artık lağımdan başka birşey değil.. İşe bak, ilk turnamı 88 yılında orda tutmuştum..