acemi avıcının pazar günlüğü

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında geneben tarafından paylaşıldı.

1. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Evet bu pazar hastalık sebebiyle tekneyle acılamayınca bende sahilden şansımı denemek istedim.Hani ilk balığımızı tutacaz ya :D
    Yanlız kıyıdan avlanmanın ilk zorluğu arabayla avlak yerine gidince ilk 5 dk cesaretimi toplamakla gecirdim. Elimde olta takımları ve takım cantasıyla yürürken herkes bana bakıyormuş gibi geldi.Utana sıkıla kıyıya gittim:eek:

işte bu avlak yerinin fotoğrafları cep tlf cekildiği için biraz kötü kusura bakmayın
    Kuşadası, galiba paradise beach yanı yeni yapılan küçük liman.
    [​IMG] [​IMG]
    Sağdaki fotografta gördüğünüz oltayı ilk attığımda; karşı ucta avlanan iki kişi vardı, ben oltayı sallarken erken misinayı bırakınca adamların yanına düştü olta Sağolsun adam alıp oltayı suya attı ama gülmekten kırılıyordum ben o anda adamlarda koptular doğal olarak.Bu arada bu olta takımı cok güzel cıktı (olta diamond 240 40-110 gr makina king 602) yaklaşık 3 saat at çek yaptım her atışım 50-60 m ve fazlası gitti ve hiç yorulmadım.Olta düzeneği şamandra ve sahte yem üstelik kurşun takılı değildi.
    Yanlız balıklar ,oltaya önce kaşık taktım sonra acık yeşil renkli yumuşak sahte yemlerden küçük balık şeklinde slikon galiba, yanında beraber yüzüp durdular devamlı hiç yakalayamadım.Takip ediyorlar ama hiç biri yeme atlamıyor.Nasip dedim hızı azalttım coğalttım yok bişey vurmadı.4,5 mt tekne hariç tekneyle gecerken insanların motoru benim oltaya takıldı durup benim misinayı kurtardılar.
    Diğer taraftan acık denize doğru normal dip oltası attım ucunada yem olarak ufak parçalar halinde sinarit taktım
    Bu arada sinarit nerden cıktı derseniz Volkan la Nusret abimin cuma akşamı sırtıdan cıkarıpta bir gece acıkta unutulan sinariti ertesi gün kokunca pazar günü benim avımda yem niyetine kullanıldı işte fotoğrafı
    [​IMG][​IMG]
    Ama hiç birşey vurmadı balığın yarısını kullandım bütün gün hiç tırtıklayan bile olmadı neyse gene nasip bu ilk sefer dedim.Dip oltası dam fighter 150 ama boyu 240 lık diamond tan rahat 50-60 cm uzundu zaten olta iğnesine yem takarken nasıl uzatacağımı şaşırdım makina Haiba HK400R iğneler orta boy taktım büyük düşündüm çünkü , numarası konusunda bir fikrim yok kusura bakmayın .Zaten sitede on kere okuduğum bağlama şekillerini pratikte biraz karıştırdım en iyi iğne bağlamasını yaptım.Birde yıllar önce askerden getirdiğim canta olta taşımak için çok yararlı oldu tavsiye ederim elinde olanlara.
    Neyse bütün gün birşey yakalamadan geçirdim ama çok eğlendiğimi kendimle tabiki söyleyebilirim.Amacımda buydu zaten ve güneş batıyor dönme vakti

Eve gidince bahçede takım çantası ve oltaların fotoğrafını çektim işte bunlarda balık avı arkadaşlarım.
    [​IMG][​IMG]
    Umarım herkes benim kadar eğlenceli vakit gecirmiştir.Yanlız kollarım ensem ve yüzüm çok yanmış amele yanığı olmuşum farkında değilim ensem hala gömlek sürtünce acıyor dikkat etmenizi tavsiye ederim yeni cıkanlar için tabiki.

2. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Eh be Aşkın söleseydin biz senide alırdık giderken :)
    Ama meraklanma yakında patlatıcaz bombayı büyük bir org .yapıcaz kısmetse .
    O zaman bak neler çekiyoruz.
    Olsun genede stresini atmışsın ne güzel :)
    Yanıklar hariç :D:D

3. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Hayırdır? :cool: :rolleyes: :D

4. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Düşünmen yeterli sağol abi bu sabah kuşadasında işim vardı Cumartesiden gittim hem annemleri gördüm hemde kıyıdan avcılığı denedim:D :D :D
    İnşallah beraber de avlanıcaz bekliyoruz org. gerci yeni yapılmış ama olsun yine yapılır;) :D

5. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Aşkın arkadaş, keyif aldığın her cümlenden belli oluyor, varsın balık olmasın. :)Balığa gidebilmek bile yeter :(

6. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Keyif almak lafı az gelir valla çoğu zaman kendime gülmekten krize girdim:D :D :D
    Diyorum ya inşallah herkes benim kadar keyif alır umarım sizde yakında atarsınız stresinizi;)

7. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Sana sölemem sonra herkese sölersin :p :D :D

8. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub

tatlı suda mı olucak bu org??

9. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Tatlı-tuzlu, ortaya karışık :D

Aşkın arkadaş konunda kalabalık ettiğimiz için özür dilerim. Sanırım moderatör arkadaşlarımız bizi birazdan konu haricine taşırlar. Anlayışın için teşekkürler. :)

10. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Aşkın çok güzel bir gün geçirmişsin
    Balık olmasa da ne kadar mutlu olduğun, ne kadar stress attığın belli anlatımından,

11. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Balık yakalamamış olabilirsin ama keyifli bir gün geçirmen yeterli.
    Bol balık inşallah bir dahaki sefere.

12. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sorun değil arkadaşım kullanabilirsiniz benim konumu, stres yaratacak biri değilimdir ben rahat olun :rolleyes:

13. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Serdar arkadaşım aynen söylediğin gibi stres attım darısı başınıza:D

14. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sağol Osman abi ben bol balık istemem zaten :p ölçülere uysun benim olsun:D :D