Acemilik

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında gorkem tarafından paylaşıldı.

1. gorkem

gorkem

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Kefal, 2 kg.
    Herkeze merhaba...
    Aranıza yeni katıldım arkadaşlar. Bugüne kadar hep olta ile balık avlamıştım. Şimdi yeni bir merakım var. Zıpkın! Apnea'nın 75'lik lastikli zıpkınını aldım. Önümüzdeki hafta Kastamonu Cide'ye gidiyorum. Orada ilk dalışımı yapmak niyetindeyim. Bana söylemek istediğiniz yada anlatmak istediğiniz herhangi bir şeyler varsa seve seve okurum. Acemilerin en çok yaptığı hatalar nelerdir? Nelere dikkat etmeliyim? Giysisiz dalmaya niyetliyim. Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim... Hoşçakalın

2. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Görkem, bugün C.tesi o nedenle sana cevap verebilecek arkadaşlarımızın pek çoğu burada olmayabilir. Ben zıpkından hiç anlamam bu konuda sana yardımcı olamayacağım ama bereketli avlar dilerim ;) Umarım dönüşte bizimle fotoğraflarını da paylaşırsın :) Sevgiler,

Not : İmza ayarlarını yaparak isim ve doğum tarihini belirtebilirsen seviniriz ;)

3. Öncelikle başarılar ve iyi avlar dilerim.
    36/2 nolu sirkülerde bahsedilen kurallara dikkat etmeni rica edeceğim.

4. sevgili görkem..
    öncelikle sana tavsiyem işi bilen bir dalış partneri bul. mutlaka. belli bir seviyeye gelene kadar.

elbisesiz dalmanı tavsiye etmem. suyun üst ısısı ile alt ısısı arasında çok fark vardır. bu iş için bir hayli ekipman düzmen lazım.
    1- gözlük
    2- şnorkel
    3- zıpkın
    4- elbise (mümkünse bütün elbise başlıklı olsun)
    5- palet
    6- eldiven
    7- patik
    8- ağırlık kemeri
    9- ayak bilekleri için ağırlıklar
    10-bıçak
    11-su altı saati (serbest dalış için şart değildir)

şimdi sağlıklı olarak serbest dalış yapıcam dersen bu donanıma asgari düzeyde sahip olman gerekir. bunun dışında zıpkın avcılığı ile forumda ana başlıklar var. bunlara da bir göz atarsan gerekli bilgileri bulabilirsin.

çok zevkli ama zor we masraflı bir uğraş. kolay gelsin sana...

5. GÜRKAN

GÜRKAN

Favori Kamış:
    Olta,Tüfek
    En İyi Avı:
    Sazan 1,3 kg
    Merhaba aramıza hoşgeldin.Arkadaşlarımında dediği gibi Zıpkınla Avcılık bölümüne bakmanı öneririm....:)

6. gorkem

gorkem

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Kefal, 2 kg.
    umarım çekilecek fotoğraflarım olurda paylaşırım hepinizle seve seve :)

7. gorkem

gorkem

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Kefal, 2 kg.
    maske
    şnorkel
    zıpkın
    palet
    bıçak
    patik
    bunları aldım... diğerlerini bu işi becerip beceremeyeceğimi anladığımda almayı planlıyorum... Cide'de suyun birkaç metre altına inip bir deneme yapıp sonra tamam mı, devam mı karar verebilirim... ne kadar doğru bir mantık eminim tartışılır ama böyle düşünüyorum şu anda...

8. gorkem

gorkem

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Kefal, 2 kg.
    sirküleri nereden okuyabilirim?

9. ANA SAYFA'da var

10. geriye bir tek eldiven ve elbise kalmış zaten. bence onları da al. çünkü elbiseyle dalarsan, dalmanın esas keyfini ve konforunu yaşarsın. böylece bu işe dewam kararı alacağından da eminim....

11. simendifer

simendifer Sennur

12. gorkem

gorkem

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Kefal, 2 kg.
    sirküleri okudum... teşekkürler arkadaşlar cidden iyi oldu sirküleri okumak...

13. gorkem

gorkem

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Kefal, 2 kg.
    pazartesi günü avcılık belgesi için başvurmalıyım. hangi evrakları istiyorlar bilen var mı?

14. 1 adet vesikalık fotoğraf
    1 ikametgah senedi
    10 ytl.

başvuru formunu orda veriyorlar doldurup geri veriyorsun...
    5 ytl karşılığında da az önce okuduğun sirkülerin kitapçığını satmaya çalışıyorlar. almak zorunda değilsin..

15. Suatreis

Suatreis

burda 20 ye veriyorlar. yer yer değişiklik oluyo sebebini bilmiyom.

16. faik

faik

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    450 gr Kızılkanat
    zıpkın diyecektim ama; onu almışsın
    aramıza hoşgeldin

17. reha81

reha81 reha kızıl

zıpkın avcılığına yeni başladım..öncelikle herkese merhaba.. msn adresim : rehakizil@hotmail.com. zıpkınla avlanan hiç arkadaşım yok herşeyi el yordamı ile öğrenmeye çalışıyorum.sormak istediğim sorular var... daldığım yer çok sığ.. dalış kıyafetim yok... suyun üzerinden balıkları seyrediyorum fakat atış yaparken gez göz arpacık yapamıyorum çünkü denizdeki hafif dalgalar beni sallıyor... bunun bir çözümü var mı ? yok ağırlık bağlayıp dibe mi inmeliyim ?... yada dalgasız günleri mi seçmeliyim...zıpkınım apnea carbon 100 lük, gözlük ve palet çin malı ucuz şeyler ama iş görüyor... suyun altında kalabilmenin tek yolu ağırlık takmak mı ?

18. gencbarmen1

gencbarmen1 burak

En İyi Avı:
    levrek 1.3 kilo
    suyun dibine inmek için bel ve ayak bileği ağırlıkları şart mıdır? dip balıkları avlamak için bende zıpkın,palet,gözlük,şnorkel(şu nefes alma borusu yazılışından emin deilim) ve bıçak aldım ağırlık olmadan dalıp suyun altında kalmam zor olur mu ?

19. reha81

reha81 reha kızıl

slm burak... ben de senin gibi acemiyim yeni zıpkın aldım... yardımlaşabiliriz.. lütfen msn i mi ekle : rehakizil@hotmail.com