Acemiye Yardımmm...

Konu, 'Takım Çantası' kısmında mc_conqueror tarafından paylaşıldı.

1. mc_conqueror

mc_conqueror

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    inşallah ilerde buraya yazacak kadar büyük bi balık tutarım.:))
    :confused: :confused: :confused: biler bu siteye ben daha yeni kayıt oldum.yaşadığım yerde arada balığa giderdim ama bu yıl çok farklı sürekli gitmek istiyorum.burda baraj olduğu için kıyıdan avlanıyoruz malum mevsim sazan mevsimi bunun için sizden her türlü avda kullanabileceğim malzemeleri söylemenizi istiyorum tabi özellikle sazan avcılığı için.lütfen yardım edin.:eek:

2. mc_conqueror

mc_conqueror

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yok abi yanlış anladın beni ben sadece sazan için uygun malzemeleri sordum tabi ki de herşeyi biranda öğrenemeyiz.

3. adra

adra

çanakkalede güzelim deniz ürünleri varken ne işin var iç denizde:)

4. mc_conqueror

mc_conqueror

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ilçesindeyim bayramiç te merkeze de nadiren gidiyorum.o yüzden malzemeleri soruyorum ilk gittiğimde uygun fiatlı ve kaliteli olanı alacağım. ama hala bi önreide bulunulmadı.:((

5. adra

adra

kardeş sana yardımcı olmak isterdim ama benim sazanla işim olmaz
    burda sazan hakkında bilgisi olan çok herhalde yoklar ama akşama doğru gelirler yani sana yardım eden çokolur sen merak etme.

6. mc_conqueror

mc_conqueror

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    saolasın abi ben sadece heryerde kullanabileceğim bir makina bakıyorum işte gama 50 albastar ve kamış 2770 lucky bunlar uygun olursa alacağım tabi bunu için tavsiye bekliyorum.

7. adra

adra

sen yine acele etme tavsiyelere göre alırsın malzemelerini .

8. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Çanakkaleli kardeşim imza ayarlarını yapmadıgın için sana nasıl hitab edicez?
    bu bir.
    ikincisi sen bunları yaparken bende sana bir kaç satır yazayım.
    balık tutacagın yer / mekan hakkında hiç bir bilgi yok yardım isterken bunu açıklaman lazım.dere/göl/baraj/ her yerde sazan bulunabilir..baraj demişsin.
    zemin nasıl toprak/kaya/ ilişkinti vs.
    senin yapacagın şey önce agari bir olta sistemi dizmek makina+kamış ve birde 6 m.lik halkasız kamış. kutunda sazan iğneleri + şamandraları ve boncuk kurşunları.
    eger dip / uzak atacaksan kurşunlu/40/50 gr her neyse uzun tek köstekli bir takım yapıp kullanırsın
    yok kıyıdan kayalık ve aniden derinleşen blgelerden avlanacaksan halkasız 6.m lik sopa ile şamandralı sistemle avlanacaksın.
    ben makina ve kamış markası tavsiye etme taraftarrı değilim. bu siteden gelişi güzel 3 kişiye sorsan belki üçüde farlı marka ve model verir ..o yüzden kafan karışır...iyisimi sen ortalama bir takım düzenle işi ilerlettikçe zaman içinde daha pahalı düzenekler yaparsın.ama boyun 1,75 ten kısa değilse 3,60 lık sopa uygundur 50/100 gr atarlı birde 50 lik makina al longcast kafalı olsun.
    kullanacagın yemi. yöredeki avlanan balıkçılardan görecen/ögrenecen.
    bir çok yem i var bu hayvanın yaz aylarında genelde taze mısır/ kaynamış bugday ekmek hamuru/solucan en bilinenler sonbahar kış daha çok toprak solucanını tercih eder..
    kullanacagın iğne mustad 505 ve veya benzeri olsun sadece modeli veriyorum kısa saplı kahverengi/bronz çapraz iğne..tavsiyemdir..daha kolay gırtlaga gider..
    sazanı o yörenin özelliğine göre arayacaksın.dipte gezmeyi sever. dibi kurcalar bu arada çok sayıda gurup halinde su yüzeyine hava kabarcıkları çıkartır ki bundan anlarsın....
    unutmaki şıp diye kimse bir defada herşeyi ögrenip balık tutmamıştır..
    sabır ve sebat ile her balıgın ve gittiğin her yörenin prof..u olursun.
    kolay gelsin

9. GÖLCÜ

GÖLCÜ

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    a.sazan 1 kg
    slm arda trabzonun neresindensin

10. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Selam kardeş öncelikle aramıza hoşgeldin ilk evvela tanışalım bölümünden bir konu aç önce seni tanıyalım imza ayarlarınla beraber ondan sonra istemediğin kadar yardım alırsın.

11. adra

adra

beşirli sendemi trabzonlusun hayırdır

12. mc_conqueror

mc_conqueror

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    abi ilk önce ben imza ayarlarına ne yazacağımı ve nerde konu açacağımı bilmiyorum söylerseniz sevinirm birde barajdan kıyıdan avlanacağım.dediğiniz gibi ilk önce kendme göre bi takım hazırlayacağım zaten bunun için uğraşıyorum.yardımlarınız için çok teşekkür ederim.adım fatih sezer tanıştığıma şimdiden memnun oldum.

13. TIKLA;)

14. mc_conqueror

mc_conqueror

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çok teşekkür ederim abi hallettim artık onuda.

15. mc_conqueror

mc_conqueror

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    abiler inanın bana benim bu olta takımını halletmem için çok az bir zaman kaldı nasip olursa bu hafta ankaraya gideceğim oradan almayı düşünüyorum sizinde yardımlarınızla bana güzel bi takım ve ankarada uğrayabileceğim güzel bir yer tarif ederseniz çok sevinirim.