Acemiyim yardımlarınızı bekliyorum.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında canermm tarafından paylaşıldı.

1. canermm

canermm caner pehlivan

Merhabalar,

Şu sıralar balık avına merak saldım. Geçen hafta gidip başlangıç için amatör bir olta satın aldım.

Şimdilik 1 defa kocaeli eskihisar sahiline gidip bir kez at-çek yapmışlığım var fakat düşündüğünüzden daha amatörüm bugüne kadar elime hiç olta değmemişti.

Kıyıdaki misine ve takım satıcılarından rica etmesem oltaya takımı bile bağlayamıyordum.

Sizlere sorum nereden başlamalıyım. Balık avında ilk neleri öğrenmeliyim nasıl ilerlemeliyim.

Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

Teşekkürler

2. cagannursal

cagannursal cagan

caner bey öncelikle merhaba, balık işine girdiğiğniz için öncelıkle tebrık ederım balık işi zevkli oldugu kadar sabır gerektıren guzel bır hobıdır. simdi siz yeni baslamıssanız ılk yapmanız gereken sey bilgili ve balık avlayan ınsanlarla buluşup balıga gıtmenız. eger gıdersenız tecrube ve bılgı sahıbı olursunuz. ayrıca olta nasıl baglanır nelere dıkkat etmenız gerekır hangı saatte ne balık cıkar nasıl avlanılır gıbı soruların cevaplarını forum uzerınden bılınclı balıkcılardan bılgı alsanızda yetersızdır. en kısa surede bu işten anlayan ınsanlarla buluşup bilgi paylaşımı sizle faydalı olacaktır

3. canermm

canermm caner pehlivan

Merhabalar ,

Bilgi için teşekkürler. Fakat etrafımda malesef benim gibi bu işe ilgi duyan bir arkadaşım yok.

Kendi çabam ile öğrenmeye çalışacağız artık ne yapalım :)

4. cagannursal

cagannursal cagan

Tekrardan Merhaba, Etrafında olmasada balık avlayan birini görürsen usulca yanaş rastgele de. Otur yanına rahatsız etmeden ne yapıyor nasıl avlıyor izle. Hiçbir balıkçı bilgisini gizlemez. balık işi kader kısmet işidir. ögrenecegınden hiç şuphem yok :)

AhmetKurt29 bunu beğendi.
  5. canermm

canermm caner pehlivan

Güzel bir yöntem bu akşam da gideceğim. Bakalım tecrübeli olduğunu hissettiğim birini bulursam dediğini yapacağım :)

6. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Youtube da güzel av videoları var. Paylaşım yapan ustaların videolarından da faydalanmaya çalış bence abi.