acemiyim

Konu, 'Takım Çantası' kısmında alkadras tarafından paylaşıldı.

1. alkadras

alkadras

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    sazan 1.6 kg aynalı sazan
    sevgili üstadlar ben bu işte acemiyim ve her zaman kaliteli malzeme bulamıyorum ve teknikleri çok iyi bilmiyorum mesela sazan dip oltasına mı gelir yoksa kamış oltaya mı tecrübe ve bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim

2. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Alkadras arkadaşım sazan için bir tercih yapman gerek karadan uzakta avlanmak istersen dip karaya yakın avlanmak istersen şamandıralı avlanmanı tavsiye ederim tabiki ikisini kombine edipte avlanabilirsin,kaliteli malzeme bulmak çok zor değil bunun için bir balıkcı dostunuza danışıp alışveriş yaparsanız daha iyi olur düşüncesindeyim.

3. bordo

bordo

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7,5KG -SAZAN 3.5KG
    kardeş sazan avında kulanılan yem ve malzeme bölgeden bölgeye değişir nerden katıldığını yazarsan o bölgedeki arkadaşlar sana yardımcı olur
    ancak sazan için küspe ve mısır her yerde geçerlidir

4. alkadras

alkadras

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    sazan 1.6 kg aynalı sazan
    teşekkür

bordo kardeşim konyanın doğanhisar ilçesinde oturuyom bu küçük yüzölçümlü ilçenin toprakları içinde yaklaşık 10 adet yapay gölet bulunuyor daha önceden avlanan tecrübeli arkadaşların ifadesi ile 15-20 kiloluk aynalı sazan olan göletler varmış. bana sorarsan 400-500 gr dan ağır bişey almadım daha sudan. ama 4.5 kgluk balık çekildiğine şahit oldum o iştahla birkaç takım yaptım küspe kullandım, hamur kullandım, mısır kullandım,hatta hamuru yoğururken yumurta bile karıştırdım ki suda çabuk erimesin amaolmuyo olmuyo bu da şevkimi kırıyo bu yörede genelde küspeli dip oltası ile iğneye hamur takılarak avlanıyorlar aynı usülleri deneyip beceremeyince sizlerin engin tecrübelerinizden faydalanmak istedim ilgin için ayrıca teşekkür ederim saygılar

5. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    bence anlattığına göre evin av sahasına yakın sanırım bu senin için bir avantaj:) sezon açılasıya kadar avlanacağın yeri mısırla yemle sezon açıldığında ise tek kanca ile dip oltası yap ve iğneye mısır tak:) bunla umarım iyi sonuç alırsın

6. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Arkadasim acemi olmayan birini göstersene,hepimiz acemiyiz.Ben 30senedir avlaniyoru,hergun yeni birsey,hergun yeni birsey.Rastgele(gelecektirde)

7. uslanmaz34

uslanmaz34

Favori Kamış:
    dip oltaları fileler
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 13 kg
    kardes

golet buyuk olmaz onun için av yakındır iğneye tavuk çiğerı tak salla samandıra sakın sokma aman gorurse gelmez hadi rastgele

8. her kezin yararlana bileceği çok güzel bir sohbet, her yardım sever arkadaşımın ellerine kılevyesine sağlık :)

9. Suatreis

Suatreis

dostum, şöyle okkalı bir sazan ın aşağı yukarı 5-6 yıllık profesyonel balık olduğunu varsayarsak bizi herseferinde şaşırtmasına şaşırmamalı. Anıl arkadaşıma katılıyorum düzenli ve yoğun yemleme ile avantaj sağlayabilirsin.