Acil!! şişme Bota Isim Yazmak

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında makca tarafından paylaşıldı.

1. OMMG

OMMG OKAN

Bende bota isim yazdırıken, kırtasiye-baskı vb...falan yapan biryer vardı gittim,onlar bilgisayarda istediğim karekter ve uygun boyutta yazıp yapıştırma bantı ile teslim ettiler,sonra bota gidip yapıştırılacak yüzeyi güzelce temizledikten sonra yapıştırdım.Bu işlem 10 TL gibi bir fiyata mal oldu ama botu katlayıp şişirdikten sonra ve birkaç kullanımdan sonra yazılar attı.Yani böyle birşey geçici bir çozüm...

2. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    kırtasiye tipi değil, araba için kas folyo var ondan kestireceksin. o da olmadı, ya da bulamadın, bir ressam eliyle fırça ile çok güzel yazar.

3. emocan

emocan emrah

ötv

fake bait 3.60 bot için ötv ödenmesi gerekiyormu? 4 metrenin altında gerekmiyor diye biliyorum.

4. volky1991

volky1991 Volkan Aydın

En İyi Avı:
    Şimdilik İstavrit :)
    yok hayır benimde 3.60 botum var herhangi bir vergi ödemiyorsunuz.

5. İHTİYAR_BALIKÇI

İHTİYAR_BALIKÇI Süleyman

Abicim liman başkanlığına kayıt ettireceksen eğer bütün botlara ötv ödeniyor. yani boy sınır 2metre. motorlu motorsuz bütün botların liman başkanlığına kayd gerekiyor. faturaları yoksa yılbaşına kadar sahiplik belgesi denilen belgeyle kayt yaptırabiliyorsun. tabi bu belgede değerini çok yüksek göstermemekte fayda var. ben bot be motora 750 yazdım zaten gözümdeki değeri de o :) 100 tl ye yakın vergi ödedim ama başka vergisi yok. bence hemen kaydettir yılbaşından sonrasında kaydettiremeyebilirsin. kaydettirmezsen sgk kontrolde el koyabilir.

6. İHTİYAR_BALIKÇI

İHTİYAR_BALIKÇI Süleyman

botu kaydettirirken bir dfaya mahsus ötv ödeniyo. gösterilen değerin % 8 i

7. emocan

emocan emrah

ötv

Liman başkanlığına gittim ve sordum 100 kg mı geçmez ise ötv istenmiyor dediler :S faturada yada ce belgesindeki kiloya bakıyorlarmış. botu ve motoru yeni aldım ama ne faturada ne ce belgesinde de kilo gözükmüyor. Firmayı aradım , binlerce fatura kestik ilk defa böyle şey duyuyoruz dediler :S faturayı iptal edip yenisini gönderelim o zaman dediler. Yarın belli olacak artık. Saygılar

8. enginköp

enginköp engin köprülü

Biz de arkadaşın 3.80 botuna ve 9.9. honda 4 zamanlı motoruna izmir liman başkanlığında bağlama kütüğü çıkardık.Ama ötv falanda ödemedik...
    yeni başlayan bi uygulamamı acaba?

İsim içinse kırtasiyeden ucu kalın asetatlı bi kalem aldık ve onunla yazdık.8 - 10 defa suya girdi ve tık demedi daha :)

9. İHTİYAR_BALIKÇI

İHTİYAR_BALIKÇI Süleyman

benden aldılar vallahi:( 100 kiloyuda geçmezdi. sahiplik belgesindede kilo falan yazmıyo. hafta içi tekrar gidicem istanbul liman başkanlığına bi daha sorayım varmı yokmu.

10. beyazcennet

beyazcennet Gökhan

En İyi Avı:
    Sazan 8,5 Kg
    bu konu baya yeniymiş tam da aradığım 1-2 sorum vardı,
    volkan kardeşim Bu şişme botların kullanım ve kayıt şartları nelerdir.mesela belgesiz iznik gölünde kullanılabilir mi,sen hangi limana kayıt yaptırdın,yasaksız kullanım için boy limitleri nelerdir bu konularda bilgi verirsen sevinirim.

11. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Ötv yi ben ödedim.Limandada belgeye baktılar.
    Motor takınca ÖTV yi ödüyorsun.

12. efes

efes emrah

ötv

Daha önce emocan ismi ile yazmıştım. Dediğim gibi faturada yada ce belgesinde 100 kg ı geçmediğine dair bir ibare istediler. Bende firmadan yeni fatura talep ettim eski faturayı iptal edip. Gönderdikleri yeni fatura ile Liman Başkanlığı 'na müracaat ettim. ÖTV ödemeden liman kaydını yaptırdım bu şekilde.

13. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Bota isim yazmak için Polymarine firmasının harika bir ürünü var. Uygulaması kolay ve kuruduğunda oldukça esnek bir yapıya sahip oluyor. Güneşten, sudan ve botun katlanmasından etkilenmiyor. Bu ürünü Türkiye'de satan yok maalesef, bunun muadili veya buna yakın sonuç verebilecek boya var mıdır?

14. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Polymarine letterflex beyaz renkli kauçuk boyam bu sabah kurye ile geldi. İngiltere'den 3 günde gelmesini beklemiyordum doğrusu. Sadece 2 paund kargo masrafı aldılar. Bu akşam bota isim yazma işini bitirdikten sonra p.tesi doğru limana.

15. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Hasan kardeşim boya kaça mal oldu?

16. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    15+2 17 paunda maloldu.

17. commander

commander Serdar

Favori Kamış:
    Olta
    Bot boyası hakkında

Dostum aldığın yerin tam adresini ve satın alma aşamasını, ayrıca neden beyaz aldığını (gördüğüm kadarıyla siyahı var bir de) bizimle paylaşırsan sevinirim.

18. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Elbette paylaşırım.

Satıcının adresi: http://www.bbmarina.co.uk/

Öncelikle ödemeyi Paypal'le yapmanızı öneririm, son derece güvenli. Online sipariş verdikten sonra 2 gün kadar siparişiniz "pending"' te bekliyor. Hazırlık aşaması yani. 3. gün kargoya veriliyor, bu hareketleri üyelik hesabınızdan takip edebiliyorsunuz. Kargo seçiminde " Table Rate (Best way) seçmeyi unutmayın. Ürünü Royal mail'le gönderiyorlar. Kargoya verildikten 3 gün sonra da siparişiniz kapınızda.

Boyayı beyaz seçtim, farklı renkleri de mevcut. Benim botta uygulamayı yapacağım kısım koyu kırmızı renkte, siyah renk hoş durmazdı. Ayrıca beyaz renk güneşi yansıtır ve yazının ömrü çok daha uzun olur diye düşünüyorum.

19. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
  20. kagancelik

kagancelik AŞKIN AVŞAR

İlk önce botumu maksimum şişirdim. Reklamcı-Tabelacıdan dişi şablon yazılarımı çıkartıp botuma yapıştırdım. Sonra içini kaliteli asetatlı kalın uçlu siyah kalem ile (Kırtasiyeci tavsiyesi; demirbaş kalemi ile yaz dedi) önce ilk kat boyadım. 24 saat sonra ikinci kat boyadım. 4-5 saat sonra ise şablonları söktüm. Denize indirdim. Tuzlu su da gördü. Şu ana kadar bir sıkıntı yok.