Adana/Karagöçer Raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Dicentrarhus Labrax tarafından paylaşıldı.

1. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    Karagöçer'e gidilir :D
    Dun gence gideceğimiz ava malesef gec vakit oldugu için vazgectik, bugun sabah 8,30 da cıktık umidimiz yoktu once hiç bişe yakalayamayız dedik, buradan goturdugumuz toprak solucanları, ekmek hammuru hiçbir işe yaramadı, kaptık kuregi karagocelin o camurlu suyunun içine daldırdık basladık solucan toplamaya ordaki solucanlar cok farklı toprak solucanı renginde ama ayakları var bi suru :) epey topladıktan sona oltaları tekrar attık o da ne 1 Dk. gecmeden bir levrek oltada hayatımın levreği diyebilirim yani :))) biz 3 arkadas oltayla calıstık beraber gittiğimiz profesyoneller de ağ serdiler uyarılarıma rağmen :( 25 tane kadar kefal yakaladılar neyseki jandarma geldi kacmak zorunda kaldılar :D biz oltaya devam ediyorduk 8-10 tane levrek daha aldık ve eve donduk , bizim hasılatımız 10 levrek, bu hafta içi bi program daha yapmayı dusunuyoruz... makina olmadıgı için foto cekemedim :( bidahaki sefere inşallah...
    Saygılar...

2. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Alper tebrikler. Ellerine sağlık. Ne tür olta ve iğne kullandın?

3. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    bizim klasik el oltaları abi, 7 numara capraz mustad 4 olta kırdık ama deydi yani :) habire olta tamir ettim misinelerim iyidiiil sanırım, abi ucak meydanı var bilirsen orayı orda avlandık acıklık vardı supperdi valla :)

4. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Henüz Karagöçer'e gitmediğim için orayı pek bilemiyorum. Tekrar ellerine sağlık, devamını dilerim.;)

5. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    inşallah birgun beraber gitmek nasip olur :)

6. AYDINDH

AYDINDH Aydın

İnşallah gideriz.

7. runaway33

runaway33

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    LEVREK
    hemşerim tebrikler. Ayrıca kanalın içerisinden çıkarttıklarınız solucan değil. Deniz kurdunun tatlısuda yaşayan bir türü. Levreğin en sevdiği yemlerdendir. Ayrıca mevsimine göre kefalde alabilirsin o kurtlarla. Karagöçer iyi av veren yerlerden biri. Su bulanıksa yılan balığıda yapması lazımdı ama yapmamış neyse yeniden tebrik ediyorum.

8. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hmmm bak o kurdu bilmiyodum, bilgi için tesekkurler... yılan balıgıda yakaladık ama kucuk diye geri bıraktık :)

9. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Alper Kardeşim Oraya 7 mt lik düz kamışla gitseydin,şamandıralı oltayla daha iyi verim alırdın :)

10. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Kanalın Üst kısmında avlanmıssın sanırım Sevgili Alper,

11. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Alper,Levrekler nasılsıdı,İspendekmi - Temizmi,Çırpma ile ordan çok büyük kefaller alabilirsiniz,Değişik Bir teknik Bir ara anlatırım,Çırpma ile kesinlikle Karagöçerden Kefalsiz dönmezssiniz :) Uçak pistinden değilde,öbür taraftan kanalın başına inseydiniz çok daha iyi balık alırdınız kanalın ağızından :) Ben o kayalardan bir defa düştüm bacağımı ve kolumu kırıyordum az kalsın bir daha gitmedim Karagöçere,Bir ayrıntı Daha,Ordan her zaman Kırmızı Kurt ile balık alamayabilirsiniz,onun için yanında Canlı - Parça karides mutlaka götür,ve kanalın ağızında Rapala ile de levrek alabilirsiniz,Orda Barakası olan Arkadaşlarım var :)

12. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

levrekler genelde ispendekti ama buyukte cıktı levrek gibi levrek hemde :) orda surekli avlananlar kırmızı kurtla kefal de alabileceğimizi soylemişti ama hiç tutamadık oltayla... bizde o kanalın basına gitmiştik bikere butun gecemiz zehir olmustu araba battı cıkarmaya calıstık sabahladık :D bidahada gitmedik... çırpma nasıl oluyor? izah edersenz sevinirim...

13. Turkish

Turkish Murat Çulcu

Favori Kamış:
    Olta+Zıpkın
    En İyi Avı:
    Akya
    Alper Hocam,sanirim acik denize ulasmamissiniz.Zira Karagocer'in sizin bulundugunuz tarafi degilde karsi tarafa cok iyi sardalya yapar.Oraya gitmenizin de tek yolu ya botla gececeksiniz ya da Tarsus'un icinden Karabucak ormanlari yoluna sapacaksiniz.Aklinda olsun bir de orayi dene.
    Daha once de yazmistim.Bir de sizin bulundugunuz tarafin arkasinda cok kucuk kanallar var,su birikintileri falan.Deniz yukseldiginde dalyandaki cipuralara o kanallara hucum ediyor.Tebrik ederim,onca zahmeti cekipte elinizin bos donmemesine sevindim. Bu arada avatar'inizda yanilmiyorsam Seyhan havaciligin tarim ucagini goruyorum,havacilik merak mi meslek mi?

Selamlar,sevgiler

14. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Alper,Kefal İçin Öneri diye bir forum açtım ordan bakabilirsin,2 sistem önerdim,karagöçer kanalında 2 sistemlede kefalsiz ( büyük kefalsiz kalmazssın ) belki çırpma ile başlarda alamayabilirsin,sisteme tam olarak adapte olana kadar,ama eğer sistemi tam kapabilirsen Efsane olursun :) karagöçerde çırpma efsaneleri, Alp Abi ve İspendek mehmettir,

Selamlar

15. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Aydin abi.Eğer kırmızı kurt ıle avlanacaksanız size mustadın kırmızı iğnelerinden tavsiye ederim,sağlamlığı konusunda garanti veririm, 4 kg lık sazanı banamısın demeden çekti :) Birde ince olduğu için kurdu daha rahat ve fazla zedelemeden takılabiliyorsunuz :)
    Selamlar.

16. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    murat hocam bildiğim kadarı ile karagöçelin denize dokulen yerinde avlanmak ve o kucuk kanaletlerde avlanmak yasak doğrumu biliyorum bilmiyorum :confused: zaten dediğiniz yeride bilmiyorum karagocer de ilk defa avlanıyorum sayılır.. ama onerilerinizi dikkate alacam o taraflarada gitmeye calısacam..
    hocam ucak Taruç havacılığa ait. bir zamanlar mesleğimdi diyebilirim Tarkim uçak bakım onarım ve Uçuş okulunda çalışıyordum..
    saygılar...

17. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Murat,sanırım ayrı yerlerden bahsediyorsunuz,karagöçer Karataş /Tuzlada,Tarsus tarafında olan kanal seyhan ilçesinden geçen kanal,bizim bahsettiğimiz yavuzlar tarafından yani Yüreğir ilçesinden geçen kanal,Karagöçerin her iki tarafından denize ulaşmak mümkün,ama Sevgili Alperin avlandığı yerin karşısındaki yol çok bozuk özellikle kışın çok zor ordan geçmek,selamlar:)

18. ozkan01

ozkan01 Nurettin

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    levrek 1.5 civarı
    karagöçer için 1-2 şeyde ben eklemek istiyorum
    3-4 yıl önce balçıktan kurt çıkarmaya üşenip tuzla plajına gittik ve dizimize kadar gelen yerden bolca midye topladık.denizde balık vurmayınca geri döndük ve karagöçer köprüsünün hemen yan tarafında eğlence olsun diye oltaları kanala attık.ve yemek yemeye dahi vakit bulamadık levrekleri çekmekten.mevsimi tam hatırlamıyorum ama hava soğuktu.

birde kanala kışın gece gidip lüx yaktığınızda prenses isimli bi silikon var.zokaya takıp yavaş yavaş sarıyorsunuz gece.eski ustalardan orada kulübesi olanlardan öğrenmiştim.daha sonra kulübeleri yıktılar.gecede 2-3 av oluyor ama yakalan levrekler gerçekten kuzu gibiydi.

19. ateş-01-34

ateş-01-34 onur ateş

Favori Kamış:
    dam quick tele spin
    Favori Makine:
    dam quick slr spin 850 fd
    En İyi Avı:
    levrek 4.5 kg
    karagoçerde avcılıkla ilgili çok tecrubem oldu bu kanalda avlanacak arkadaslar gitmeden haber verin size tavsiyelerim olacak.

20. bysincooo

bysincooo SONER

Favori Kamış:
    okuma
    Favori Makine:
    ryobi.
    En İyi Avı:
    sazan
    HERKESE RASTGELE

merhaba arkadaşlar abiler bende geçen pazar topladım takımları 2 kankamla sabah saat 4.30 çıktık yolla kahvalti filan derken 5.30 oraya vardım elimde toprak solucanıda vardı sahte silikon yemde vardı rapalamda ben atçek yapmaya başladım kanalın sol tarafında ora birazdaha sakin oldugundan dolayı ama bi türlu bir saldırı alamadım 7cm ve 9 cm rapalanma tık demedi sanki balıklar gitmis gibi 2 saat kadar devam eetim at çek yapmaya
    yoruldum dolayısıyla kanala mantar atım kefale ekmek atı aarkadaşlarım ama tık yok nasıpte yokmuş 20 önce gitmiştim ozaman 6 parça çupra almıştım :) boru kurdu ile ya ben kendimde bişe armaya başladım sizin kullandıgınız takımlar hakında bildi veriseniz vede yemler bende ona göre hareket edecem şimdiden tşk herkese rastgele.