Adana karatas? deniz nasıldır? bilen varmı?

Konu, 'Bölgeler' kısmında Dicentrarhus Labrax tarafından paylaşıldı.

1. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    Yarın sabahtan karatasa gitmeyi dusunuyorum deniz bana uzak eger bi bilgisi olan varsa deniz hakkında ne durumdadır kıyıdan avlanmaya musaitmidir ve balık cıkıyormudur? :confused:

2. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )

3. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Alper, 10 gün önce Karataş Orman Kampı önündeki kayalıklarda ve Batık geminin oradaki kanaldan çipura, levrek için denedim, verim alamadım. Tekneden sırtı çekenler birkaç adet levrek aldılar. Başkaca verim alan da olmadı. Kanalın orada çarpma ile kefaller avlanabiliyordu. Ama Tuzla karagöçer'e gidenler oranın verimli olduğunu söylüyorlar.

4. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Aydın abi,son zamanlarda yağmur yağdıysa,karagöçere gitmek biraz zor olur,
    kanalın kenarındaki yol çamur içerisinde olabilir,ben karagöçerde kayalardan bir düştüm:D bir daha da gitmedim,gitmeyide düşünmüyorum,karagöçer normal şartlarda her zaman balık veriyor:)

Selamlar rastgele

5. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Karagöçer'e daha önce hiç gitmedim. Yolunun bozuk olduğunu öğrenmemiz iyi oldu. Gerçi Karataş'ta batık geminin orasının yolu da bozuk. Yağmur yağdığında ulaşılamaz hale gelebiliyor. Eskiden DSİ Tesisleri ile batık gemi arasındaki sahilde bu kadar yapılaşma yokken çok güzel çipura çıkardı.
    Selamlar rastgele

6. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Abi ben hiç batık gemiye gitmedim,siz hangi yoldan gidiyorsunuz bilmiyorum ama,adalı köyünün ordan bir yol gidiyormuş ve yol fena degilmiş,karagöçere giderken kanalın solundan giderseniz yol temiz,sağından giderseniz altı yüksek bir arabanız varsa (traktör gibi :) ) problem yaşamazssınız,genelde balıkcı barakaları
    kanalın sağ tarafında kurulu o taraf daha iyi balık veriyor.
    Bence en iyisi baraj,gözünü sevdiğimin aynalısı,pullusu,sudağı:)
    Selamlar

7. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Bende batık geminin oraya Bahçe köyünün oradan gidiyorum.
    Sitede arkadaşlar Seyhan Barajında şu anlarda balık avının verimsiz olduğunu söylüyorlardı. Bende yaklaşık bir ay önce Balcalı çıkışı Çatalan Barajı yolundan kısa Çatalan köprüsüne giden yolda denedim. Arkadaşların dedikleri gibi bir tık bile olmadı. Ondan sonra gölün etrafını dolaştım. Olta ile hiç balık alan yoktu. Balık şu anda derinlerde sanırım. 1980 li yıllarda kışın en soğuk zamanlarında bile balıksız dönmezdim. Kooperatif devamlı ağ atarak balıkları bayağı azaltmış. Çatalan'a doğru bazı yerlerde çıktığını söylüyorlar. Çatalan Barajında durum nasıl bilmiyorum.

8. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sevgili Alper Karataşın neresine gideceksin.Adanada hava nasıl bende bilmiyorum,Arkadaşlarım balıktalarmı onuda bilmiyorum, ama genelde Tuzla / Karagöçer kanalı bitiminde olurlar,barakaları var orda,sen tam olarak nereye gideceğini söyle ben ona göre arkadaşlarımı araştırayım
    Seyhan Barajında canım sazanlar,sudaklar dururken:) havasını bilmediğin yerlerde ne işin var alper kardeşim:D :D :D Şaka bir yana gidip hiç olta atmadan da geri gelebilirsin ( 1 defa oldu bize )
    Selamlar Rastgele[/QUOTE]

Abicim karatasın barınak tarafına gitmeyi dusunuyorum, orda aslan kayalıkları var oradan karagoz ve levrek alabilrim diye dusunuyorum, aslında karatsın havası adana ile aynı denilebilir burda hava guzel ama deniz işi bozabilir benim korkumda bu 45 km uzakta bana :) Tuzlayada cok gittim iyice kıcık oldum ordan hiç balık tutamadım, karagocelinde camurlu suyu ve pisliğinden cekiniyorum, karagocelde suan balıkcık dolu bize olta atmak dusmez :) millet ag seriyo... en iyisi sansımızı denemek, dediğin gibi olta atmadan da geri donebiliriz :) barajda da mlesef balık yok denilebilir giden bos geliyo ama bu aralar seyhan nehirine suyu verdiler belki bi degisiklik soz konusu olabilir...

Son düzenleme: 31 Ocak 2007
  9. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abicim sana tavsiyem bahce koy kanalına gideceksen universite yolunu kullan orada belediyenin plajı var hemen orda saglam bi yol mevcut ama yagmur yagmıssa biraz sakıncalı olabilir dediginiz kalanın kenarındaki yol cok sakat bi yol ben korktum yaa içine ucacam diye :) ve orada balığın alası var bence levrek kefal cupra lagos cok cıkıyor sans işte, bi ara orayada gidecem.. tesekkurler bilgiler için.. rastgele

10. yelkoma

yelkoma SERDAR

Favori Kamış:
    dcd
    En İyi Avı:
    1,5 kg levrek
    arkadaşlar

şu sıralar hiç bir yerde balık yok gibi hafta sonu cumartesi haylazlıdaydım .

her yeri denedim (tekne ile) çok açıldım derine gittim oyle yaptım böyle yaptım ama tek bir vuruş alamadım.

karagöçer yolu benım uzmanlık alanım o bozuk yola bayılıyorum ozellıkle yağmur yağdığında süper oluyor.O yolu kullanırken balık tutuyor gibi zevk alıyorum. Ama benım gibi sadist olmayanlar için tavsiyem karataş yolu istikametinden gelirken karagöçer köyü içinden sola dönüp yolu takip etmeleri .
    (kanala varmadan içinden geçilen son köy)
    ilerdeki 2. köydenden sağa dönmeleri mezarlığa kadar yol gidiyor ve asfalt.

Ama yağmur yağdıysa karagöçerde balık zor çamur akıyor.

11. atak

atak arda

vallahı arkadaslar karatas harbiş bolgesinde kayalıkların oldugu yrde lokantanın alt tarafı harıka balık avı var ve de harıka balık alınıor havyıda meteorolojıden takıp edin yanılmazsınız sımdıden rasgeleee

12. cemal işbulan

cemal işbulan cemal

arkadaşlar pazar günü karataşda ikigün oltakulandım mersinden gelen kurt ve karides ramen balıkalamadım liman dsi önü bahçe kanalı heryeri denedim çevremizdeki arkadaşlarda tutamadı bugüzelim denizimizde neler oluyor anlamadım deniz ve havada güzeldi bu hafta balık tutan arkadaş varsa yerini yazarmı

13. yelkoma

yelkoma SERDAR

Favori Kamış:
    dcd
    En İyi Avı:
    1,5 kg levrek
    Cemal bey
    Balık hafta sonu yumurtalık taydı 3 kişi 14,5 kg balık tuttuk ...

Ve sanırım en az tutanda bizdik.

14. LapinCash

LapinCash

Abi 501 Gram daha tutsaydınız jandarmalıktınız :D:D
    Bu arada neler çıktı raporlasaydın keşke.

15. yelkoma

yelkoma SERDAR

Favori Kamış:
    dcd
    En İyi Avı:
    1,5 kg levrek

Emre

çıkan balıklar gümüş ,çipura,mercan,naylon balığı,

boy limitlerine yakın olanları geri suya bırakmasam kesin geçmiştim kg limitini..

büyük balık sevdasıyla çıktık yola ama yine aradığımızı bulamadık 60 metre derinliği bulana kadar açıldık ama malesef yine yabani çipuralar ortada yoktu...

16. TR-Gentelman01

TR-Gentelman01 murat

Favori Kamış:
    Daiwa EXCELER Spinn
    Favori Makine:
    Daiwa REGAL PLUS
    En İyi Avı:
    turnabaligi 3.5 kilo
    aykut usta Yelkoma,

kismetse ben yazin Türkiyeme memleketim Adanaya yola cikacam.
    Benim en büyük hobbim balik avi ama türkiyede cupra levrek vesayre gibi baliklar yakalayamadim.
    Senin kullandigin sistemi ve yumurtalikta tam olarak nerde avlandigini paylasirsan sevinirim.

simdiden tesekür

(türkcem pek iyi degil özür)

17. LapinCash

LapinCash

Oda iyi abi.

18. yelkoma

yelkoma SERDAR

Favori Kamış:
    dcd
    En İyi Avı:
    1,5 kg levrek
    merhaba

olta klasip 3 lü dip oltası ... 75 gram kurşun ..bölge : yumurtalık balıkçı barınağının 1 mil civarı açıkları ama eğer çapa atıp balık tutacağım derseniz bu mümkün değil ... çapa atmadan tekneyi akıntıya bırakacaksınız.
    zaten oraya gittiğinizde diğer avcılara bakarak hemen duruma uyum sağlayabilirsiniz.

19. TR-Gentelman01

TR-Gentelman01 murat

Favori Kamış:
    Daiwa EXCELER Spinn
    Favori Makine:
    Daiwa REGAL PLUS
    En İyi Avı:
    turnabaligi 3.5 kilo
    Slm tekrar,

Aykut usta yardimin icin cok tesekürler.

Bi sorum daha var karadan nereyi tavsiye edersin.
    Benim oltam 2.70m 40-80gr spinn oltasi sahte balik
    (yumusak olan deyil sert plastikten oluyor belirli derinlikte calisan
    www.angel-discount24.de/images/53-00007.jpg
    bide spinner dedigimiz türkcesini bilmiyorum bu sayfada resmi var
    www.angel-discount24.de/cormoran-coraz-beamer-titaniumsilberrot-pi-3366.html?image=0r ) ile yakalamayi düsünüyorum ne dersin veya kara icin baska bi tavsiyen varmi .

agalar beyler aykut beye sordum ama sizdende tecrübelerinizi bekliyorum yardim edenler icin simdikten tesekür

Son düzenleme: 24 Mart 2010
  20. LapinCash

LapinCash

Levrek yakalayabilirsiniz.