Adana/Karatas Raporu 10-11/03/2007

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Dicentrarhus Labrax tarafından paylaşıldı.

1. Dicentrarhus Labrax

Dicentrarhus Labrax

Favori Kamış:
    zıpkın vardı beceremedim oltayla idare ediyorum...
    En İyi Avı:
    Tek kelimeyle LEVREK 1 kğ yeter bana :)
    cumartesi aksamı 4 kuzenim ve 1 arkadasımızla Adana karatas balıkcı barınagına gittik, saat 6,30 da oltaları attık amac kefal avlamak, yem olarak kefal için gumus baligi kullandik, cupra, karagoz, mırmır cıkabilir diyede karides aldik yanimiza, gece 3 e kadar hiç tık yok moraller sıfır, neyseki sevindirici ilk kefali yakaladım kocaman bişeydi cekene kadar parmagım yırtıldı misinadan :) ondan sonra teyzemin oğlu 2 tane aldı arka arkaya, saat 4 oldu balık kesildi, 1 saat daha bekledikten sonra balıkcı tekneleri ayrılmaya basladı bizde mecburen yerimizi değiştirip Karataş/burun'a gittik hava daha tam aydınlanmamıstı ama ruzgardan deniz deli gibi gorunuyordu, oltaları atmaya korktum valla :D diğerleri uyuyordu zaten, 35-40 dk. orada oyalandıktan sona Bahçeköy'e gitmeye karar verdik, oranın denize doklulen kanalı meşhurdur super levrek,çipura, ve lahoz yapar... ben yanımızda bulunsun diye midye toplamaya karar verdim ve o buz gibi esen ruzgarda o buz gibi denize girdim, 20 dk. ugrastıktan sonra pes ettim, pek fazla olmasa da midye toplayabildim, kanala gittiğimizde bir amator balıkcı ordusuyla karsılastık :eek: millet habire levbrek tutuyordu, onlar kanalın karşı tarafındaydılar neyle ve nasıl tuttuklarını çözemedim doğrusu :D bende burda oğrendiğim çapari ve sahte solucanı denedim hiç sonuc alamadım, diger arkadaslarım karides denediler, ben midyeyle avlandım onlar hiç balık tutamadı ben 5 çipura 2 mırmır yakaladım, herkes bendeki midyelere göz dikti ama ben kimseye vermedimmm o soğuk havada o soğuk suya bana yardım etmek yerine uyumayı tecih ettiler :D öğlen olduğunda ben daha çipura yakalamayı umuyordum, ama denizde ne göreyiiiimmmm bi siyahlık gorunuyor acaba ne diye dikkatli baktım emin olamadığım içinde kimseye once bişe diyemedim, evet gordugum 2 tane yunus balığı ve tam benim olta attığım yerde avlanmaya baslamıslar ve buda bizim balık avımızın sonunun geldiğinin göstergesi oldu, once yunusların gitmesini bekledik, gittiklerinde bize dalgalanmış bir deniz, kapanmış bir hava ve hızını arttırmış ruzgar kalmıştı, onların bi sucu yok tabikii, biz bu durumu teyzemin oğlunun gene bizimle balığa gelmesine yorduk :D o nezaman bizimle balığa gelse ya deniz bozuyor ya fırtına cıkıyor yada adanayı sel alıyor :D..
    üzgünümm foto cekemedik :( gecen karataş maceramızda fotoğraf makinesinini cebimden dusurmustum, kayaya sert carpmıs olmalıki hala çalışmıyor...
    yorucu 2 gun olmasına rağmen değdi diyebilirim, balıklar bende kaldığı için :D az once eve ulaştım ve sarhoştan beterim uykusuzluktan...
    yorucu gecenin ve gunduzun hasilatı 3 Kefal 5 çipura 2 mırmır.. birhadaki sefereeee gorusmek uzereee hepinize rastgelsin...

Son düzenleme: 11 Mart 2007
  2. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    gecen karataş maceramızda fotoğraf makinesinini cebimden dusurmustum, kayaya sert carpmıs olmalıki hala çalışmıyor...
    ============================================

Kendi kendine ,kendine gelmesinimi bekliyorsun :Dmakinanın .
    Hiç bekleme emin ol kendine gelmicek :D tamire götür bence :D
    şaka yapıyorum avın genede bereketli olmuş kutlarım :)
    ama resim isteriz bak biz gidemedik umudumuz sizin getiriceniz fotolardaydı hayal kırıklığı yaşattın bize :D
    şansın açık avın berketli olsun :)

3. Tebrikler Alpercim,

Allah içinize sindirsin güzel bir av günü daha geçirmişsiniz:)

4. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Tebrikler Alper. Ellerinize sağlık.

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    arkadaşlar tebrikler güzel bir gün geçirmişsiniz :) :) :)