adanada hangi bölgelerden avlanılabilir ???

Konu, 'Bölgeler' kısmında ilkan tarafından paylaşıldı.

1. ilkan

ilkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 6 kg
    Merhabalar adana da nerelerde avlanabilirim ve bu bölgelerde hangi tür balıklar mevcuttur ayrıca bu mevsimde adanada hangi balık türü için ava gidebilirim yardımcı olursanız çok memnun olurum forumda ve avcılıkta yeni sayılırım tecrübeli arkadaşlarımız tecrübelerini ve bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim... teşekkürler

2. Hoş geldin arkadaşım,

Öncelikle tanışma bölümünden bir başlık açarak kendinizi tanıtıcı girişinizi yapın ki forumdaki arkadaşlarımız size hoş geldin diyerek sizi tanıyabilsinler.

Lütfen, isim,yaş ve bulunduğunuz ili imza ayarlarınızda belirtiniz.

İmza ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz.

3. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    İlkan Kardeşim hoşgeldin ,öncelikle moderatör arkadaşımın dediği gib imza ayarlarını yapıp,göldemi avlanacaksın,denizdemi avlanacaksın bunları belirtirsen hem ben hem adanalı arkadaşlar yardımcı olabiliriz sanıeım

4. ilkan

ilkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 6 kg
    tekrar hoşbulduk, imza ayarlarımı yaptım umarım dogru yapabilmişimdir.ben genelde gölde avlanıyorum daha dogrusu avlanmaya çalışıyorum malesef çevremde balık tutmaya meraklı kimse olmadıgı için yalnız kalıyorum ve bu yüzden istesemde çok fazla gidemiyorum ancak artık gitmek istiyorum göl civarındaki avlakları detaylı tarif edebilirseniz memnun olurum. birde gölde ne tür yemle hangi tür balıkları avlayabilirim bu konudaki tavsiyeleriniz de benim içi önemli. son olarak bu mevsimde hangi balık için ava gidebilirim forumda okudugum kadarıyla soguk havalarda sazan avı pek sonuç vermiyormuş... teşekkür ederim

5. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili İlkan Kardeşim.
    Adnan Menderes Bulvarının sonunda Çoban Dedenin hemen altında kayalıklardan,Amerikan Adasının Girişinde Sol Tarafta Ağaçların altından ve öbür tarafında kayalıklardan,Çatalan Barajının hemen altından seyhan gölüne doğru gelirken bulunan mağaralardan,Birinci ( Türkiyenin en uzun köprüsü varya ) köprünün hemen sol tarafından,Canlı yem ile Sudak Yakalayabilirsin,

1.köprünün ortalarından (adana tarafından gelirken sol tarafından),Çukurova Üniversitesine giderken Seyhan Barajının Setinin başladığı Yerden,Kabasakal taraflarında Tümsek burundan,Küspeli Takımla,hamur veya solcan kullanarak Sazan Yakalayabilirsin,
    Söylediğim yerler Suyun En derin olduğu yerler

Sallama olta kullanıyorsan küspeli takım yap,küspenin üzerine gitmeden 1-2 saat önce çok az ayçiçek yağı damlat:)

Rat Kullanıyorsan Hırsız olta dediğimiz çift iğneli takım yap ve tatlı su karidesi kullan yem olarak (Sazan,Kadife ve Sudak gelir karidese)

Tutamazssanda bana kızma :D :D Kendine Kız:D :D

Adanaya Selamlar
    Rastgele

6. ilkan

ilkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 6 kg
    Orhan abi yardımın için çok teşekkür ederim ilk fırsatta dedigin yerlere gidip söyledgin şekilde avlanmayı deneyecegim artık gerisi kısmet desemde tercübe çok önemli oda bende henüz yok :) umarım zamanla oda olacak