Aferin Bana

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında CreativE tarafından paylaşıldı.

1. CreativE

CreativE Gökhan UÇAR

Favori Kamış:
    Okuma VSystem 270 10-40gr
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    Dün edirnede hava güzeldi arkadaşımı aradım hadi ilker balığa gidiyoruz dedim oda hemen hazırlanıyorum dedi. neyse yola koyulduk. Tunca ile Meriç Nehrinin birleştiği buruna geldik tabi suyun kenarindaki manzaraları görünce delirdim. :mad: ( Ağ ve Davul Dolu) bunlara birşeyler yapmam lazımdı.. neyse oltalari attik ben 15 dk bir kalkıyorum bu ağları nasıl çıkarırım diye düşünüyorum.. kalkma vaktimiz geldi 3 tane balık tutup ufak çaplı suya saldık 2 saat falan durabildik.. yola koyulduk.. sanki allah tarafindan tarlanın ortasın bi odun parcası 3 mt. yakın ve ucu eğri dedim sen büyüksün yarabbim.. direk oltaları elimden attim. bicagimi çıkardım baştan 4 tane falan davulu çıkardım sudan balıkları saldım,:( ağlarıda çıkarıp bir çoğunu kestim kullanılmaz hale getirdim.. ve hemen orada uzaklaştık hatta kaçtık.. çünkü adamlar bizi görürse kötü şeyler olurdu.. nasıl Aferin bana dimi ustalar? :D :D :D

2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    valla tam benli anarşist bir ruhla hareket etmişsin.
    Olayı direk eyleme dökmüşsün.
    Allahtan başına bişey gelmemiş.

3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Süpersin Gökhan abi:) bu cahiller yüzünden balığımız kalmıyacak..

4. Allahtan yakalanmamışsınız.Yoksa çok kötü şeyler olabilirdi.

5. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    zalimler hak ettikleri cezayı bulmuşlar. aferin gökhan. yalnız postu iyi koru :D

6. CreativE

CreativE Gökhan UÇAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    yani adamların oralarda barakaları falanda vardı.. aksi gibi balığa gittiğimiz arkadaşta benim gibi tığ siklet.. bi yakalansaydık bilmiyorum adamlar davulun içine sokardilar bizi.. :)

7. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    helal olsun :D

8. Ertekin

Ertekin

Favori Kamış:
    Olta,Sabır
    En İyi Avı:
    3.5kg szn, 1.2kg çupra
    Kutlarım sizide dikkat edin uzun bi süre o taraflara gitmeyin:)

9. OnurERDOGAN

OnurERDOGAN

Favori Kamış:
    surf & spining takim
    En İyi Avı:
    palamut , lufer , kirlangic
    ya iyi güzel dogayi koruyalim hep oltayla tutalım kimse ağ ile avcılık yapmasın dünya bizim oyun bahçemiz olsun.. o adamlar orda yasal bi şekilde avlanıyorsa şayet yaptığın SUÇTUR HAKKA TECAVÜZDÜR.. birilerinin ekmeğiyle oynamakda iyi bişey değildir bu dünyadada öbüründede yapışır yakana...

10. çinekolog

çinekolog Gökhan

bravooo ellerine sağlık!!! o ağların sahibi benim! :D :D :D
    şaka şaka ellerine sağlık!

11. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Bu mevsimde yasalar buna ne diyor ona bakmak lazım.ayrıca onların yaptığıda bizim hakkımıza balıkların da yaşama ve üreme haklarına kasıttır.incik boncuk ne varsa toplamak doğrumu.5 10 santim balıklar.yumurtalı balıklar vs.:mad:

tebrikler abi.bende az önce başka bir konuda ağ kesme konusunu gündeme getirmiştim.denizdede bunu yaptım.kıyıdan 5 metre ileriye ağ çekip hergün yumurtaya çıkan 100lerce kefali alıyorlardı.hakettiler bence.:p

NUSH İLE USLANMAYANI ETMELİ TEKTİR.TEKTİRDEN USLANMAYANIN HAKKI KÖTEKTİR. :cool:
    Sürç-ü lisan etti isek affola:confused: :( ;)

12. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Arkadaşlar bu tür işlere kalkışmadan önce cok dikkatli olun..kırsalda hele bide köy yerindeyse..Kavga etmesinide bilmez baltayla saldırır,cahil adam ceker vurur..keyfi kaç defa kaldırdılar olta başından,yol kestiler, para aldılar bizden..aman dikkat.

13. OnurERDOGAN

OnurERDOGAN

Favori Kamış:
    surf & spining takim
    En İyi Avı:
    palamut , lufer , kirlangic
    yasal olmiyana benimde bir itirazim yok yasal avlaniyorlarsa dedim zaten..

yinede iyi bi davranis deil bi ağcı gelip oltanı kırsa ne düşünürsün herkez sağ duyulu ve bilinçli olmaya çalışıyor burda insanlar orman dikip bişeyler yapmaya çalışıyor birazda olsa sorumlulugu aşılamaya uğraşıyor bu site ama bu sorumluca yapılmış bi haraket değil bana göre .

ALLAH korusun o barakadan biri çıkıp bu ağları kesen arkadaşımızı dövseydi sövseydi yada daha kötüsü ateş bile edebilirdi adamların malı sonucta herşey gelebilirdi başına

karşı taraf içinde bu söz geçerli olurdu NUSH İLE USLANMAYANI ETMELİ TEKTİR.TEKTİRDEN USLANMAYANIN HAKKI KÖTEKTİR
    pek ;) bi durum olmazdi dimi dayak yemek mermi yemek ? her tırı vırı kullananın kafasını gözünü kırmakmı lazım ? ağ kulananların teknelerini yakmakmı lazım bunlar insana göre işler değil jandarması var polisi var mahkemesi var sahil güvenliği var..

14. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

İyi de tatlısularda ağ ve davulla avcılık yapmak yasak bu yüzden o adamların o araçlarla yasal bi şekilde avlanıyo olması imkansız..Yiyecekleri ekmek te ileride bizim ekmeğimizi körelticekse hak olsun..

15. Carioca

Carioca Utku Genç

En İyi Avı:
    2,5 kg Levrek :)
    eylemlerinizin devamini diliyorum :D

16. CreativE

CreativE Gökhan UÇAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    Pisman değilim belki bu hafta sonu yine bi suikast yapabilirim.. adamlar üstelik ekmek parası için değil rakının yanına meze tutuyorlar, fazlasını sağa sola atıyorlar. Ellerinde bira şişeleri binmişler teknelerine (bana gore siyah acayip bi tahta parçası) güle güle atıyorlar ortalarada ağları tabi ona birşey yapamıyoruz :) ama nerede erişebileceğim yerde ağ varsa keserim abi.. bana ağların efendisi gökhan derler :D

17. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    bencede.ortalara atanları jandarmaya şikayet eder çıkartırız.tabi jandarma komutanı balıkçıların tanıdığı değilse:mad: ama sazlıklara.yumurtalıklara atılan ağlar için jandarmayı beklemek bence yüzlerce doğacak balığı telef etmek demek.tabi bu benim görüşüm:) :confused:
    saygılar

18. Gakgos

Gakgos

Favori Kamış:
    Leader 3m, beta 60,dam 40mm
    En İyi Avı:
    pullu sazan-8 kg
    Eline sağlık kardeş. Ama bunu sık yapma istersen. Bir balıkçı arkadaşımızın kendini bilmezler tarafından zarar görmesini istemeyiz...

19. abir

abir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8
    tebrik ederim. gerçekten çok iyi bir iş. bi daha ki sefere önce jandarmayı aramayı bir dene. böylece daha az risk almış olursun. herhalde o adamlar artık davulların başına nöbetçi bırakırlar. aman dikkatli olun

20. Sazani80

Sazani80

Arkadaşlar çok doğru söylemişler. Bir kez de benim başıma geldi böyle bir şey. Davul u çıkardık bir arkadaşımla, balıkları dışrı salıvermek üzere tam o esnada elinde pompalı ile bir adam geliverdi. Bir de ağzına fişek sürüyor uzaktan gelirken. Sanki bizi vuracak. Neyse biz binbir türlü bahaneler ile dedik balıkları merak ettik onlara bakıyorduk filan. Ancak kurtulduk o gün bugündür daha ellemiyorum. Bir kaç kez şikayet etim jandarmaya. Tabii ne ilgilenen var ne gelip giden...