afyon ve civarında av

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında sabri03 tarafından paylaşıldı.

 1. sabri03

  sabri03

  Yaş:
  56
  Mesajlar:
  44
  Şehir:
  Afyonkarahisar
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  1 kg sazan
  üstadlar merhaba
  ben afyon'da ve yakın çevredeki göletlerde amatör olarak tatlı su balığı avlamaya çalışıyorum. Buralarda benim avlayabildiğim en büyük balık 1kğ. civarında. Siz üstadlar bana daha iyi bir av için olta ve yem seçiminde yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  Herkese rastgele
   
 2. ArtofDragon

  ArtofDragon Cenk

  Mesajlar:
  183
  Şehir:
  Ankara-İstanbul-Bolu
  hangi balıgı tutuyorsun?
  eger sazan tutuyorsan siteyi araştır derim.ne ararsan var sazanla ilgili...
  rastgele
   
 3. sabri03

  sabri03

  Yaş:
  56
  Mesajlar:
  44
  Şehir:
  Afyonkarahisar
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  1 kg sazan
  sazan

  üstad genelde sazan var buralarda.
  Sitedeki tüm forumları okudum. Ve bunların %90 nını daha önceden uygulamıştım. Yaklaşık 25 senedir amatör olarak avlanmaya çalışıyorum.
  Benim şansımdanmıdır bilemiyorum:eek: Olmadı ve olmuyor. Cevabın için tşk.
   
 4. bunca sene dilekolay... bende kendimi sanşsız sanıyordum çünkü arkadaşlarla balığa çıktığımda hep ben en az tutan yada en ufak tutandım ama birgün bende onlardan fazla ve en büyük balığı İzmir-Karaburun ILDIR'da yakaladım....sizlerden iyi olmasın bir arkadaşımın çok sevdiğim bir özdeğişi var. aynen şöyle (inşallah sakıncalı sayılmaz) azimle sıçan mermeri deler..... sizde azmiizden vaz geçmeyiniz....rast gele.
   
 5. SABRİ BEY öncelikle hoş geldiniz, açıkcası ilk önce acaba sizin oradaki avlaktaki sazanların cinsi yüzünden daha büyük bir balık gelmiyor diye düşündüm ama arkadaşlarım daha büyüklerini tutuyor diyincede yaptığınız takımmı veya teknikmi arkadaşlarınızdan farklı diye bir soru çıkıyor ortaya eger aynı takımı yapıp aynı tekniği kullanıyor iseniz ve atış mesafeniz arkadaşlarınızla aynı mesafelerde ise diyecek kelime bulamıyorum,sizin şamsınızdan kaynaklanıyor derim, ama şöylede bir örnek vermek istiyorum,,, mesela bizim burda sinek iğneye cupra 1000000 da 1 gelir ve sülüneze pek gelmez eger sinek iğneye sülünez takıp atarsan cekeceğin balığın cinsi %90 ısparozdur... saygılar

  NOT:İMZA AYARLARINIZDAN DOĞUM YILINIZI VE ADINIZI EKLERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM :)
   
 6. ozgun

  ozgun

  Yaş:
  54
  Mesajlar:
  115
  Şehir:
  tokat-turhal
  Favori Kamış:
  olta takımları
  En İyi Avı:
  sazan 12 kg
  slm

  belki o barajda büyük balık yoktur:D
   
 7. ikus26

  ikus26

  Mesajlar:
  87
  Şehir:
  eskişehir
  Favori Kamış:
  makaralı dip.
  En İyi Avı:
  3 kg sazan
  arkadaş aynı dert bende de var 1992 de balığa gitmeye başladım 9 yaşındaydım o günden bugüne balığa giderim şöyle büyük bi balık yakalayamadım ama sayısal olarak 1 kg civarında çok balık avlamışımdır. ama bu forumu keşfettikten sonra neden büyük balık alamadığımı anladım çünkü küçük balığa hizmet ediyoruz da ondan.. ama bu yıl bu forumda öğrendiklerimi uygulamaya koyucamm..1 temmuzu sabırsızlıkla bekliyorum:...
   
 8. Cadayl

  Cadayl Aylin Özyurt

  Mesajlar:
  1.622
  Şehir:
  Ankara
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  lepistes..

  Sabri bey, öncelikle hoşgeldiniz. Öğrenmek istediğim birşey var. Afyon Bolvadin de idi sanıyorum Eber. Birkaç arkadaşım oradan öyle çok merak etti ki, çok merak ediyorum. Ordan hangi balıklar alınabiliyor ya da yasak vs varmı öncelikle. Bölgeyi biliyorsanız ne tavsiye edersiniz?
   
 9. sabri03

  sabri03

  Yaş:
  56
  Mesajlar:
  44
  Şehir:
  Afyonkarahisar
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  1 kg sazan
  bolvadin

  Üstad Bolvadin, Afyona 60 km uzaklıkda konya yolu üzerindedir.
  ve burada Eber gölü vardı:D Ama o artık kurumak üzere olan ve koruma altına alınmış bir göl artık. Hiç bir şeyin kıymetinini bilmediğimiz gibi buranında kıymeti bilinmediğinden can çekişmekte olan bir göl artık. Kurtarma çalışmaları devam etsede ne kadar eski haline dönebilir bilemiyorum. Herhalde bir 10 sene daha av yasak olur orada.
   
 10. sabri03

  sabri03

  Yaş:
  56
  Mesajlar:
  44
  Şehir:
  Afyonkarahisar
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  1 kg sazan
  azmin zaferi  Üstad bilindiği gibi Afyon mermer diyarı hangi çeşit mermer olduğunu belirtirsen sevinirim. Fazla uğraşmayayım:D
   
 11. sabri03

  sabri03

  Yaş:
  56
  Mesajlar:
  44
  Şehir:
  Afyonkarahisar
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  1 kg sazan
  burası afyon


  üstad burası afyon burada sık gözenekli mermer var.
  senin düşündüğün gibi kolay delinmez
  :D :D
   
 12. Cadayl

  Cadayl Aylin Özyurt

  Mesajlar:
  1.622
  Şehir:
  Ankara
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  lepistes..

  Çok üzüldüm, sazlıkların yoğunluğundan ve doğal yaban hayatın olduğundan çok büyük övgü ile bahsetmişlerdi:( Ne yazık. Yok edene kadar zorluyoruz herşeyi.
   
 13. s@z@ncı

  s@z@ncı

  Mesajlar:
  36
  Şehir:
  Ankara
  Favori Kamış:
  Olta harici hiçbirşey...
  En İyi Avı:
  Sazan 14 kg, yayın 11 kg
  İri balık için..

  Merhaba;
  Benim kendi kanaatim, büyük ebatta yem ve tek iğne. Keklik yumurtası büyüklüğünde hamur topu tek iğneli. Yerine göre iri solucan ve tek iğneli. Takım,hırsız takım olacak. Avlağınız iri ve katı yemlerle 2-3 hafta kadar yemlenmiş olacak. Yosunluk ve otluk alanlardan elden geldiğince kaçınmak lazım.
  25 sene uzun zaman hocam. Bu kadar zamanda bölgendeki balıkların huyunu suyunu öğrenirdin. Deneme yanılma her zaman iyidir. Nacizane, kendine bir iki mıntıka ayarla, gizliden düzenli olarak yemle. Büyük balık varsa ki vardır. Mutlaka misinan ıslık çalacaktır.
   
 14. AKS

  AKS

  Mesajlar:
  72
  slm... arkadaşlar bir büyük balıktı aldı gidiyor ve nedense sürekli av teknikleri konuşuluyor... şuana kadar uygulamadık diye düşünüp denemediğimiz bir yöntem kalmadı...ben inanıyorumki bu işe gönül veren arkadaşların hemen hemen hepsi araştırmacı ve sazan icinde gerekli tüm yöntemleri deniyordur veya denemiştir tabi ayda bir ve ya 2ayda bir ava giden arkadaşlardan bahsetmiyorum ki keza onlar dahi her yöntemi denemeye calışıyordur...sorun artık avlaklarda???bilincsiz avlanma deyin...doğayı katletme deyin ...yani adını ne koyarsanız koyun...avlaklarımız tükendi...alın size bir örnek ...2 sene önce altınkaya barajı yem gümüş balığı ve mısır ...1 gece kalındı... sonuc ...6tane kayda değer iri sazan alındı... bugün dahi altınkayaya biraz bilgisi ve zamanı olan arkadaşlar avlanmaya gitseler boş dönmezler çünkü avlak verimli...ilerleyen zamanlarda gittiğimiz cok farklı göllerde 2 veya 3 gece kaldığımızda oldu lakin senaryo aynı sıfır elde var sıfır...uygulamadığımız neydi hata nerdeydi ...takım aynı yemler aynı hatta zaman süresi dahada uzadı sabırsa sabır ama şimdi arkadaşlar kısmet ve şansda olucak diyebilirler lakin 2 veya 3 gece kalınan yer balık vermiyorsa bunun kısmetle ve şansla alakası yoktur ben bunu bilir bunu söylerim... sabri arkadaşım sistem aynı zamanın varsa en az iki gece kalıcan bölgeni bol yemlicen tek iğne ve ucuna tek mısır takıp atıcan bunun karşılığında avlak sana balığını vermiyorsa sorun sende veya takımda değildir???kendine yeni bir avlak bulucan...ömerli barajında on onbeş sene evvel piknik icin gelen insanların 80 lik 90 lık misanın ucuna ağırlık olsun diye kaya parcası takıp bir tane iğneyede mısır takıp 2-3 kiloluk sazan yakaladıklarını bilirim peki ya şimdi 3 gece botla yemlerim 10 tane tek iğneli kamış atarım sonuc yine sıfır...tekrar ediyorum dostlar önce zaman sonra avlak kendimizi büyük balık tutamadık diye üzmemizin anlamı yok bu şartların oluştuğu her ortamdada ahmet abinin dediği gibi o misanalar ıslık çalacaktır...ayrıca sabri arkadaşım ben afyon ili için sitede güzel bir avlak söylemiştim birde orayı dene istersen ...(forumda bulamazsan özelden tekrar yazarım)
   
 15. sabri03

  sabri03

  Yaş:
  56
  Mesajlar:
  44
  Şehir:
  Afyonkarahisar
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  1 kg sazan
  Üstat özele yazarsan sevinirim.
  sabribuyuksagis@hotmail.com
  Alında üstad söylediğiniz gibi eski avlaklar kalmadı. Kimilerini bizler. kimilerini fabrika artıkları bitirdi. Ekolojik dengeyi bozduk. Bundan sonrada eskileri buralarda anlatıp duracağız gibime geliyor.
  HHeeeeyyy gidi günler HHeeeeeeeeeyy
   
  Son düzenleme: 26 Haziran 2006
 16. hezekiel

  hezekiel

  Mesajlar:
  23
  Şehir:
  Maltepe / İST
  Favori Kamış:
  Olta
  En İyi Avı:
  Palamut 700-800 gr
  selam sabri bende afyonluyum biz orda gebecelere gidiyoruz hatta bu hafta sonuda ordaydık ben golu cok ıyı bılmıyorum ne cıkar ne cıkmaz ama zamanında cok guzel sazan almıstık ordan bu hafta sonu olta atmadık ama atanlar vardı gezdık dolastık iş için afyona gitmişken ugramadan edemedım ama arkadaslar gol bıtmıs resmen onceden balık tutugum kayalar kurumus otlarla burunmus su cekılmıs hıc bırsey kalmamıs tutanlarda orda balık kendı soyledıklerı uzere gumus balıgı dıye bır balık tutuyorlardı ama kımsede buyuk balık yoktu malesef kurumus gol resmen yazık valla :(
   
 17. sabri03

  sabri03

  Yaş:
  56
  Mesajlar:
  44
  Şehir:
  Afyonkarahisar
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  1 kg sazan
  üstad gördüğün gibi; insanoğlu olarak tüm güzellikleri yok etmekte üstümüze yok. Her yeri kuruttuk. Bu gidişe sadece akvaryumda göreceğiz balığı:)