Ağva Cennetten bir köşe gibi görünüyor.

Konu, 'Bölgeler' kısmında Cadayl tarafından paylaşıldı.

1. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Ağva hakkında bilgi rica edeceğim. Web sayfalarından taradım, birtakım bilgiler edindim ama tamamen turistk bilgiler. O bölgede avlanan arkadaşlar, gidersek ne tavsiye edersiniz?

2. derinMaVi

derinMaVi Umut Özbek

En İyi Avı:
    4 kilo levrek
    AğVa

ağva gerçekten çok güzel bir yer .İStanbuldan kaçmak için süper bir barınak.Aslında nedense Ağvada av turizmi pek fazla gelişmemiş. çok güzel balık restaurantları sıra sıra ağva çayı kıyısını mesken edinmişler.aĞvada pek fazla balık tutanı( çayın denize yaklaştığı yer dışında ben pek görmedim).profesyonel olarak bir sürü dalyan var.ben hafta sonalrı arkadaşlarla oraya gidince büyük bir ahşap apart otel şeklindeki evlere yerleşip temiz hava alıp ,istanbulu unutup ağva çayı kıyısında balık yeriz.(keşke bu haftasonuda gitseydik bak şimdi canım çekti)

3. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

O zaman gideceğimiz zaman danışacağımız adres belli oldu:) Özellikle web sitesinde balık avı ile ilgili övgü dolu yazılar vardı:confused:

Yakın zamanda gitmek istiyorum. Peki fiyatlar vs nasıl. Şile ye yakın sanırım. Fiyat performansı olarak bilemiyorum tabi..

4. CARPMANIA

CARPMANIA

Favori Kamış:
    OLTA
    Eskiden çok sık gittiğim bir yerdi ağva.Gerçekten mutlak görülmesi gereken yerlerden biri.göksu deresinde bulunan köprü üzeri ve civarından iri kefaller alırdık (1-1.5 kg).En son geçen sene gezmek için gittiğimde pek balık tutanı görmedim.bu arada şileye 30-35 km uzaklıkta.konaklama ise pansiyonlar 20 ytl civarında.Yalnız derenin kenarındaki küçük otellerin manzarası ve konforu mükemmel.özellikle köprünün biraz ilerisinde bulunan PİCCOLO MONDO adlı otel tek kelimeyle huzur için inşaa edilmiş sanki.Fiyatı ise 60-70 ytl civarında idi geçen sene... Bu arada 5 km mesafedeki kilimli de kesinlikle cennetten bir köşe... SAYGILAR

5. derinMaVi

derinMaVi Umut Özbek

En İyi Avı:
    4 kilo levrek
    ağva woooowww!!!!

ağvada her keseye göre pansiyonlar mevcut geceliği 30 milyondan çok daha fazla meblağlara kadar var .Ama şuna emin olun olucuz fiyatlı olanlar bile çok güzel.nEZaman kafam karışsa ,bunalsam soluğu orada alıyorum. bu bağımlılık yaratan birşey.çoğu pansiyon çok güzel fakat dediğim fiyatlarda derenin kenarında ağaçların içinde şipşirin evler var. Bunları tercih ederseniz aldığınız haz kat kat artacaktır .Teşekkür ederim...

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    Ağva, 1 Eylül’de kalkan avlanma yasağının ardından balık tutmaya meraklı olanların ilk tercihi oluyor. Beldenin iki nehrin arasında kalması doğal güzelliklerin yanında bölgedeki balık çeşitliliğini de arttırıyor. Çok sayıda balık türünün bulunduğu Ağva, Karadeniz’de uskumru, hamsi, mezgit, palamut, istavrit, lüfer gibi türlerin avlanması için çok elverişli bir bölge.

Karadeniz kıyısında avlanılabileceği gibi Göksu ve Yeşilçay nehirlerinde de olta balıkçılığı yapılabiliyor. Tatlı su balıkçılığı için geniş imkanlar sunan Ağva’da başlıca kefal, sazan, kaya ve dere balığı tutulabiliyor

sevgili arkadaşım bunu şimdi netten bulup kopyaladım işine yarar umarım ama bu deniz balıklarını acıktanmı yoksa kıyıdanmı yakalanıyor onu bilmiyorum

Son düzenleme: 14 Mayıs 2006
  7. bence iyice araştırıp istanbul ve ankara'daki arkadaşlar orda bir av düzenliye biliriz ne dersiniz?

8. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    Hamdi Abi Bildiğim Kadariyla Agvada Tekneyle Balik Turlari Düzenleniyor Oralari Bilen Biri Araştirip Bu Işi Halledebilir

9. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Size katılıyorum. bölgeyi bilen arkadaşlar yönlendirse ve bir organizasyon yapsak?

10. resim yokmu resim?

11. bak okunuda pek yardımcı olan çıkmıyo bize öyle yaptılar yardım istedik kimse yardım etmedi:eek:

12. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    huzurun yeri

şile.ağva gidip görülecek ve konaklanılacak çok güzel bir yer av konusunda palamut zamanında tekne ile açıktan güzel çıktığını biliyorum şu zaman dan sonrada mezgit istavrit çıkar sevgiler saygılar rastgelsin;)

Son düzenleme: 16 Mayıs 2006
  13. toca

toca

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,5 Kg
    Ağva'da balıkçılık

Ben Ağva'da küçük bir motel işletiyorum. Sıkıntıdan dereye bir olta bırakmıştım, etrafı toparlarken oltayı çektiğim gibi 2-2,5 kg'lik bir kefal çektim. Ondan beri Ağva'da nerdeyse hergün balık tutuyorum. Hiç boş dönmedim. Sabah erkenden gidebilirseniz, denizden dere istikametine gidiyor sürü ve o sırada büyükçeleri takılıyor. Ayrıca derenin ortalarında, İsaköy'de ki barajda da balık tutmak ço keyifli. Ve çok bereketli. Onun haricinde, Ağva'nın içinde, Liman Restoranla Tahir Motel arasında bir yer var, derenin Karadeniz'e açıldığı yer, bütün balıkçılar orda oluyor, bir iki kere gittim ve yine çok bereketliydi.

Dikkat edilmesi gereken, küçük iğne ve ağırlık kullanmak. Mantarın 3 kulaç altı büyüklerin gezindiği noktalar.

Rastgele...

14. aramıza hoşgeldin agvaya ben bi zamanlar geliyordum ama nerde balık çıkar felan bilmiyorum burda artık bize yardımcı olursunuz...

15. tamam işte. ev sahibi de bulundu.. gerisi kolay..

balıkçılar. ilk hedefiniz ağvaa.. ileriii.....

16. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Hımm, ben kafaya koydum. Bu haftasonu olmaz. Hamdi'ler gelecekmiş. Ama öbür sonu veya bir sonrakinde mutlaka Ağva'da olacağım. Buradan küçük otobüsler gidiyor, sabah erkenden. Binip gideriz, ertesi gün akşam döneriz, çoluk çocuk. Bu arada nerde, nasıl kalınır, baya bir informasyon edindik ama, başka tavsiyesi olan olur mu?

17. toca

toca

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,5 Kg
    konaklama

genelde herkes agvarehberi.com'dan resimlerine bakıyorlar otellerin. iki seçeneğin var. ya dereye kıyısı olan motellerde ki bunlar haftasonu kişibaşı 100milyon.(hepsi aynı fiyat otellerin). ya da ağvanın içinde kalacaksın, buradaki yerler kısmen daha ucuz, ve heryer yürüme mesafesinde. eğer sessiz sakin biryerde olmak istiyorsan bu dere kenarındakilere gitmelisin. Ama gezerim sahilde sürekli dersen diğerlerinde kalmalısın. Her iki ahvalde de oltanı yanına almayı unutma:)

18. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    toca abicim verdiğin bilgiler için teşekkürler sizin oralar harika yerler insanın içi gidiyor doğrusu sağolasın:)

19. toca

toca

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,5 Kg
    park mandalin

Yaa biri gelip beni sormuş, beni sorduğundan bir iki saat sonra geldim ama kim bilmiyorum. hocam kimsen, bir daha gel, bir çayımı iç. boş göndermeseydik, ev sahibi sayılırız.

20. zEnk

zEnk

eskiden carpmania arkadaşımızın söledigi gibi iri kefaller olta ile yakalanabiliodu.hatta agvada dere ile deniz birleşmektedir orada ağ sallıyarak bile tek hamlede 2-3 kefal yakalam şansınız olabiliyordu ama ne yazıki kirlenme sonucu eskisi gibi balık yapmamaktadır.. ama yinede iyi wakit gecirmek isterseniz dere kenarlarındaki moteller sizin için ideal.. fiyatlar ortalama 50-60 ytl arası deişio..haftasonları fiyatlar dahada artabilir..