akbük raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında c.polat tarafından paylaşıldı.

1. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    bereketli olsun rastgele

2. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    C.polat kardeşim verdiğin detaylı bilgiler için teşekkürler.Kürekli botla gitmeyi düşünüyordum.Uyarılarına dikkate alarak vaz geçtim.Sagol.Yaşamak ta güzel.Senin av rasimlerine bakar teselli oluruz.Napalım bizde kıyıdan devam ederiz.

3. master1973

master1973

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg levrek,800 gr çipura
    Merhaba arkadaşlar..Yaz-kış senede 6-7 defa avlandığım Akbük hiçbir zaman beni balıksız bırakmadı..fakat yazın avlandığım yer ile kış aylarında avlandığım yerler farklı..Yaz aylarında,güneşin batmasına yakın sahte cennetten avlanmaya başlıyorum..denizin içine yaklaşık 150 m civarı girip sehpamı kuruyorum..sehpayı kurduğum derinlik bel hizama geliyor..3-4 olta atıp beklemeye başlıyorum..mırmır sürüsü geldiğinde neredeyse bütün oltalar hareketlenmeye başlıyor..bu olay en geç geceyarısı bitiyor..geceyarısından sonra hiç balık yakalayamadım..ama 3-4 saat içinde 3-4 kg mırmır ve kabalidaki almak mümkün oluyor..saat 24 gibi toparlanıp,fransız tatil köyü civarına gidiyorum..tatil köyüne varmadan önceki okaliptüs ağaçlarının olduğu sahilden sabaha kadar avlanıyorum..burda aşırı küçük lidaki yapmakla beraber,sabaha karşı kabalidaki ve çipura alınabiliyor..şansınız varsa levrekde almanız mümkün..
    kış aylarında ise,saplı adanın köye bakan tarafı ve akbük mendireğinden avlanırsanız,porsiyonluk mırmır ve çipura yakalayabilirsiniz..yem olarak boru kurdu ve manun tercih edin..
    akbük balıkçıyı hiç bir zaman boş göndermez..
    hepinize rastgele..

4. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    cem abi maşallah mırmırlar harika ve çipurada güzel ellerinize sağlık:)

5. güzel av olmuş tebrikler :)

6. gokseldbuga

gokseldbuga

Akbuk konusuna kesinlikle katılıyorum, yaklaşık 1,5 ay önce Turgay abinn tavsiyesi ile Izmir'den gitmiştik, Caprice otelin hemen yanındaki kayalıklardan önü kum olan yerden şansımızı denedik 1 tane 600-700 gr civari çipura 9 tane kadar el kadar lidaki aldık ki o gün diğer balıkçıların söylediğine göre verimsiz bir gündü. Şunu da belirtmek isterim ki Akbükten aldığımız balıklar bir farklıydı sanki pırıl pırıl, dün Ildır dan aldığımız çipuralar bile öyle parlamıyordu, dünkü resimler...
    http://img154.imageshack.us/my.php?image=minibalik2005jy7.jpg
    http://img295.imageshack.us/my.php?image=minibalik2014go7.jpg

7. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    tebrikler cem çok güzel av olmuş