AKÇAY,ALTINOLUK,ZEYTİNLİ'DE TEKNE İLE BALIK AVI MERAKLILARI

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında halimselim tarafından paylaşıldı.

1. halimselim

halimselim selim

En İyi Avı:
    levrek 1,300
    akçay'da yaşıyorum ve kıyıdan olta ile balık avı yapıyorum.ancak tekneyle balık avı konusunda meraklı olmama rağmen tekbaşıma bir tekne sahibi olmak konusunda yeterli birikimim yok.bu bölgede yaşayan yada yaz dönemini geçiren dostlarla bir araya gelerek ortak bir tekne sahibi olmak,tıpkı devremülk gibi belli tarihlerde tekneyi paylaşmak konusu mümkün olabilirmi diye bir konu açmak istiyorum.bu konuda birikimlerini,heyecanlarını,isteklerini düşüncelerini paylaşacak dostlar arıyorum.ilgili dostlarla tekne durumunu,bağlama yerini,uygun tekne fiatları ve benzeri birçok araştırdığım konuyu paylaşabilirim.

2. dr.zeki

dr.zeki zeky

Merhaba Selim Bey; Akçay'da kıyıdan balık durumu nasıl, verimli avlaklar var mı? At-çek için uygun yerler biliyor musunuz?
    yolum oralara düşerse sizinle birlikte kıyıdan avlanmak isterim. .Selamlar.

3. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Selim abi :)

dikkat et kandırmasınlar :D

4. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    sevgili forum üyeleri, Selim abi ile geçen yaz tanıştık, çok iyi niyetli, sıcak kanlı ve sevecen bir insan. çok ısrar etmiştim foruma girmesi için Selim abiye ve artık aramızda. hoş geldin Selim abi.

5. maximturka

maximturka mert

Favori Kamış:
    Okuma Salina SeaSpin10-40g,Shimano Alivio AX8000 3,30mt 50-100gr, Lineaeffe ac casting surf 390cm,
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-25 , OKUMA AVENGER AV-55 MAKİNE,DAİWA CROSSFIRE 2500
    selim abi akçay da yaşasam ortak olurdum tekneye

6. Guray.85

Guray.85 Güray

Favori Kamış:
    Lineaffe s- flex 15 kilos 250gr. 4.20m. kapalı;145 cm surf kamış.
    Favori Makine:
    banax 4000
    En İyi Avı:
    45 cm palamut 740 gram.
    tekne alcak durumda degılım ama cok yakında babam akçaya taşıncak orada ortam nasıl acaba balık durumu flan?

7. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    mevsimine göre karagöz, kupa, isparoz, hani, zargana, mırmır ve çipura çıkıyor. Eylülde tekne ile lüfer küçükkuyu tarafında

8. halimselim

halimselim selim

En İyi Avı:
    levrek 1,300
    akçay'a yolu düşecek tüm dostlara yardımcı olmak bana keyif verir.bu aralar kafaya taktığım tekne işinide bu yaz halledebilirsem.dahada keyifli avlar yaparız inşllh.Bu arada körfezin birçok bölgesinde şu aralar kıyıdan av oldukça verimsiz geçiyor.nisan gibi kıyılar ısınmaya başladığında kasım ayına kadar verimli avlar yapılabilecek güzel yerler var edremit körfezinde.ayrıca tüm körfeze atılmaya devam eden yapay resif ve trol engelleri balık popülasyonunun kesin artıracak ve körfezde yuvalanmayı sağlanacağını düşünüyorum.dilerim 2 sene içinde tüm körfez olta balıkçılarının en iyi av yaptıkları bir duruma gelir.sağlıkla kalın.

9. Guray.85

Guray.85 Güray

Favori Kamış:
    Lineaffe s- flex 15 kilos 250gr. 4.20m. kapalı;145 cm surf kamış.
    Favori Makine:
    banax 4000
    En İyi Avı:
    45 cm palamut 740 gram.
    inanın orada suan balık avı yapmayı cok ısterdım sakın bır yer sanrım orası hıc gormedım şimdi iDO nun seferleri 22 martta baslıyor bu durumda cok rahat sekılde orada olablırız yada bursada ıstanbul dısına ckmak ıstıyorm artk degısıklık olsun.:eek:

10. erdinc

erdinc erdinç allı

Favori Makine:
    shakespeare
    Selim Bey, Akçay'a yazları uğruyorum. İnşallah geldiğimizde tanışırız. Kıyıdan da oltamızı sallarız. Belki kiralık tekne de bulunur. Benim Kayınvalide-Kayınpeder Akçay'da yaşıyorlar. 85 yaşlarındalar. Biz de onlara sürekli bakabilecek birisini arıyoruz. Yaşlandıkları için iş yapamıyorlar, ilaçlarını takip edemiyorlar. Çevrenizde duyarsanız sizin de aklınızda olsun. Selamlar Rastgele.

11. captainonur

captainonur onur

Merhaba selim abi
    Sizi hiç tanımamama rağmen yaşınız ve uslubunuzdan dolayı abi demeyi uygun gördüm.Bizimde altınolukta yazlığımız olması sebebiyle her sene birkaç ayı orda geçiririz.Benim şu an arkadaşımla ortak aldığımız fiber 4,50 + 9.9 kıçtan takma motorlu küçük bir teknemiz var.Gerçi bizim tekne istanbulda.Tekne konusun da başkaları ne düşünür bilemem ama ortaklık bence son derece faydalı, yani düşüncenizi destekliyorum.Bunuda ortak tekne almış ve şu ana kadar hiçbir sorun yaşamamış biri olarak söylüyorum.Tabi benim ortağım herhangibiri değil çocukluk arkadaşım.Biz tekneyi genelde birlikte kullanıyoruz kah benim kuzenim geliyo kah onun ağbisi bazen ortak arkadaşlarımız, şimdiye kadar da hiçbir sıkııntı yaşamadık.masraflarınıda tamamen ortaklaşa karşılıyoruz.Hem iyi bir tekne arkadaşı hem masraf (yer kirası, benzin,motorun sezon sonu bakımı vs.) ve sorumluklarını paytığım biri olması çok iyi.Tekne-Ortaklık konusundaki düşüncelerim böyle.Diğer konularla ilgili ise daha çok konuşacak şey var muhakkak.Ancak ben şimdilik çok fazla kişinin uygulamadığı tekne ortaklığı konusunda fikir beyan etmeyi yeterli görüyorum.

12. halimselim

halimselim selim

En İyi Avı:
    levrek 1,300
    erdinç bey akçay'a geldiğinizde tanışmaktan keyif duyarım,kıyıdan tekneden oltamızı atarız.kayınvalide ve kayınpeder durumu aklımda olsun,çevreden bir duyum alırsam paylaşırım.sevgiler

13. halimselim

halimselim selim

En İyi Avı:
    levrek 1,300
    merhabalar dostum.kıyıdan sırtı çeken tekneleri görüyorum bu civarda genelde tek başına oluyorlar,bu kadar keyifli bir işi neden birileriyle paylaşmıyorlarki düşünüyordum onları görünce.hatta bu bölge balıkçılarının bir sitesinde bu konuyu açmıştım,4-6 kişilik teknelerle denize tek başına açılıpta yanına gerek masrafları gerekse bu keyfi paylaşacak dosta ihtiyacı olan yokmu diye.henüz bir cevap yok bakalım.tekne ortaklığı konusu tabi daha zor birşey,sizinki gibi akraba,yada birbirini iyi tanıyan birilerinin ortak olması bu işi kolaylaştırıyordur.malum deniz kara gibi değil.beraber çıkılan denizden beraber dönmek lazım.yolun yarısında ben iniyorum demek şansı yok.:)altınoluk'a geldiğinde görüşürüz inşllh.iyi bak kendine.

14. erdinc

erdinc erdinç allı

Favori Makine:
    shakespeare
    Altınolukta, Sır Motel'in yakınında Başarkent'te yakınım var. Yazları oraya da geliyoruz mecburen. Babakaleden 1 saat 15 dk. sürüyor. Fakat kalabalık sıcak ve basık hava beni rahatsız ediyor. Çok kalmadan kaçıyorum Köyüme. Keyifle kalın.

15. cenkgul1976

cenkgul1976 cenk

Favori Kamış:
    okuma cedros pro jig
    Favori Makine:
    okuma salina 2 10000
    teknem herkeze açıktır çekinmeyin

güzel kardeşim benim akçak zeytinlide 4,50 lik bir teknem var canı tekneyle balık avlamak isteyen tüm arkadaşlar masrafı ortak karşılamak kaydı ile gelsin ava çıkalım zamanında bende sizler gibi bakıp iç geçiriyordum sizleri gayet iyi anlıyan birisiyim balık avlama konusunda özellikle sırtı konusunda oldukca acemiyim ama yavaş yavaş onuda atıcam özellikle yazları hafta sonu , eylül ile haziran arasıda hafta içi müsait oluyorum canı isteyen bana ulaşabilir müsaitsem balığa çıkarız herkez çekinmeden arasın enazından yeni dostluklar kurmuş oluruz reeling

16. Computereng

Computereng Cagri duran

Konuyu acan arkadas tekne satın aldın mı ? :) Bende bayramda altınoluga gelıcem tekne kıralamak ıstıyorum yada fıkırlerınız varmıdır konuyu tekrar bır hortlatıyım dedım..

Saygılar

17. volkanca

volkanca Volkan

Selam, bayramda bende akçayda olacağım, bu aralar ne çıkıyor, kıyıdan ya da tekne için nasıl takımlar almamız lazım yanımıza , bölgedeki arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

18. fatih37

fatih37 Fatih SEZGİN

Selamun Aleykum,
    2 hafta sonra akçay da olacağız kısmetse :) tekne var mi kiralayabileceğimiz?

19. ibrahim982

ibrahim982 Ibrahim Buyukerdem

Takipteyim...