Akşam Ezanı İle Çıkan Balıklar

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında Sazani80 tarafından paylaşıldı.

 1. Sazani80

  Sazani80

  Mesajlar:
  5
  Hatırladığım kadarı ile Ömerli Barajında İsrail Sazanı nın ilk çıktığı sene yaklaşık 2000 yılı filan olması lazım. Biz arkadaşlar ile Sabah ın erken saatlerinde gün ışımadan bir koya gider yemler ve ertesi gecenin sabahına kadar beklerdik Aynalı Sazanı. Daha önceki seneler yakaladığımız halde o sene hiç bir şey çıkmıyor. Çeşit çeşit yemler, farklı koylar filan denedik ne mümkün. Bir şey yok. Bir gün akşam üzeri artık sıkıldık hadi gidelim dedik toparlandık, yola koyulduk. Yolda bir arkadaş ile karşılaştık ben tanımıyordum ama aramızdan bir arkadaşımızın tanıdığı imiş. Tam balık saati nereye gidiyorsunuz dedi. Biz şaşırdık tabii. Bir şey yok geceden beri buradayız dedik olurmu dedi. Biz filanca yerde tam akşam ezanı ile beraber. kiloluk sazanlar çekiyoruz. Nasıl yani dedik inanamadık. Neyse ısrar etti kanımıza girdi. Biz onu da arabaya alıp dediği yere gittik. Bir de ne görelim herkes orada

  Oltalar atılmış muhabbet gırla gidiyor. O arkadaş sağolsun tanıdıklarının yanında bize de bir yer ayarladı. Fakat yaylı oltalar ile tutuluyor dedi. Biz hiç görmemiştik o güne kadar klasik olarak gezer kurşun teşkillatlarımız vardı.Sağolsun bizede kendi yaptığı ayçiçeği küspeli hamurdan verdi. Bizde kurşunun üzerine bunları sıkarak denedik. Dedi şimdi atın oltaları ama bir şey beklemeyin boşuna. Çay demleyin içelim dedi. Biz dedik nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun. Her akşam böyle olur dedi. Hoca Allah u Ekber dedi mi bizim balıklar vurmaya başlar. Diğer balıkçılar da aynı şeyi söylüyor. Biz bir türlü inanamıyoruz ama bakıyoruz son derece ciddiler.

  Herkes artık ezanı bekliyor saate bakıyorlar filan. Vakit geldi herkes oltalarının başına geçti. (Sanki İftar edilecek) Neyse gerçekten de dedikleri gibi hoca başladı ezanı okumaya. Bununla beraber zilller ötmeye bşladı. Biz şok olduk tabii. Herkes başladı çekmeye 1 kg. ve üzeri İsrail Sazanları bunlar. İlk defa görmüş olduk (Keşke görmez olaydık).
   
 2. balıkçı metin09

  balıkçı metin09

  Mesajlar:
  93
  Şehir:
  istanbul esenler
  Favori Kamış:
  kamış olta
  En İyi Avı:
  5.750 sazan
  pazar günü işi ekip şamlar barajına gittik öylesine balık yakalamak için dehil bakmak için ama bir vahşet gölün hertarafı ağ larla dolu bu bir katliam yetkililer görmüyor
   
 3. erdemyılmaz

  erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

  Yaş:
  46
  Mesajlar:
  2.357
  Şehir:
  İSTANBUL
  Favori Kamış:
  DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
  En İyi Avı:
  EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
  ŞAMLAR BARAJINDA AVCILIK YASAK DEGİLMİYDİ????
   
 4. ozan

  ozan Ozan

  Mesajlar:
  3.040
  Şehir:
  Antalya
  arkadaşlar ezan saatleri güneşe göre ayarlandığı için değişiklik göstermez herzaman günün aynı anına denk geliyor demektir. bunun için akşam ezanı ve sabah ezanından hemen sonra iyi balık avlandığı pek çok yerde yazılmıştır.
   
 5. TuRKLoRD

  TuRKLoRD Polat

  Yaş:
  48
  Mesajlar:
  277
  Şehir:
  İzmir
  Favori Makine:
  Banax sx 5000
  Güzel bir anı olmuş...

  Bahsettiğin yer nereye bağlı???.bi gidelim bakalım akşam ezanında belki hala bişeyler vardır :)