Akvaryumcular Buraya

Konu, 'Genel Konular' kısmında achilleus52 tarafından paylaşıldı.

1. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Erkincim Fotolar biraz puslu ve bulanık gibi nedense anlamadım belki telden çektim ondan böyledir.. Video nun arka fonda ki ses içinde kusura bakmayın 4mt uzakdan tv nin sesini bu kadar net alacağını düşünemedim :) videoyu upload ettik den sonra izlediğim için fark edemedim.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rrFbJxJNlPc

2. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Bauer Baitcasting 2.10 / 5-25 medium
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 100TSHL Baitcasting
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Abi hey maşallah diyorum başka birşey demiyorum çünkü nazarım çok değiyor...
    eline emeğine sağlık... ciklet konusunda pek bir bilgim yok sanırım zebra bunlar, çok diri ve mutlu görünüyorlar maşallah... akvaryumun dizaynı ayrı bir güzellik zaten :)

Ayrıca birşey daha söylemek istiyorum sp'lerim 3 gündür korkak korkak yerlerinden çıkmıyordu, şimdi 2 tane aysmen ekledim, şuan mağaralarına girmiyorlar, aysmen sayesinde cesaretleri yerine geldi ve hep beraber malawi sürüsü (yunus, sp, aysmen) halinde geziniyorlar :)... video geliyor abicim. Bu arada benimde videonun arkasında şuan oynana Gs maçının sesi gelmiş :D :D (Not: BJK'liyim)
    http://www.youtube.com/watch?v=TfS76PFwDMY

3. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Bendekiler Demasoni, aslında senin balıklarınla aynı gölün balıkları (malawi) daha önce sp yunus ahli papağan auratus aklıma gelenler besledim tropheus ve demasonileri araştırmanı ve beslemini tavsiye ederim. renk ve hareketlilik/oyun açısından ön plandadırlar her zaman. yavru almak istiyorsan dişi erkek oranında akvaryumda balık bırakıp gerisini elinden çıkarmanı tavsiye ederim.

1e4d, 2e,8d gibi.

4. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    şu aşamada sadece en büyüklerin cinsiyeti belli, 1d 1e, diğerleri belirgin olacak kadar büyümediler, büyüdükleri zaman zaten o orantıyı sağlayacağım aklıma Fatih abi.

5. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Eğer demasoni beslemeyi düşünürsen ilerde, benimkilerde yavrularsa sana gönderirim buradan kargoyla.. Şuan benimkilerin hiç birinin cinsiyeti belli değil :D 1-2 ay sonra çoğu belli olur tahminimce.

6. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Okuma Lure Mania 2.13 5-20 7''1
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Önemli olan balığın büyüklüğü değil yaşadığın heyecandır.Heyecan ince misinayla tutulan balıktır-LRF
    Abi şuan çok iyi yapmışsın malawiye geçişle :D Ama yunus yerine 2 tane mavi prenses veya aysmen ekleyebilirsin 4 iceman(aysmen) çok güzel oluyor :D

7. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    ABİLERİM, KARDEŞLERİM...
    KONUNUN ADI,RİCAM ÜSTÜNE MODERATOR TARAFINDA SİZİNDE GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ GİBİ "AKVARYUMCULAR BURAYA" OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR.

Akvarist'lerin bu çatı altında toplanması dileği ile.

8. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Çok iyi yapmışsın Erkin ;)

9. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Teşekkürler Fatih abi, akvaryum formundada senin tankın konusunu gördüm güzelce inceledim tekrar hayırlı olsun tankın ve balıkların.

akvaryum.com'da sadece Bolu'lu arkadaşlarla iletişime geçiyorum, onun haricinde artık hayalet forum olmuş.. Varsa yoksa Balikavi.net :)

10. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Bu neyin bakışıdır :) :)

***Buda, Karides ve Bitki akvaryumum***

11. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Önemli olan balığın büyüklüğü değil yaşadığın heyecandır.Heyecan ince misinayla tutulan balıktır-LRF
    Abi herşey çok güzel :) Artık mutlu sondasın :D İmkanım olsa bende başlayacağım ama mağlum okul balığa bile gidemez oldum . . Bitkili akvaryumda bitkilerin daha iyi gelişmesi için co2 diye bişey var onu yaptın diye hatırlıyorum,ama florasan çok az özel ışıklandırmalar var güneş ışığı taklidi bitki gelişiminde çok işe yarıyor istersen araştır .. Biliyorsundur Kolay Gelsin :D :D

12. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Ege bazı bitkiler co2'siz kesinlikle büyümüyorlarmış. Ama bende H.Micra ve Java Moss var, onlara ışık yetiyor o yüzden co2 takviyesi yapmıyorum. Micralar zaten çok hızlı büyüyorlar aşırı arsız bir bitki, şu haliyle uğraşamazken birde co2 verirsem akvaryumda başka canlı kalmaz herhalde :D :D

13. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Valla abi sen bitkileri daha iyi biliyorsun ben hiç ilgilenmedim duyduğumu dedim :) Cichlidler ile karidesleri ve neonları buluşturmayı düşünüyormusunuz ? Tehlike bir durum da Neonlara vurup öldürüyolar ,karidesleride yiyolar :)

14. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Bir ciklet için bitkili, neonlu ve karidesli tank, cennete benzer :) hani yediğin önünde yemediğin arkanda gibi :D

15. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Aynen öyle :D Cichlidlerin bayramı yakında sinemalarda :)

16. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Arkadaşlar cikletlerim için parazit şüphem var, Sp'ler devamlı kumlara sürtünüyor, akvaryumcu 28 dereceye çıkart 2 gün sonra tuz at dedi. 28 derece doğrumudur ? yada başka bir yol varmıdır ?

17. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    28 derece cichlidler için uygun bir dercedir fakat cichlidler normaldede kumlara sürtünür ama çok sık yapıyorlarsa .. Akvaryuma dip çekimi yapıp temiz su koyun,değişimden 30 dk sonra akvaryuma 7-8 damla metilen mavisi . 2 gün sonrada kaya tuzu tedavisi yapın . yada 1 gün .. Balıkların durumuna göre .. Ben yunuslarımı böyle kurtardım ilk yunuslarım mantardan öldüler ,2incilerde ölüyordu kurtardım ..

18. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Çok nadir yapıyorlar ama büyük erkek devamlı yapıyor çok sinirli geziniyor zaten devamlı bir kavga içinde, muhtemelen bol erkekli bir koloni aldım, büyük dediğim erkeğin bile vent-anüs delikleri belli değil. 10 cm var-yok... sinirli olduğu için sürtünür mü acaba ?

19. Since1453

Since1453 NoYaN

Tatlı su akvaryum hobisi

Merhabalar aramızda tanganyıka yada malawi cıcıhled bakan arkadaslar var mı ? Acaba var ise hangi tür balıklara bakıyorlar =)))

20. Since1453

Since1453 NoYaN