Akya 65kg Emre İnan

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Emre inan tarafından paylaşıldı.

1. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Daha önce birçok kez gördüm bu fotoları,gerçekten 'muhteşem'' bir av.Eminim sadece buradaki değil,tüm dünyada birçok balıkçı böyle bir trofeyi rüyasında bile zor görür.Arkadaşların da bahsettiği gibi fotolardan ziyade bu balığı vurmak,kıyıya getirebilmek...Bunlar daha önemli olan şeyler..

Tebrikler...Tebrikler....

2. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Emre bravo !!! Elim, dilim tutuldu kardeşim .Tek kelime ile bir mucize bu. Kutlama ile ilgili tüm kelimeler cümleler yakışır bu ava :) Emeğine sağlık :) Ne olur bizleri hikayesinden de mahrum etme :)

3. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Gerçekten süper bir balık, tebrikler. Tam kuzu tadında, valla N@mık abi görmesin :D:D:D

4. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    vururken korkmadınmı o canavarı :) tek kelimeyle süper valla tebrikler kardeşim

5. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5kg Mığrı -700gr Somon-145gr Barbun-380gr Kötek-400gr Çupra
    Tek kelime ile muhteşem,tebrikler...

6. Emre inan

Emre inan

Favori Kamış:
    Su Tabancası
    En İyi Avı:
    Çok değerli dostluklar..
    Vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkürler.. Şu an hepsinden haberim var.. Rekor meselesini araştırdım ancak noter kağıdı onay. kilo onayı.. vs.. vs.. bisürü şey bir de üstüne para istiyorlar.. Hem rekor balık vuracağız üstüne de para mı ödeyeceğiz..:) Balığı dağın başında vurduğum için böyle bi imkan yoktu.. Zaten balığı yerinden kaldıramadık.. Tüm gün akşama kadar balıkla uğraştık.. Arabaya koyamadık balığı..:)
    Bizim buralarda bu balığa (Seriola Dumerili) akya, intiyaz derler.. leerfish (Lichia amia) de çok var.. Biz çatalkuyruk ya da çıplak deriz ona da.. Daha bir hafta önce 15 kiloya yakın bi tanesi çok yakınıma kadar sokuldu.. ancak atış pozisyonu bulamadım.. neyse kısmet..

Son düzenleme: 2 Haziran 2007
  7. Emre inan

Emre inan

Favori Kamış:
    Su Tabancası
    En İyi Avı:
    Çok değerli dostluklar..
    Arkadaşım amacım reklam ya da üye toplamak değil.. Zaten hepimizin amacı amatörce balık avlamak tabi yöntemler farklı olabilir.. Ben hikayeyi ertesi gün ekleyim de biraz heycan olsun istedim..:cool: Neyse uzatmadan hikayeyi de ekleyim..
    Bu arada herkese tebrik mesajları için çok teşekkür ederim..

8. Emre inan

Emre inan

Favori Kamış:
    Su Tabancası
    En İyi Avı:
    Çok değerli dostluklar..
    Öncelikle resimlerdeki arkadaşları sizlere tanıtmak istiyorum.avda bana büyük yardımı dokunan arkadaşlarım FUAT KARDEŞLER ve LEVENT BİBER dir..
    Güzel bir sahil kasabasında 2 gündür ben ve Levent abi ile birlikte kalıyorduk. Avın bir gün öncesinde ben eve dönmeye karar vermiştim. Ancak Levent abi sanki ertesi gün güzel bir av yapılacağını sezmişçesine dönmek istememişti.. sonunda bir gün daha av yapmaya karar verdik.. Ertesi gün ben Levent abi ve Fuat'la birlikte av bölgemize ulaştık. Güzel bir plan yaptık ve herkes ayrı bölgelerden girip son olarak bir noktada birleşecektik.. merada ilk agaşonları yapmaya başladım.. ufak minakop sürüleri ilk olarak belirdi.. arkasından iri kefaller hızla panik halinde kaçışıyordu.. daha açığa yaptığım dalışlarda merada 2-2.5 kiloluk levrekleri fark ettim.. ancak o kadar çok ürkeklerdi ki zıpkını onlara doğru çevirmeye fırsat vermeden yok oluyorlardı.. kefaller ise kayaların altından hiç çıkmak istemiyor gibiydi.. merada tüm canlılar çok tedirgindi, bir şeylerin ters gittiğini anladım..zorla da olsa levreklerden bikaç parça aldıktan sonra daha açıktaktaki taşlık bölgelere bakmaya karar verdim.. derinler her zamanki gibi pusluydu ve insanı tedirgin ediyordu.. tatlı bir eğimle dibe doğru giden bir duvarın yanından dibe doğru süzülmeye başladım.. kargurlar, sargozlar ve kefaller çıldırmışçasına kaçışıyordu.. dibe doğru yaklaştığımda "vunn vunn vunn" diye daha önce hiç duymadığım uğultular işitmeye başladım.. dibe vardım ve taşların arasından açığa doğru bakmaya başladım.. uzaklardan lacivert bir gölgenin en dipte ilerlediğini gördüm.. ilk olarak sarıağız, akya veya köpekbalığı olduğunu düşündüm.. cüssesi gerçekten çok iriydi.. 2 metrelik bir canlı uzaklardan geçmişti ve ben dona kalmıştım.. o işittiğim sesler balıktan geliyordu ve tahminimce hayvanın kuyruk sesleriydi.. bolca salgılanan adrenalin nefesimi çabuk bitirdi ve yüzeye çıktım.. daha sonra iyi bir nefeslendikten sonra balığın gittiği yöne doğru daha güzel bir noktaya indim.. ve tekrar bekleyişe başladım.. bölgedeki iri balıkların ilgisini çekecek gırtlaktan ritmik sesler çıkarmaya başladım. eğer balık hala bu bölgedeyse benim varlığımı farketmişti ve mutlaka beni merak edecekti.. ve tekrar aynı sesi duymaya başladım.. " vunn vunn vunn.." balığı göremiyordum ancak o koca cüssenin varlığını adeta 6. duyu organımla hissediyordum.. ve sonunda balığı beklediğim yerden o koskocaman kafa belirdi.. o kocaman gözlerle bir kez daha beni süzüyordu.. balığın ağzı hafifçe açık gözlerindeki sürmeler koyu lacivert ve kafanın arkasında beliren koyu yeşil bir sırt..işte o canavar akya tekrar karşımda.. kendinden emin, cesur ve asil.. bir an gözüm tam solungaçların üstünde tam omuriliğin olduğu yöne kilitlenir ve o noktaya nişan aldım.. tetiği emin bir şekilde çektim.. ancak vurmamla balığın yok olması bir oldu.. makara son hızıyla açılıyor ve ben de o hızla yukarı çıkıyorum.. makaram 5 saniye içerisinde sonuna kadar açılıyor.. ben ipe sıkıca tutunuyorum.. balık aniden ipe asılıyor ve birden bırakıyor.. ip boşa düşürüyor ve ipin koptuğunu veya şişin düştüğünü sanıyorum.. derken balık aniden asılıyor ve beni açığa doğru sürüklemeye devam ediyor.. artık balığı yormak için kendimi serbest bırakıyorum ve kendimi şamandıraymışçasına çekmesine izin veriyorum.. balıkla birlikte adeta sörf yapıyorum.. bu arada kıyıda bulunan Fuat'a tüm gücümle bağrıyorum ve gelmesini söylüyorum.. Fuat hemen yüzmeye başlıyor bize doğru.. Ancak fuat bize yüzdükçe ben de balıkla birlikte açığa doğru sürükleniyorum.. Fuat gelince tüfeğini alıyorum ve benim tüfeği ona verip ipi sıkıca tutmasını söylüyorum.. ipten çekerek yavaş yavaş balığa yaklaşıyorum.. balığın tam altına geldiğimde o koca cüssesini bir kez daha görüyorum.. şiş ensesinden yatay açıyla içeri doğru girmiş ve karnına yakın bir bölgeden çıkmış.. ancak balık çok kan kaybediyor ve yarası çok büyümüş.. ona rağmen çok kuvvetli ve beni dibe batırıp batırıp kaldırıyor.. elimdeki 2. tüfek makarasız ve bu tüfekle onu vurup alamayacağımı anladım.. balık altımda dolaşıyor ve benden daha da büyük.. gücünü ve kuvvetimi elimdeki ipte hissediyorum.. hayvan etrafımda dönerek ipi etrafıma sarmaya çalışıyor.. ancak ben de balıkla birlikte dönerek böyle bir şeyi yapmasına izin vermiyorum.. büyük akya vurduktan sonra balık etrafınızda döner ve balıkla birlikte dönmezseniz sizi iple boğabilir.. yüzeye çıktım ve Levent abiyi aramaya başladım.. Levent abiyi gördüğümde kıyıya çıktığını gördüm.. Tahmin ettiğim vakitten çok erken bir zamanda gelmişti ve geldiğine çok mutlu oldum.. Hemen ona bağırdım ve gelmesini söyledim.. O da büyük birşey vurduğumu anladı ve hemen yanımıza yüzmeye başladı.. Bu sırada ben ve fuat balıkla birlikte sörf yapmaya devam ediyoruz..
    Levent abi yanımıza vardı ve çok iri bir akya vurduğumu söyledim.. Levent abi ve ben ipi tutarak balığa doğru tekrar yüzmeye başladık.. Balığı yüzeye yaklaştırdık ve Levent abi 2. atışı yapmak için balığa doğru daldı..levent abi dipte ipi tutuyor ve balık onu peşinden sürüklüyor.. balık çok güçlü ve kafadan atışa izin vermiyor.. Levent abi 2. atışı gövdeye ancak sağlam bir noktaya yapıyor.. yüzeyden ikimiz iplere asılıyoruz ve balığı iyice yüzeye yaklaştırıyoruz.. Balık tam menzile girdiğinde tam ense köküne nişan alıyorum ve 3. olarak son atışı yapıyorum.. son atış balığın şartelini indiriyor.. ve balık öylece kalıyor.. şiş tam omiriliğe saplanmıştı ve balığın tüm sinir sistemi çöktü.. bıçağı çekiyor ve işi garantiye almak için bıçağı akyanın beynine saplıyoruz.. Balık son birkaç titreyişten sonra ölüyor.. Ve balığı kıyıya çekiyoruz.. Balığı kıyıya çekiyoruz ancak arabamız tepede.. Balık arabaya imkanı yok sığmaz.. ve 2 kişi balığı zorla kaldırıyor.. kayaların arasından balığı imkanı yok arabaya kadar taşıyamayız.. ben de yakınlardaki kumsalda bulunan ali amcanın yanına gidiyorum ve teknesiyle balığı taşımamıza yardım etmesini istiyorum.. ali amcayla tekneye atlıyoruz ve balığı alıyoruz.. kumsala kadar balığı çektik.. ancak balık benim küçücük arabaya imkanı yok girmez.. Biz de düşünüp taşınıp balığı almak için kamyonet çağırıyoruz.. balığı tartmak için max 50 kilo kapasiteli bir kantar buluyoruz.. balığı kantara daha tam olarak koymadan ibre 50 ye vuruyor.. Biz de daha iyi bir kantar bulup balığı tartıyoruz.. Balık yaklaşık olarak 65kg geliyor.. Ben de sizler kadar şaşkınım arkadaşlar.. Belkide hayatımda vurabileceğim en büyük balığı vurmuştum..
    Burdan avda bana büyük yardımda bulunan LEVENT abime ve dostum FUAT'a sonsuz teşekkür ediyorum.. Bu balığı onlar olmasaydı imkanı yok alamazdım.. Bu boydaki bir balığı almak için ekip halinde çalışmak şart.. her zaman tüfeğinizin mesafesini, gücünü iyi bilin ve kısa tüfeklerle uzaktan geçen bu cüssedeki bir balığa atış yapmayın..balığı boş yere yaralarsınız ve balığın daha da yaklaşma olasılığını yok edersiniz.. balığı iyice kendine yaklaştırıp garanti bir yerden atış yapmak çok önemli..inanın ki bu büyüklükteki balıklar sizden hiç korkmaz ve iyi bir teknikle çok yakınınıza kadar yaklaştırabilirsiniz.. Ancak esas zorluklar balığı vurduktan sonra başlıyor.. Şişinizin ve ipinizin mutlaka çok sağlam olması gerekli.. Daha önceki kaçırdığım balıklar ipin sağlam olmasının ne kadar önemli olduğunu bana öğretti.. Sizler de iri balık kaçırıp üzülerek bu tecrübeyi yaşamayın ve ipiniz her zaman sağlam olsun.. Bu arada bu boydaki bir balığı vurmadan önce şişinizi gözden çıkartın.. şiş u veya s şeklini alıyor..
    Arkadaşlar benim rüyalarım gerçek oldu sizlerin de hayalindeki balığa ulaşması dileğiyle..
    Saygılar..

9. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    emre ellerine sağlık her balıkçının yakalamak isteyeceği bir balık tebrikler

10. Eeee Namık ne zaman gidiyoruz kuzuya,

Arkadaşım tebrikler güzel balık,

Yanlış anlaşılmasın sadece meraktan soruyorum. Bu balık zıpkın ile avlandı ise balıkta zıpkın izini göremedim. Gören var mı acaba

11. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Emre avın için tebrik eder, devamını dilerim. :)

12. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşım çok güzel bir av ve çok güzel bir anlatım tam anlamıyla şanslı bir günündeymişsin hem balık için hem arkadaşlarının yanında olması senin için büyük bir şans onlar olmasaydı ömür boyu kaçırdığın balığa yanacaktın tam şanslı bir günündeymişsin tekrar kutlarım seni.

13. deePblue

deePblue na

Tebrikler.
    böylesini ilk kez görüyorum güzel ülkemde.
    tekrar tekrar TEBRİKLER..

14. Emre inan

Emre inan

Favori Kamış:
    Su Tabancası
    En İyi Avı:
    Çok değerli dostluklar..
    Tabiki akdeniz..:cool: Antalya da kuzularıyla meşurdur..Tüm akdenizde av yaptım.. Ben genelde doğu akdenizdeyim..;)

15. Emre inan

Emre inan

Favori Kamış:
    Su Tabancası
    En İyi Avı:
    Çok değerli dostluklar..

16. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Dostum bu gercekten cok saglam bir Kuzu. Memleketimizde yakalanmis olmasi, bir Turk tarafindan vurulmus olmasi ayrica bir gurur. Hikayeni de bu baliga yakisacak guzellikte yazmissin.Seni bir kez daha tebrik ediyorum.Eee demek ki boylesi bizde var.
    Arkadaslarim dusunun ki her kuzunun bu buyukluge ulasmasi mumkun. Kucuklerini yakaladigimizda salarsak, sonra sefasini surecek gene biziz.

17. deePblue

deePblue na

çok güzel bi yere değinmişsiniz hüseyin abi.
    ama bu bilincin yerleşmesi için daha 40 fırın ekmek yememiz gerek
    umarım o günleri görürüz..bu sayede bu kuzuları daha fazla görmüş oluruz.

18. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Emre bu baligi kiyiya kac metre mesafede vurdun? Asagi yukari bir bilgi verebilirsen cok sevinirim.

19. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    doktor bu ne??? :D:D müthiş bir balık tebrikler :)

20. Emre inan

Emre inan

Favori Kamış:
    Su Tabancası
    En İyi Avı:
    Çok değerli dostluklar..
    Kıyıdan 200 m açıkta sayılır.. Tabi her bölgede bu şekilde olmaz.. Yerini, mevsimini, havasını, suyunu,sıcaklığını ve saatini dahi çok iyi takip etmek gerekir..Belirli zamanlarda avının peşinden çok sığ sulara kadar girerler.. Emin olun ki bu balığın çok daha büyükleri var sularımızda.. Bundan çok daha irileriyle karşılaştım.. Her zaman vurmak nasip olmuyor tabi.. Su altında bu canlıyla karşılaşmak bile büyük bir onur..