Alabalik Avi Tümüyle Yasaklandimi????

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında orduspor tarafından paylaşıldı.

1. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    dostlar yogun is okul derken forumdan uzak kaldim ordudaki arkadaslardan duydum her nerde olursa olsun gunde 3 veya5 degil 1 tane bile alabalik yakalamak yasaklanmis dediler jandarma cok acayip cezalar yazmis ag turu avlanma zaten yasakti ama enazindan olta ile yakaliyorduk egleniyorduk ne dersiniz bu sadece bizim oraya has bir caydirmami ?? yoksa yeni kanunlara gore uygulanan yasal bir uygulamami?? Forumda baktim simdi tumuyle yasaklanan turlere goremedim yada alabaligin bilmedigim bir adi varmi??

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Haziran 2007
  2. Alabalığı bilmem ama jandarma sizi yakalamasın.;)
    Adsl kablosunu aniden çekip ucunda sizi taaaaa ordu merkeze alırlar diyeyim;)
    Sonrası malüm:)

3. huntercarpio

huntercarpio Adnan

Favori Kamış:
    Olta
    Alabalık avının tümüyle yasaklanması söz konusu değil. Ancak 37/2 nolu sirkülere baktığımızda avlanmanın kısmen veya tamamen yasaklandığı içsular listesinde belirtilen yerlerin çoğunun "doğal alabalık" bölgesi olduğunu görüyoruz (En azından Kastamonu için durum böyle). Bu durumda sirkülere göre yasak olmayan alabalık bölgesi bulabilirseniz, avlayabilirsiniz.

Son düzenleme: 20 Haziran 2007
  4. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    tesekkurler hocam

5. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Yasağa gerek kalmadı alabalığın sonu geldi gelecek arayan zaten bulamıyor.

6. aslanhan

aslanhan Oğuzhan Özdemir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    SazaN 5,650 kg
    osman abi çok güzel söylemişsin keşke böyle olmsaydı ;)

7. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Hepimizin dileği ve çabası bunun önüne geçmek yönünde ama fazla birşey yapamıyoruz sadece kişisel çabalarımız var.

8. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    buyuk kucuk demeden haziran ayinda ve temmuz ayinda ac kurt gibi hic birsey gormemis gibi alabalik tutanlari kiniyorum :mad:

9. beni sorgulamayı denesene sen:cool: Derinlik neymiş gör;)

10. SEN BUNU KİME YAZDIN da bana üzerine alınmaktan bahsediyon.Sen Devletin resmi kurumu olan Jandarmaya ithamda bulunursan ben sana bu uyarıyı yaparım.Gücümün yetip yetmeyeceği konusuna girme diyeyim.Biz çok efeler gördük çok da babayiğitler.Sen önce saygıyı öğrenip ondan sonra tavsiye lerde bulun.Tehdit ile bir yere varamazsın.tamammı arkadaş.

11. Nedir peki haocam sorun onu konuşalım istersen.Bu tehditkar tavırlar nedir.
    Oraya yazmışsın bizde cevaben bişeyler yazdık.olaya haddini bil,gererim,ederim tarzına getirip emirler vermek de ne???

12. Dostlar bazı mesajları sildim. Lütfen Cuma mübarek gün beni yormayın.:D
    Herkese hayırlı geceler .:) :)

13. selam Murat kardeşim;) :)
    Alabalıkavı yasak bölgeler ve sirküler limitleri dışında serbest.;) Jandarma yasakta yakalarsa cezayı yazar.;) Kanunlarda yenilik yok;) Jandarma nın görev alanı ve sorumluluklarında ne diyorsa onu yapar.Yetki olarak herkesi kovalama yetkisi var.;)(Bu görev sorumluluklarıda tanınan birçok nedene dayandırılmış haklı sebepler ile sağlanır;) ) haa ondan sonra kendisi alabalık avlarmı o bilinmez ama kaçak avcılardan yakalanana balıklar o kadar çokturki değil balık avlamak balık görmek isteyeceklerini sanmam;)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Haziran 2007
  14. orduspor

orduspor

Favori Kamış:
    malzeme yok
    En İyi Avı:
    alabalik 1,8 kg
    tesekkurler