alabalık gibisi yok

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında KARTAL39 tarafından paylaşıldı.

1. KARTAL39

KARTAL39

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 3kg
    öncelikle merhaba :) site çok güzel böyle olunca bende katılmadan edemedim.bu güne kadar pek çok çesit balık yakaladım fakat aralarında bir çok kriteri bir araya getirdiğimde en çok haz aldığım alabalık avı oldu neden dediğinizi duyar gibiyim.öncelikle güzel bir doğa(ormansa balından yenmez kuş sesleri,yemyesil ağaçlar), serin içile bilecek kadar temiz bir su,suyun çıkardığı ses,bol oksijen,daha bur da sayamayacagım kadar güzellik.avcılığına gelirsekte hızlı ve saldırgan eti tatlısu balıkları içersinde bana göre en lezzetli, ızgaraya gelecek kadar yağlı olan balıktır.birde derede gezerek taştan taşa atlayarak avlandığı için yapılan sporda cabası vs.vs..bir balık avcısı daha ne isterki;)

2. Özlem

Özlem

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Lüfer, orta boy bişeydi
    KARTAL39 aramıza hoşgeldin. Bu saatte uyanık olduğum için ilk olarak ben söyleyeyim istedim. Rasgeldin! :)

Hiç alabalık tecrübem olmadı. Ama yazdıkların bende merak uyandırdı doğrusu. Umarım ben de bir fırsatını bulur ve denerim. Senden de tekniğini öğreniriz artık forumda.

Keyifli sohbetler olsun!

3. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    hosh geldin

bencede cok hos bi avdir alabalik lakin zordur,sabir ister.karaya cekip eline alincaya dek tuttum diyemezsin bu baligi,sudayken ufak bi manevra ile cikar kancadan sende agzini acip baka kalirsin noooldu simdi diye..saygilar tekrar hosh geldin

4. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Merhaba Kartal39 aramıza hoş geldin bende Kırklareli liyim tanışalım

5. guvhan

guvhan Abdullah

Favori Kamış:
    Alba Star Lucky 3.50m
    Favori Makine:
    Alba StaR Atom 80
    En İyi Avı:
    800gr Lüfer
    Merhaba Kartal39 Aramıza Hoşgeldin.

6. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Kartal39 aramıza hosgeldin,
    Dilerim daimi olursun...
    Sevgiler, saygılar

7. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Aramıza hoşgeldin kartal39. Kırklarelinden katılımcılar giderek artıyor.:)

8. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Ne güzel anlatım Kartal 39, tebrikler:) Ekibe hoşgeldiniz.. Alabalık ustalarımız bizden bilgilerini esirgemiyor. Sizinde tecrübeleri bekliyoruz artık:)

9. simendifer

simendifer Sennur

Aramıza hoşgeldiniz :p Alabalık deyice akan sular duruyor tabi... Diyorlar ki, alabalık tutan, bir daha başka balık tutamazmış... Doğru mudur ? Ben uzun süre Bolu'da bulunmama rağmen, hiç alabalık için ava gitmedim. Hep sazan'a giderdik arkadaşlarla. Ama yolum düşerse, bu defa kesinlikle deneyeceğim. Tecrübelerinizden yararlanmak isteriz, şimdiden teşekkürler...

10. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    öncelikle aramıza hoş geldin Kartal39 , alabalık için gittiğin yerleri bizimle paylaşırsan seviniriz :)

11. KARTAL39

KARTAL39

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 3kg
    :) öncelikle bu sıcak karsılama için teşekkürler.kırklareli 'li arkadaşlar bilir,şehrimizin kuzeyinde yıldız dağları bulunur burdaki derelerin hepsi alabalık için uygun bir yaşama ortamı oluşturuyor.bu yüzden heryerde avlanmak mümkün .ben daha çok kaşıkla avlanıyorum 1 numara meps kaşığın çeşitlerini kullanıyorum birde kısa bir kamış(1.60-1.80),hafif bir makara ve tabiki ince bir misina (20-25'lik olabilir)şart.şimdiye kadar boş döndüğüm olmadı.hepinize rastgele.......

12. KARTAL39

KARTAL39

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 3kg
    bu avın zor olduğu doğru ama zoru başarmanın vermiş olduğu haz her zaman daha fazla değilmidir?

13. aramıza hoşgeldin umarım keyifli vakit geçirirsin:)

14. korkmaz5

korkmaz5

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 33kg
    aramıza hoş geldin kartal 39 bende aslen kırklareliliyim ama ist.da ikamet ediyoru ve herzaman ıstıranca dağlarına alabalığa giderim dediğin gibi hiç elim boş dönmedim rast gele

15. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    Biri Alabalıkmı dedi :)

Arkadaşım aramıza tekrar hoş geldiniz..Evet sizde alabalığın ne demek olduğunu bilen birisiniz..Bu zevk gerçekten tarifi zor bi zevk..Deredeyken zaman duru verir bazen bi selalenin diibinde oltayı dereye atarken gözlerin o saf ve gürülderek akan dereye baka kalır ve dersin ki evet yasıyorum ve dunyanın en sanslı insanıyım der insan kendini doğaya o kadar kaptırırsın ki daha daha ormanın içlerine gidersin ve rahatlarsın aksam eve gelince anlarsın ne cok yoruldugunu cunku dedigin gibi alabalık avında balık tutmakta ustalık derede gezmekte saygılarımlla paylasımlarınızı bekleyecem

16. avcihasan1

avcihasan1

Favori Kamış:
    fındık sopası,3 m.kamış
    En İyi Avı:
    sazan 5 kg.dağalası 350 gr yayın 3.5 kg
    alabalık avına çıkan arkadaşlar kondisyonlarına dikkat etsinler.özellikle uzun atlama,emekleme,kazadımı yürüme,şelaleden kafa üstü düşme,buz gibi suda titreme konularında iyi çalışsınlar.benden söylemesi :))

17. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    :)

Katılıyorum kesinlikle basıma bi cokkez gelmiştir..

18. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Alabalik avinin en zor tarafi sivrisinekler,adami yiyip bitiriyor,hele burda lapland sivrisi diyorlar aridan beter sokuyor,bezdiriyor,Rastgele

19. bektasm

bektasm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Abant alası 1.100 Gr (40 cm) (daha büyük sazanlar var ama ben artık bundan bahsedeceğim)
    Alabalık avı

Sennur kesinlikle haklısın. Bu site sayesinde alabalık tutkunlarının sayısı gittikçe artacak. Daha geçen cuma günü 2 saatte 2 kg istavrit yakaladım ama nerde alabalığın keyfi:mad:

Eğer Kırklarelili arkadaşların da yardımını alabilirsek bölgede bir alabalık turu düzenleyelim.

Bu arada Fly kullanan kimse varmı aranızda, bu konuda tecrübeli birinin önerilerine ihtiyacım var,

Selamlar

20. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    aramıza hoşgeldin kartal39, umarım aradığın herşeyi burada bulursun. alabalık avını anlatınca acaba dedim alabalık avına da başlasak, gereçekten hoşuma gitti. deneyimlerini paylaşman dileğiyle.:)