(alglerin önemi)DEnizlerimizi koruyalım.!!

Konu, 'Genel Konular' kısmında tommasi tarafından paylaşıldı.

 1. tommasi

  tommasi evrim ertik

  Yaş:
  37
  Mesajlar:
  666
  Şehir:
  muğla-izmir-milas
  Favori Kamış:
  olta,Yengeç
  En İyi Avı:
  Çipura 3.2kg
  dünyanın oksijen miktarının %40 nı denizdeki alg türlerinden sağlanıyo dersem konunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlarsınız galiba..Bu yüzden denizlerimizi temiz tutalım..Denizlerdeki en ufak bi değişim dünya üzerinde çok büyük olumsuzluklara yok açacaktır...Mesela denizlerin kirlenmesiyle bu alg türleri mikroskobik canlıalar azalır..Bu canlılar sadece oksijen üretmekle kalmıyor denizlerdeki birinci üreticilerdir..
  *mesela avrupanın normalden +10 derece daha sıcak olmasını denizdeki akıntıya borçludur...Sıcak su akıntısı sayesinde avrupa isveç norveç gibi olmaktan kurtulmuştur..Bu küçük örnekle ne demek istediğimi anlamışınızdır..ufacık bi değişim telafisi olmıyacak sonuçlar doğurabilir..
  aşağıdaki linkten algler hakkında bilgi alabilirsiniz
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Algler
   
  Son düzenleme: 2 Aralık 2006
 2. arda

  arda

  Mesajlar:
  72
  Şehir:
  ankara/milas
  Favori Kamış:
  el oltası/kamış 2.10 alba
  En İyi Avı:
  3kg çipura
  Dünyamız öyle bir düzen içerisindeki gerçekten de farkına varamadığımız ayrıntıların çok önemli sonuçları olabiliyor. Lütfen doğaya müdahele ederken bunları aklımızdan çıkarmayalım. Evrim bilgiler için teşekkürler
   
 3. afet

  afet

  Mesajlar:
  823
  :) Evrim güzel bir konuya değinmişsin, bilgiler için teşekkürler, Ekolojik denge dediğimiz sistem aslında sıralanmış domino taşları gibi bir tanesini devirmemiz bütün sistemi allak bullak edecektir ve insanoğlu kendi sonunu hazırlamak için adeta yarış yapıyor.:(
   
 4. lepistesten hallice kıraçaların bile utanmadan kovalara konduğu ülkemizde yakında alg ve planktonlardan çorba yapmaya da başlanırsa tam süper olacak ;) Zaten denizlerimizde onşlardan başla canlı da kalmayacak :)
   
 5. John Dory

  John Dory Emre

  Mesajlar:
  632
  Şehir:
  istanbul - bodrum
  En İyi Avı:
  Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
  Bazen de alglerin aşırı çoğalması ortamdaki fosfat ve nitrat bileşiklerinin yarattığı kirliliğe işarettir. Herşeyin fazlası zarar kısacası :)