alibeyköy barajı bilgi

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında senjizucan tarafından paylaşıldı.

1. senjizucan

senjizucan

merhaba arkadaşlar geçen hafta alibeyköy barajına gittik içimiz kan ağladı her zaman gittiğimiz yerden baraja girdik su yok .... tam 5 km yürüdük anca suyu bulduk ama berbat bi manzara balığı bıraktık piknik yaptık... gidecek olanlara bilgi...

2. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Çevre youndan viyadükten geçerken hep suyu görüyorum ama bir haftadır geçmiyorum o kadar çok azalmış ha...:( olamaz yav.

3. ALP

ALP ALP

bende pazar sabahı boğaza giderken geçtim o mevkiiden fakat çok sis vardı önümü zor görüyordum dikkat edemedim..... gerçi bütün göller çekildi büyükçekmece gölünde korkunç su kaybı var

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sayın senjizucan adını bilmediğimiz için kusura bakma böyle diyeceğiz ama imza ayarlarını yaparsan isminide yaşınıda kanınıda öğrenicez inşallah gellelim konuya şayet baraja pirincci kemerburgaz arasındaki girişten girdiiseniz suyun olmaması normaldir oralar her sene kurur suyun üzerinden bir kemer geçer onun altına kadar bazen daha aşşağılarada indiği olmuştur oraya en iyisi hasdal tarafından girmek gerekir zaten oralardada kayda değerbir balık kalmadı millet 15-20cm lik levrekleri tıriviri kullanarak yakalıyor sonrada levrek yakaladım diyorlar biz ise istanbulda levrek arıyoruz umarım siz büyük levrek yakalamya gitmişsinizdir oltanız dolu bahtınız bol olsun saygılar

5. uzakkisla

uzakkisla

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    1.400 GR YAYIN ORMANLI ÇATALCA
    katılıyorum

evet arkadaşım sana katılıyorum alibeyköyde bu vee benzeri olaylar çok yaşanıyor herifin birisi ağ atıyor oraya orada kalan birisi gazi mahallesi mezarlıkların ordan giriyoruz oraya o bölgede var bu iş adam ağ atıp levrekleri topluyor oltaya balık gelmiyor trıvrı gırla kimse umursamıyor insanlar günü kurtarmaya bakıyor yarını düşünen yok aslında bu işler için ya imza toplamak yada yurt çapında bir dernek vb. bir şey kurmak gerekli (belkide vardır) avrupa ve diğer ülkelerde olduğu gibi herşey yasalarla belirlenmeli lisans vs. bizdede sertifika işi çıktı gittik aldık sonra anladıkki önemi yokmuş önemli olan insanın içinde olması adamlar yumurta dökmek için bekleyen turnanın nerde olduğunu biliyor (ormanlı çatalca terkos) gidip ağı oraya bırakıyor balığın içi havyar dolu ağırda oluyor herhalde dur diyen yok bu işleri aşmak büyük balıklar yakalayabilmek için bizdede bu işler resmileştirilmeli rast gele

6. uzakkisla

uzakkisla

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    1.400 GR YAYIN ORMANLI ÇATALCA
    küçük balığı salıvermek

abi buda çok önemli yüreği olan küçük balığı geri salar olmayanda egosunu tatmin eder küçük balığı hiç incitmeden salalım seneye büyüsünde gelsin rast gele