Altınapa barajında levrek avı

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında nevzat42 tarafından paylaşıldı.

1. nevzat42

nevzat42

Arkadaşlar merhaba.Bu benim sitedeki ilk yazım.Bir iki hafta önce altınapa barajına levrek avına gittik.Silikonla at çek yapıyoruz.4-5 atmada bir levrek çekiyorum.Neyse zokayı attım çekiyorum oda ne!...Öyle ağır geliyor ki ben iri bir balık heralde dedim.Çeke çeke bir tırıvırı.O tırıvırıya dur bakalım kaç balık yakalanıp öldü.

2. sillurace

sillurace Ruşen

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2.10
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV30
    En İyi Avı:
    Yayın (8 kg)
    sayamadın mı hala? sayınca haber ver :D:D

3. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    ruşencim bu dalga geçilecek bir konu degil tırıvırıdan söz ediliyor burda sen dalga geçiyorsun ııhh olmaz senin bu hareketini kabul etmiyorum

4. sillurace

sillurace Ruşen

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2.10
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV30
    En İyi Avı:
    Yayın (8 kg)
    öyle bir niyetim yoktu ama.. yazıda vurgu ve tonlama anlaşılmadığı için böylede anlaşılablir.. dalga geçmek gbi bir niyetim olmasada ÖZÜR DİLİYORUM

5. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    önemli degil ama tırıvırı konusunda bu forumda herkes cok hassas onun için uyarmak istedim seni ha suya dinamit atmışsın balıkları katletmişsin ha tırıvırı kullanmışsın belki ilk seferde dinamit kadar zarar vermez ama bir tırıvırının suda kopup yıllarca kaldıgını düşünürsek dinamit kadar tehlikeli bir katliyam aracı

6. nevzat42

nevzat42

Ruşen kardeşimin öyle bir niyetle yazmadığına inanıyorum.Zaten doğayı seven bir insan tırıvırıyla avlanmaz ve avlananları uyarır.TIRIVIRIYLA AVLANMAYALIM AVLANANLARI UYARALIM

7. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Ramazan öncesi ayvacık suat uğurlu baraj kenerına ailemle pikniğe gittim.Attım oltaları, mangalı doldururken oltadaki zil çaldı,baktım israil sazanı(bizim buralarda ''taran balığı'' denir) balığı kenara aldım,baktımki yerde kalın bir misina yere gizlenmiş gibi duruyor.Yavaşça çektim ucu suda,kenara çektiğimde tırıvırı ve içinde halen canlı iki tane levrek var.Levrekleri aldım tırıvırıyıda küçük parçalara ayırdım ama kurşunu aldım:rolleyes: Ha aklımdayken,tırıvırıyı parçalarken sinirli olduğumu görenlerden kimse tırıvıyıyı sahiplenmedi.:mad:

8. nevzat42

nevzat42

Musa kardeşim eline koluna sağlık.Bu arada Erdem Yılmaz kardeşimede teşekkür.Olayı sahiplendiği için.

Son düzenleme: 30 Ekim 2006
  9. adında bile hayır yok :mad: tırıvırı.

10. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Valla balıktan daha hayırlı bir av olmuş...

Birde İmza ayarı oldum mu tamam:)

11. nevzat42

nevzat42

Numan kardeş iyi bak benim imza ayarlarım var.Bu arada Bursalı arkadaşı sazanların zıplaması hakkında aydınlatmışsın.

12. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:

Yooo Ali Abi pek karanlıkta gezmez. :D:D:D

13. afet

afet

;) Eyvallah kardeş

14. nevzat42

nevzat42

Anlaşıldı Bursa Ankara dayanışması.Ben sırıtan pişmiş kelleleri eklemem.

15. Numan

Numan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Hocam Kutsal İttifak diyorsun yani ! Öyle değil öyle :D

16. nevzat42

nevzat42

Neyse konuyu fazla uzatmayalımmmmmmmm.Tatlı yiyelim tatlı yazalım.Selam ve saygılar.

17. afet

afet

Nevzat kardeş şu anda bulunduğun site günün stresini atabileceğimiz bu arada ortak hobimiz olan amatör balıkçılık ile ilgili sohbetler yapabileceğimiz bir site.
    (en azından benim amacım bu) burada Bursa , Ankara, Konya, İstanbul, İzmir,Antalya, Hollanda, Almanya velhasıl tüm arkadaşlar bir ittifak içindeyiz. bazen takışır bazende hep beraber güleriz, senide gülen ve güldüren bir arkadaşım olarak görüyorum. sevgiler.

18. nevzat42

nevzat42

Sevgili Ali kardeş ben olayı takışma olarak görmüyorum.Balıklar konusunda uzman da degilim burada hem sohbet ediyoruz hem de birbirimizden birşeyler öğreniyoruz .Numan kardeşimden daha çok şeyler öğreneceğiz anlaşılan.Selam ve sevgiler