Amatör Arkadaşa Yardim

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında Atos tarafından paylaşıldı.

1. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
    TEKRAR SELAM...

Kıyı avcılığı konusunda oldukça bilği ve tecrübem bulunmakta ancak malesef ve üzülerek söylüyorum ki zıpkınla avcılık konusunda tam bir cahilim. (Bilmemek deil ögrenmemek ayıp ama)
    Akçay altınoluk tan bir yazlık alıp eski ev sahibinin 50CM eski tüfegini bulana kadar... durumuyum hemen sorkel ve gözlük (miğros ta çocuklar için satılanlardan) öyle sabah erken saatlerde kimse yokken 1-2 dalış ( kimse yokken çünki katil olmak istemedim birini vurupta ) yapmama rağmen hiç av yapamadım.

Şimdi arkadaşlar lütfen bana yardım edein bu yaz en azından 1 av yapayım tüfekle...
    palet + gözlük + snorkel + tüfek olarak ne tavsiye edeceksiniz ( çok pahalı olmasın ama ) ve mudanya karacabey boğaz gibi yerlerde avlanan varsa buralarda hangi mevkiler av yapar bana yardımcı olurmusunuz. Öyle çok derinlerde dalma gibi bir düşüncemde yok açıkcası.. Bu knu ile ilğili olarak ta lütfen yardımlarınızı esirgemeyin. acil cevap beklemekteyim. MSN adreslerinden de ulaşabilirim. şimdiden teşekkürler

BU ARADA ONUR ARKADAŞIM SANA MAİL ATTIM AMA SANIRIM ULAŞMADI. Bİ BAKABİLİRMİSİN !!!!!

========================================-
    BOZARMI SANDIN BENİ ACILAR
    OLTAMI ALIR GİDERİM

Son düzenleme: 14 Temmuz 2007
  2. 50Lik zıpkınla av yapmak ,verim almak hayli zor olacak
    elbise kullanmayacaksan da bu av işi oldukça zahmetli olacağından
    çok paralar da harcamamak istemenden alba nın veya diğer markaların 30 ile 80ytl arasında fiyata malolacak bir takımını almanı tavsiye ederim;)
    Zıpkınla balık avlamak oldukça tecrübe ve deneyim gerektirir.Normalde yüzerken etrafınızda dolaşan balıkların zıpkılla suya girdiğinizde kaçmaları ve uzak kalmaları sizi şaşırtacak
    Bu iş için elbise,zıpkın,gözlük,snorkel,ağırlık,bıçak ve uzun,soğuk sularda eldiven,patik
    gereklidir.Yöntem ve teknik bilgide olmazlardandır.
    İşin kısası olay göründüğünden çok zor ve karmaşıktır:)

3. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
    SAYIN ERDAL ARKADAŞIM

Verdiğin bilğiler için teşekkürler. Evet çok pahalı olmasın dedim ama çok ta kötü olacak deil. bitcemiz yettiğince bişiler yapacagız tabikii.
    Lütfen yardımcı olursanız sevinirim

4. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Cevabı özelden yazdım.
    Bilgine....

5. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    Ben de dalmaya başlayalı 1 yıl kadar oldu..bendeki zıpkın Apnea'nın Nemrod adlı alt ürünü..75'lik..Bana bunun birhata olduğunu söylediler fazla büyük diye..Her neyse elbisesiz daldığım için zıpkını üstümde kurmuyorum ztn kıyıdan uzak da olmadığım için merdivene dayayıp çok daha rahat bi biçimde hiç bir yerim morarmadan kuruyorum...Bu durum etraftakiler tarafından küçük düşürücü bir gülümsemeyle karşılansada:) her neyse şunu söylemeliyim ki.. Balık varsa bence kesin vurursunuz..İlk zamanlar birkaç ıskadan sonra iyi nişan almayı becerirsiniz...Birde bence çok farklı türler bulmak istiyorsanız sabah erken girin denize..Gerçi tüm gün levrek kefal oluyor ama....Ben 3-5 metre açıkta lagos ta gördüm...Benim taktiği vereyim..Her ne kadar gezerken uzaktan gördüğünüz bi balığı asla yakalayamıycağınızı bilsenizde peşinden kovalamaya başlarsınız..Bu durum biz insanların açgözlülüğünü ortaya koyar:)kendimden biliyorum...Önerim pusu kurmanız..Şöyle önü uzağı rahatça gören yalnızca sizi 2 taraftan kapatacak kadar geniş bir bölge bulun ve 15-20 dakka bekleyin..Burda balık geçiyor 15-20 dakkaya orayı bilemem..Birde agaşon var tabii..ONuda ben beceremiyorum ses tam olarak nerden nasıl çıkacak bi bilen varsa oda bana yardımcı olsun yaff...İlk balığını vurunca çığlık atabilirsiniz benim gibi:D:D şimdiden rastgele

6. berkcan

berkcan mertcan

Favori Kamış:
    -
    En İyi Avı:
    -
    selam

selam anıl sende agaşonla ilgili bilgileri forumun zıpkınla balık avı bölümündeki agaşon başlığında bulabilirsin

7. trefli

trefli semih sözer

Favori Kamış:
    seac-sub xfire 85 zıpkın posedion ultımade olta
    En İyi Avı:
    hala denizde duruyor
    Selam

Benim Sikintim şu.. Baliklari Seyretmekten Buyuk Keyif Aliyorum Ama Zipkinla Atiş Yapamiyorum..sanki Olayin Büyüsü Bozulacak Gibi Geliyor..ne Dersiniz Vazmi Geceyim Zipkindan...:)

8. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Bence işe yazılarını kontol etmekle başla eğer sorun klavyedeyse o zaman klavyeni değiştirmekle başla...

Ve lütfen imza ayarlarınızıda yapınki hitapta kusur etmiyelim....

9. trefli

trefli semih sözer

Favori Kamış:
    seac-sub xfire 85 zıpkın posedion ultımade olta
    En İyi Avı:
    hala denizde duruyor

tesekkurler birader uyardigin icin.Olmusmu ??