Amatör Balıkçılık Belgesi

Konu, 'Tebliğler' kısmında Fisherman tarafından paylaşıldı.

1. fortuna

fortuna fatih

Favori Kamış:
    crivit
    Favori Makine:
    crivit
    En İyi Avı:
    yayin 45 kilo
    guzel ulkemiz son zamanlarda gelismis ulkelerin aptigi uygulamalri hayata gecirmeye basladibelki ilk zamanlar meyve vermesi biraz gec olacak ama onumuzdeki senelerde bunun semeresini almaya basliyacak insallah

birde bu amator balikcilik icin kati SIKI denetimlerler ve mecburi ehliyet sartinida getirirse bilincsiz avlanmayida engeller diye dusunuyorum bunun uygulamasinida ozel guvenlikle degilde kolluk kuvvetlerin bu ise agirlik vermesi gerekiyor son 5 senede ehliyete odedigim para 450 euro sadece ehliyet icin avlak bolgelerimiz surekli takip altinda jandarma goz actirmiyor ve yle cezalar varki oltayi suya atarken iki kere dusunuyorsunuz
    en basit ornegi yanlis yerde avlanmanin cezasi olta basina 450 euro yakaladigin balik cinsine gore yukseltilmis ceza ayrica bolge mahkemesinde yargilanmaniz

ehliyetin iptali ve uzun bir sure ehliyet yasagini soylemiyorum bile

2. canatar_54

canatar_54 Can Atar

Yasalar gereği alınması zorunlu yada değil. Önemli olan konu biz bu bilgileri biliyoruz fakat bu belgenin alınabileceği yerlerdeki memurların bir çoğu dahil bu konu hakkında bilgi sahibi değil. Ve öyle ki çoğumuzun çekindiği ve yasak dryip olır olmaz ceza kesen kolluk kuvvetlerinin de çoğu bu konu hakkında yasalar ve haklarımız hakkında bilgi sahibi değil. Benim şahsi düşüncem ise büyük bir çoğunluğumuz bu balık avı olayını hobi amaçlı ve kurallara uyarak bilinçli bir şekilde hatta doğayı koruma adı altında denetleyen devriye gezenlerden daha da fazla korumaktayız. Ve hangimiz her av bayiine girdiğimizde 100 tl altında bir ücret ödeyerek malzeme almadan çıkıyoruz. Bu iki belgeyi almanın maliyeti kurumların resmi sitelerinde yapılan açıklamalarda toplam 85 tl dir. Bu belgeyi alıp almamak bu ücretlerde bize hiç birşey kaybettirmez ve hatta nr kadar çok başvuru ve alım olursa denetleyenler ve koruma görevlileri de o kadar çok bilgi sahibi olurlar diye düşünüyorum. Sonuçta hiç birimiz bohçacı değil doğa dostu hobicileriz.