Amatör olta avında dip olta sayısı?

Konu, 'Tebliğler' kısmında xDJx tarafından paylaşıldı.

1. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Arkadaşlar Yasal olarak 1 Amatör avcının kaç tane Dip oltası kullanma hakkı var? Barajlarda öyleleri varki 30-50 adet dip oltasını kıyı boyuna mayın gibi döşüyor avlanacak yer bulunmuyor. Sayı hakkında görüşler ve önerilerinizi bekliyorum ona göre bildiğim avlaklarda yetkililerden önlem almalarını istiyeceğim.
    saygılar...

2. yilmaztaha

yilmaztaha

Favori Kamış:
    Olta zıpkın
    En İyi Avı:
    Kofana
    Sirkülere göre Amatör balıkçılar yalarında 4 adetten fazla olta bulunduramazlar diye hatırlıyorum.:confused:

3. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Nerdee adamlar kıyı boyunda mayın döşemişler sanki her birinde en az 30 tane dip oltası...

4. 03ufuk

03ufuk

Favori Kamış:
    Elektirk borusundan külah atar (dürbünlü)
    En İyi Avı:
    Çalışmalar devam ediyor.
    Yasal olarak bildiğim kadarıyla 4 olta 6 iğneli ama kimi gölet ve barajlarda muhtarlığın tayin ettiği korucu vs.kişiler tek tek oltalara bakıp iğne sayısını kontrol ediyorlar eğer avlak bölgesi kalabalık ise iğne sayısını 4 e yada 2 ye düşürüyorlar.

5. ozgun

ozgun

Favori Kamış:
    olta takımları
    En İyi Avı:
    sazan 12 kg
    hele birde kooparatif varsa işte o zaman olta sayısı 6 iğneli bir olta

6. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    Valla bu konularda duyarlı olmazsak yarınlarda avları ancak belgesellerde göreceğiz.O bakımdan ben artık yanlış ne görürsem direk 156 noyu çevirmeye karar verdim,hemde kim olursa olsun. Başka çaresi yok arkadaşlar bu işin;birilerinin canı yanmalı ki diğerlerinede ders olsun.
    EĞİTİM ŞAAAAAAAART!!!!
    saygılar...

7. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    O Kadar Oltayla Nasil Ilgileniyor Amcam

8. 03ufuk

03ufuk

Favori Kamış:
    Elektirk borusundan külah atar (dürbünlü)
    En İyi Avı:
    Çalışmalar devam ediyor.
    Amcana sor Ahmet:)

9. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    arkadaşım ben yarın baraja gideceğim oradaki arkadaşlar şuan yer olmadığını söylüyorlar hesap et koca baraj çevresinde oturacak yer yok her atan 20 oltanın altında hiç atmamış ben 10 tane atayım diye düşünüyorum ama sirkülere göre kaç olta atacağımızı şimdi sirkülere bakıp öğreneceğim bence daha çok oltanın sayısı değilde tutulan balıkların büyüklükleri önemli diye düşünüyorum şu an barajda öyle bir katliam varki bilemezsin millet ufak büyük demeden oltasına ne takılırsa hapisinin içine atıyor büyüklük küçüklük hiç umurunda değil onlar için önemli olan tutulan balık sayısı bence kısacası şuan katliam yapıyorlar selamlar

10. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşım senin düşüncelerinin pek önemi yok olması gereken oltasayısı, oltaya takılacak iğne sayısı,boyları ve adetleri tamamen sirkülere uymalı önemli olan budur. yarın burada balık kalmamış diye hep bir ağızdan koro tutmayalım uymayanlarıda ikaz etmek yerine jandarmaya bildirelimki bir dahaki sefere yapmasınlar.

11. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    Osman kardeşim sonuna kadar haklısınız daha öncedende dediğim gibi <bir müsibet,bir nasihattan iyidir> biri yansınki onu ders alsın...

12. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    Benimde uzun süredir aklımda olan bi soru buydu açıkçası sölemeikden biraz çekindim ;) Acaba gölde avlananla denizde avlananlara aynı yasal sınır konmalıdır ?

13. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    50 oltayla balik tutan bir nevi pareketacilik yapiyor.Ha 200-300 igneyi baglayip suya sallandirip saatler sonra hepsini cekmisin ha 50 oltayla ayri ayri bu igneleri bekletme oltalarla ayni suya gondermissin.Sonra "balik tuttum" Bravo_Oyle tutmaya devam et.Sonra Memlekette olmayana ahkam kes.Balikla ilgisi olsun olmasin.Problem zihniyettedir.Zihniyet gunu kurtarmak ve vurdum duymazliksa bunu ucu balik tutmaya dokunmus, kime ne...! Mentalitenin bir noktada degismesi, aslinda bin noktada degisimi getirir.Insaallah burdaki duyarli arkadaslarimin degerli cabasi bir anlam, bir mentalite degisikligini hic olmazsa amator balikcilik adina basarir. Darisi her varligimizin uzerine.

14. la-traviata

la-traviata Ercan Hacıoğlu

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    eşkine-mırmır-minakop
    30-40-50 oltayla balık tutmak nasıl bir amatör ruha yakışır bir türlü anlamış değilim. Balık vurdu mu, vurmadı mı bilmeyeceksin, yem duruyor mu durmuyor mu kontrol edemeyeceksin bunun neresinden balık tutmanın zevkini alacaksın anlayamam. Kaldı ki her oltayı bir kere konrtol etmeye kalksan kısa tutalım 1 dk ayırsan her oltaya 50 dk eder. Bu tür avcılık yapanlar bence döndüklerinde balık tuttum demesin balık toplayıp geldim desin tabi ileride toplayacağı balık bulabilecek mi onu da düşünsün.

15. themad2

themad2 Serdar

bilmiyorduk ögrenmiş olduk böylece saoL

16. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    sirküler

evet sirküler en doğrısunu yapmış bencede 4 olta en güzeli. aslında balık vurmaya başlayınca ben oltaları birbirlerine yaklaştırıyorum.(önce aralarında 15 -20 metre aralıkla atıyorum)yabancı filmlerde de ayaklar üzerinde 4 er olta atılmış oluyor.demekki yasal olduğu için 4 er olta konulmuş oluyor. sehpalar üzerinde.