Anadolu Av Marketiyle İlginç Alış Verişimiz. :)

Konu, 'Takım Çantası' kısmında volex21 tarafından paylaşıldı.

1. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Teşekkürler Alper. Biz zaten durmadan alışveriş yapıyoruz. :D

Fuar duyurunu okumuştum. Korkuyorum gitmeye. :D Allah muhafaza sahte balık falan getirirler. Maaşın yarısını bırakıp dönerim. :D Spin makina da düşünüyorum bi yandan. (6...) devirli bişey. :D 5.0.1 devirliyle yakalayamadık, bi de 6 sını deneyelim hesabı. :D:D:D

2. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Volkan abi devir konusuna fazla takılma ben 6 yıda kullandım 5 i de kullanıyorum fark yaratacağını zannetmiyorum, gerçekten:D

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Yazdığın iyi oldu Çağrı, teşekkürler. :) Ben acaba yavaş sarıyorum da ondan mı cezbedemiyorum levreği diye düşündüm de bi de 6 devirlisinden alayım demiştim. :p Okumanın trio'su var, shimanonun da bir modeli var, bir kaç ta başka markalar buldum. Spronun 6 devirlisini bulamadım, bulsaydım değerlendirecektim. Yaklaşık 100 ila 200 tl aralığına bakıyordum. İyiki dün sipariş vermemişim. :D O zaman eski makinayla bozulana kadar devam. Gerçi sık levreğe de gittiğim yok. 10 sene götürür elimdeki makina beni. :)
    Levrek havası da yok, takipteyim. :D

Kolay gelsin Çağrı, sağol. :D

4. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Abi inan makineden ses gelene kadar kullan ve sakın okuma trio s modelini alma alacaksan da :) Yazık günah ben hiç beğenmedim ve 1 senede dişlilerden ses gelmeye başladı, kol takılıyordu:( Neyseki exsence imdadıma yetişti:D

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Çağrıcım, çok sağol. Makinamdan hafiften bir sürtünme sesi gelmekte ama bu benim hatam. Kumluk sahilde yere koyarsan makinayı sürtünme sesi gelir elbet :p . Trio s düşünmüyorum zaten. Senin servise verdiğini ve bayağı bir sorun yaşadığını okumuştum. 6 devirli çok makina da yok. Shimanonun bir modeli var 100 tl civarı onu düşünmüştüm aslında ama spro dan da Kadir abi çok memnun. Spronun da 6 devirlisi yok. Öyle siftiniyordum işte. :D İyiki akşam elim gidip te sipariş vermemişim. Emektar Okuma sna pro, yeter gari diyene kadar devam. :) Bu sezonu rahat geçirtir diye düşünüyorum (yine denize düşmezsem :D), bakalım hayırlısı.

Sizin oralarda da lüfer akını geçti mi? Rapor gelmiyor bayağıdır :confused:
    Levrekten ne haber? Bizim buralarda levrek başlamak üzere, lüfer, palamut akınıysa geçti. :eek:

6. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Bizim buralarda ilginç durumlar söz konusu abi:eek: Balık var ama atlatamıyoruz sahteye, atlayınca da kaçırıyoruz gerçi:laughing: :laughing:

4 gün evvel rekorumu kıracaktım ki shimano sahtenin iğnesini aldı gitti balık:eek: Halkadan açmış mubarek:confused:

7. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Hay maaşallah, nazar değmesin. Sihimanonun halkasını açtıysa.... :D

Ben levrek diye düşünüyorum ama...:eek:

Lüfer veya kofana benim bildiğim keser veya kırardı. Açacak kadar güç uygulayabileceğini sanmıyorum. 5 kiloluk bir levrek olabilir mi acaba? :D

8. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Abi levrekti zaten, mahluğu gördüm hatta kuyruk bile salladı giderken:cool:

Yaklaşık karışım kadardı kuyruk genişliğibanghead

Ama eşeklik bende, alışmışız lüfere. Su üstü yapınca lüfer sandım kalamayı sıktım:laughing: :laughing:

9. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    halkası paslı ise özü gitmişse halkadan kopartabilir..yada senin sahtenin halkası dandikmiş:D

10. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Haklısın abi river2sea kalite halka yapıyor ama shimano dandik kullanıyor:D

11. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ismini vermek istemiyen bir kardeşimiz:D bir takım sahteler göndermişti..içinde shimano sahtelerde var..şimdi tekrar yakınen inceledim öyle dandik halkaları yokidk riverin halkası daha sert duruyor shimanoya göre..birazcıkda kalın çok az.. bu işte bir iş var...belkim halka defolu farkına varamadın.belkim balık kesti belki:D

12. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Abi halka 8 şeklini almıştı:D İlk geldiğinde sahtelerimi hep incelerim ve onlarla birlikte yatarım:laughing: O halkayı kendim bıcakla açamadım:)

13. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    demekki dış görünüşü içi kadar sağlam deyilmişhihi görünüyorki halkada kullanılan çelik telin özü sağlam deyil anlatımına göre..ben böyle bir balığın karşısında misinanı kopartmasını beklerdim o olmamış..halka açılmış:D yani bu şu demek oluyor, senin attığın düğüm ve misinan o sahtenin halkasından daha kuvvetli imiş:D

14. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bir ara, Kısık'tan (albashop) ucuz bir şeyler almıştım. Çokta bir para filanda tutmadı aslen. Neyse, spiarişin ertesi günü geldi malzeme. Eksiksiz, ama tam değil fazlası var. İçinden birde sırt çantası, içinde de tabaklar, kaşıklar filan, baya bir malzeme.

Açtım telefonu,bacım bir yanlışlık mı var, birde çanta çıktı, 72 kısım tekmili birden hatta.

Hanım kızımız dedi ki, "Efendim, kampanyamız var, o bağlamda hediyemiz onlar" İyi dedik. Bir kere kullanmak nasip oldu sanıyorum, o kadar.

Ama hani, güzellik yapıyorsunuz, iyi hoşta, insan bir satır bir yazı basar yazıcıdan, koyar oraya hediyemizdir vs. müşteriyi böyle telaşa sevk etmez. Doğru mu?

Niyet iyi, gayet güzel ama, bunu bizi daha rahat hissettirecek şekilde, güzelce belirtseniz, fena mı olur sanki?

15. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Kadir abi son yazdigimi görmedin sanirim ya da bizim buralarda iri baliklar pldugunu düşünmüyorsun:D Ben diyorumki bıcakla halkayı acamadım:D neyse river2sea ya da ima nin halkalariyla degistireyim birde öyle deneyelim bakalim:p

16. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Serdar abi sende çok memnuniyetsizsin beya:D

17. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Haklısın Serdar abi, bırak yazıcı çıktısını küçük bir kağıda, "alış veriş performansınızdan çok memnunuz, işletmemizin hediyesidir" yazılsa boşuna panik olmayacağız.
    İlk elime geçtiğinde geri göndersem kargo parası sahtenin tutarı kadar tutacak diyerek, bari parasını göndereyim diye düşünmüştüm. :D