Anamur Da Kiyidan Ne Cikar

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında eren2001 tarafından paylaşıldı.

1. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Arkadaşlar Temmuz Ortalari Ve Agustos Aylarinin Sonlarinda Anamur Da Olacagim Bol Bol Da Kiyidan Olta Atmayi Düşünüyorum Ne Tur Olta Ve Yem Ile Kiyidan Nerelerinde Neler Avlayabilirim Ilginize Simdiden Tesekkurler:d

2. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    mustafa kimse cevap vermemiş ama birzdan birilri soruna cevap verirler tek başına kalmanı istemediğimden bi msj atı verim dedim slmlar

3. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    SELAM Bekliyorum Bende Acelem Yok 15 20 Gun Surem Var

4. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    Mustafa abim hoşgelesin hoşgidesin öncelikle herkese yazdığım gibi sanada yazıyorum bu 4.oluyor heralde aynı sorular için:)şimdi şöyle başlıyalım kıyıdan oltayla alabileceğin en iyi balık akya yada kiloluk lagos olabilir...Şimdi avlanma yöntemlerine geçelim 200 metre kadar bir 50lik veya yukarısında bir misina alıyorsun ucuna şöyle en büyüklerinden bir iğne alıp bağlıyorsun...etraftaki balık pazarları yahut dükkanlarda gezerek sübye-kalamar-mürekkep balığı buluyorsun...ondan snracıma bacaklarını kesip iğneyi tam kafasından 2 gözün arasından geçiriyorsun yada sübye bulamazsan 1-2 saat harcayıp kıyıdan sargoz-mırmır-kefal-süslü -zargana tutmaya çalışıyorsun tuttunmu?? o zaman balık canlı kalcak şekilde sargoz mırmır ve zargananın gözlerinden kefal ve süslünün sırtından veya gözünden geçirip atabildiğin uzaklığa sallıyorsun tabii kurşun takıp takmamak sana kalmış bence takma akya heryerden görür zaten eğer açsa tabii...Tabii bunlar sırasında saat sabah 4-9 yada akşam 6-11 kadar olabilir...sonra misinayı biraz açık bırakıp 2-3 saat civarı bekliyorsun..NOT:Sakın miniayı parmağına falan dolayıp yada taşın altına koymak gibi bir hata yapma gelen balık akya,sinarit,lagos anında parmağını koparabilir birde taşa koyarsan sen misinayı yakalayana kadar balık denizin derinliklerinde kaybolabilir..ÇOk hızlıdırlar bu 3 balık vurur vurmaz en aşağı 50 mt kadar sürükleyebilir BOL ŞANSLAR

5. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    mustafa senin elemanlardan gelen olmuş gözün aydın hadi hayırlısı raporları bekliyoz şöle gözümüz gönlümüz açılsın

6. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Anil Kardes Bu Dediklerini Anamur Un Ne Tarafinda Denemek Lazim Bu Konu Hakkinda Bilgin Varmi. Ben Kamis Ile Kiyidan Avlanacagim Rapala Gibi Malzemelerde Is Yapiyormu.diger Canli Yem Olayini Teknedenmi Yapiyorsun Tşk.....

7. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    Ben anamurda hiç avlanmadım ama babamlar vasıtasıyla bişeyler biliyorum..Bu kalenin ön tarafında bilirsin tekneyle gezerken yakınına gidebileceğin ve hatta anayoldan da görünen ufak adacıklar var oralarda bol olduğunu söylerler...Bana kalırsa rapalaları kışa sakla:)çünkü kullanırken sinirlerin yıpranabilir...Şu sıralar tüm türlerin üreme zamanı Mustafa abi..Çok ufak balık olduğu için tüm avcılar beslenmiş oluyor o yüzden canlı yem önerdim ilk yazımda zaten...Ancak bende bir yozuri 9cm izmarit kılıklı bir sahteyle bir 13 cm kefal kılıklı sahte pek denemedim ama tekneyle iş yapabileceğini sanıyorum..Sinirlerin yıpranır dedim çünkü kıyıdan atarsan ve saatler akşamüstü yada gündoğumunda olursa sahte balığın peşinden kıyıya kadar sokulan baraküdalar(turna) görüceksin ama bir türlü saldırtamayacaksın..Bu mevsimde sahte balık biraz şansa kalıyor......az kalsın unutuyodum kıyıda levrek bollaştı şu sıralar biraz önce dalmıştımda 20 kadar levrek gördüm artık benim yeteneksizliğimmi yoksa şanssızlığımmı bilemiyorum birtane bile vuramadım:(:(sen işin kolayına kaç bence levrek avla...sitede bu konuda yazılan yöntemlerede bir göz atmanı öneririm Benden bu kadar keyifli avlar....

Son düzenleme: 22 Haziran 2007
  8. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Bilgilerin için çok teşekkur ederim....

9. igursey

igursey

Favori Kamış:
    Kargı+Makina ve suni yem
    En İyi Avı:
    Levrek, 1250 gr.
    Anamur da sahte ile avlanmacak en iyi yer Sultan Çayının denize döküldüğü yerdir . sabah erken gidilmesi tavsiye edilir. Suni yem olarak kurt veya beyaz tüy tavsiye edilir.