Ankara da avlak adresleri yardım

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında akolamen tarafından paylaşıldı.

1. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna kilosunu tartamadım :)
    Öncelikler selamlar, Ben dün bu konuda yardım istemiştim ama göremedim konumu dün vardı bu gün gitmiş . Ankarada Balık tutabileceğim yerlerin adreslerini tarifli olarak istemiştim, işin acemisiyim hangi balık olursa olsun denemek istiyorum hepsini, çünkü bir turna tutmuştum ondan sonra bu sevda başladı kopamıyorum hep balığa gitmek istiyorum tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Sayın Akolamen, arama kısmına dün yazdığınız başlığı yazarak daha önceki konunuza ulaşabilirisiniz. Ayrıca ÖNCELİKLE sirküleri okumanızı rica edeceğim. Şu an iç sularımızda avı yasak balıklar konusunda genel bir bilgi edinirsiniz.

Orda balık avcılığı ile ilgili hepimizi ilgilendiren bilgiler bulacaksınız. Bu bilinçle avlanmanız daha sağlıklı olacaktır. İlginizi rica edeceğiz.

3. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Sevgili arkadaşım aramıza hoşgeldiniz adınızı imza ayarlarında belirtirseniz size daha net bir şekilde hitapta bulunabiliriz :)

Bu arada forummumuzda Ankara'lılar sohpetr odası var buradaki arkadaşlara sorarsanız eminim size yardımcı olucaklardır :)

Tekrardan aramıza hoşgeldiniz keyifli zaman geçirmenizi dilerim :)

4. tiptirivsi

tiptirivsi

öncelikle aramıza hoş geldin gerçi sitede bu konuyla ilgili bilgiler var ama hangi balığı avlayacaksınız önce onu belirtirseniz yardımcı olmaya çalışalım...

5. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim sıcak karsılama için ,imza ayarlarımı düzenledim umarım olmustur. 1 temmuz itibari ile av sezonu açılacağını ölçülere uygun balık tutulması gerektiğini okudum. bende acemi olduğum için ilk tuttuğum balık Turnaydı ondan sonra bi tutku oldu bende,konuda belirttiğim gibi çokta fazla yer bilmiyorum bir tek çanıllı barajını öğrendim ondada tumustum. Bu siteyi bulmakta çok güzel oldu gerçektende güzel bilgiler içeriyor siteyi yapanlara teşekkür ederim.

6. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Akın öncelikle aramıza hoşgeldin .Şu an en populer balık turna KÖPRÜKÖY,KESİKKÖPRÜ,KAPULUKAYA,HİRFANLI BARAJI,EĞREKKYA ve KURTBOĞAZI revaçta bunlara rahatça gidebilirsin sirkülere göre avlanmanı rica edeceğim boş bir zamanında sitedeki eski konuları okursan çok güzel bilgiler edinebilirsin iyi avlar dilerim.

7. tiptirivsi

tiptirivsi

osman abim çok haklı ben de aynı bilgileri vercektim zaten:D

8. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Turna için Ankara ya en yakın yerlerden biri Dikilitaş göleti. Etrafında 1 adet bile ağaç bulunmadığı için cehennem gibi sıcak oluyor. Dikilitaş Haymana yolunda. Haymanaya gelmeden sağa dönüş var. Tabelayı görürsünüz.

Köprüköy ve kesikköprü var. İkiside Bala yolunda. Oldukça keyifli yerler. İsimlerinden aratsanız bile tonlarca tarif vs bulursunuz. İlk etapta aklıma TURNA için gelenler bunlar...

9. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çok teşekkür ederim Osman bey hoşbuldum ilgi ve alakanız beni memnun etti.

10. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sizlere yetişmek mümkün değil gibi sizlere teşekkür ederim Aylin hanım ve Taner bey

11. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Aylin dikilitaş artık ölü onu tavsiyelerin arasından en azından şimdilik çıkart oradan artık balık çıkmıyor.

12. tiptirivsi

tiptirivsi

akın bu hafta sonu kesikköprüde organizasyon var müsaitsen katıl tavsiye ererim hem burdaki arkadaşlarla tanışırsın hem de kesikköprüde turna tutma veya tutanları izleme:D zevkini yaşarsın...

13. tiptirivsi

tiptirivsi

ya çıkarsa:D:D:D şöyle 105 cm'lik, valla belli olmaz ama ben de tavsiye etmem dikilitaşı...

14. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    yaklaşık 25 gün önce 60 cm turna aldık. hemde Utku nun 6.5 yaşındaki oğlu aldı turnayı:D.. Bilmiyorum yani. siz yine bir gözden geçirin derim:rolleyes:

15. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Vallahi büyük şans belki on kere gittim sonuç sıfır orası hariç heryerden balık alıyorum tebrik ederim şansınız bol olsun.

16. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:

çok teşekkür ederim kesikköprüne gitmiştim balık tutmak için değilde piknik için orda kadife yedirmişti arkadaşlar bana çok lezzetliydi ama bu sıralar kesik köpründe çalışmalar olduğunu duydum yasak olabilirmi eğer kendimi ayarlarsam gelmeyi çok isterim hem sizlerle tanışöakta benim için çok güzel olur.:)

17. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Yasak ne kelime orada koskocaman organizasyon yapıyoruz yasak olsa organizasyon olurmu?

18. tiptirivsi

tiptirivsi

bu linki incelersen daha detaylı bilgin olur:D
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=10785

19. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Hakkaten o da doğru bilmediğimden osman abi idare et beni bazen :D

20. turnagıran

turnagıran sabri

En İyi Avı:
    4.5 turna 9kg sazan
    ARKADAŞLAR BEN YENİ ÜYEYİM yazışmalar yönünden oldukca kötüyüm ancaaak turna dedinmi tüylerim diken diken oluyor. yaklaşık 25 yıldır olta avcısıyım .turna avlıyorum nadiren sazan ve ırmaga takılıyorum(kışın) turnaya moganda başladım ,ankarada turna olan heryerde avlandım şu aralar enson favorim sulubük,kapulukaya civarı elimde bir çok resim var ama sizlerle paylaşmayı beceremiyorum bu tür konularda yardımlarınıza açıgım(turnaavcisi@windowslive.com) bu arada 25 01 2009 pazar günü köprüköydeydim su çok yükselmiş(taş köprünün yarısı suyun içinde ve su oldukca temizdi)tüm oltacı arkadaşlara şimdiden rrastgelsin