ankarada balıkçı çok balık az.

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Mehmet Demirörs tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    değerli dostlar bugün bir av malzemesi satan dostumun dükkanında otururken sadece bir balıkçı gibi değilde bir vatandaş gibi hissettim kendimi.öyle çok müşteri geldiki anlatamam bunları başka dükkanlarla oranladım bi hayli astronomik rakamlar çıkardım kendi kendime. fakat ank. ve civarında ne bu kadar avlak nede bu kadar balık var.şimdi ne olacak en acil bi şekilde göllere ve balıklandırılmaya ihtiyaç var.bu iyi bir sektör oluşturdu türkiyede öyle çok malzeme satılıyorki anlatamam.bi okadarda avcı var olsun ben bundan ancak gurur duyarım ama üretim olmalı hemde bol bol maalesef bu yok..acillll balık üretimine geçmeliyiz ve bol bol atmalıyız nehir ve ırmaklara..hatta bence her ava gideni mecbur etmeliyiz balık atmaya .birde suni de olsa göletler yapmalıyız.birde buna ağ atanları dinamitçileri vs.eklerseniz.balık kalırmı ankara ve civarında.malzeme alan insanlardaki heyacanı gördükçe nekadar mutlu oldum anlatamam ama birdenbire neler tutabileceklerinide düşününce mutsuz oldum birden..bu heyacan bu balıklara değmez dedim bir an ..bizim insanımız asla bunu haketmiyor...

2. ETAYLAN

ETAYLAN Erhan TAYLAN

Favori Kamış:
    SHIMANO COMPRE SPINNING
    Favori Makine:
    Pflueger President Spinning
    En İyi Avı:
    turna
    hocam çok haklısınız.benim aklıma birşey geldi kanunen mümkünmü bilmiyorum.amatör balık dernekleri kurulsa,ankarada bir çok köy göleti var bu göletlerden(dernek aidatları ile) kiralanıp balık üretimi yapılıp sadece dernek üyelerine cüzzi bir ücret karşılığı avlandırılsa nasıl olur benimki sadece bir fikir.saygılar

3. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Size katilmamak imkansiz Mehmet hocam.
    Sevgili Erhan, senin anlatmaya calistigin sistemde uygulanabilir bir sistem.
    Yanilmiyorsam yanlizca kiralama yolu ile öyle bir gölet edinebilirsiniz.
    Bu yöntem aslinda kullanisli ve verimli bir yoldur.
    Sadece dernek üyeleri degil, disaridan gelen amatörlerede acik olabilir.
    Elbette, belirli bir ücret karsiliginda.
    Bu Dünyanin bir cok bölgesinde uygulanan ve popüler bir yöntemdir.
    Ve dernek tarafindan denetlemesi daha kolaydir.
    Göldeki balik miktarini bile tahminen bilmek mümkündür.

4. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Ah kardeşim ,bu dediklerinizi maddi durumum iyi olsa ben yapacağım,hatta bir göl satılık bizim burada.tam turnaya müsait.İçinde bolca ve bollllllllllca kızılkanat,aynalı ve pullu sazan (çok büyükleri vardı gözümle gördüm kaç kere ama ya oltaya gelmiyorlar artık yada ağ çektiler tam bilmiyorum )ve tatlısu kefali var.
    etrafı sazlık ve sazların dibi de yosun .
    Ben pek anlamam ama tam turna için müsait ortamı var gibi geliyor bana.
    Suda göle dipten kaynıyor su sıkıntısı yok her daim su aynı seviye .yakınında ırmak ve kanal var var.
    Ah kayınpeder ahhhhh 46 yerine 45 yazsaydı sayısalında şimdi 1.25 trilyonluk adamdın.
    EEE bizide görürdün herhal.( Son iki rakam 45 - 47 kayınpederde 46-47 gelde delirme ;) )

5. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    acil yapılması lazım

arkadaşlar bu iş ciddi eskiden balıkçı azdı balık çoktu teknikler ileri değildi hatta makineli oltalar dahi yoktu ..şimdi tam tersi ..mesela araba alan olmazsa araba niye yapılsınki işte balıkta öyle alan çok ama balık yapan yok ..stoklar bitince ne olacak bu kadar avcıya balık mı dayanır birde illegal yollar var.şimdi gelelim çözüme sizin her yazdığınız yol kabülümdür yeterki üretim olsun.bence işin başı üretim ben hiç duymadım daha turna üretildi ve şu filan göle atıldı diye ..tamam ilk başlarda atılıyor ama ya sonra .bitti...gerisi yok olmaz böyle ..stoklayacaksın envanter yapacaksın sürekli ilave edeceksin sayım yapacaksın..ee bunları kim yapacak işte binlerce boş gezen meslek liseli veya meslek yüksek okullu arkadaşlar...bence acilen balık üretim merkezleri kurulmalı hemde özel sektör tarafından ..göllerdede bizlere cüzi rakamlarla avlandırılmalı..bu işin yolu budur.bu özel şirketler ister göllere ister nehire ister denizlere heryere balık vermeliler ..binlerce lira ödiyoruz balık malzemelerine birkaç kuruşta balık üretimi i
    çin versek neolur..bol balık avladıktan sonra..

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Mehmet hocam, malesef bu söylediklerimiz yine burda kalicaktir. Bizler kendimiz bir girisim yapmadigimiz sürecede. Bu is böyle devam edicektir malesef.Ben yurt disinda yasiyorum.Ama böyle bir olaya birileri ön ayak olsun, ben varim her türlü. Gerek maddi gerekse alt yapi calismalarina katilabilirim.

7. ergen

ergen

Bendende o kadar

Ciddi Ciddi

8. ^^e_sin^^

^^e_sin^^ Erhan Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 6 kg
    Göletleri kiralayanlar hakkında söylediklerinize katılmamak elde değil.Yalnız bir de şu var bence.Amatör balıkçı olarak yasak zamanlara bizler uyarken satıcıların tazgahlarında güzelim sazanları görmüyormuyum.İşte o zaman deli oluyorum.

9. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Bu hafata sincandaki balıkcıda turna satıldığını gördüm. Bizlerden fazla bunların kurallara uyması gerekir. Hiçmi kimse bu balıkçıları dinlemiyor anlamadım gitti.:mad:

10. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    haklısınız

arkadaşlar hepiniz de haklısınız biz ne kadarda çırpınsak boşuna bu işe önce devlet sonra dsi sonrada tarım bakanlığı el atmalı

11. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    Oğuz abiye aynen katılıyorum Ankara da binlerce kişi olabiliriz ama devlet desteği olmadan hiçbir şeyde yapamayız gayri resmi iyi birşeylerde yapmaya çalışsak bu bize ağır sonuçlarda doğurabilir bu seferde devlet karşımızda olur devlet destekli bir organizasyon yapılabilir aslında yani imza toplanıp meclise gidilerek olur buda ama bunu içinde bir çatı altında olmamız gerekir dernekleşerek örgütlenmek gibi buda uzun bir sürece bağlıdır.

12. turnagıran

turnagıran sabri

En İyi Avı:
    4.5 turna 9kg sazan
    arkadaşlar yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum.bir iki şeyde ben eklemek istiyorum .ben 25 yıldır oltacıyım,dört yıl önce amatör avlanma belgesi diye bir şey oldugunu duydum.ve oltacı oldugumu tescilleyen bu belgeyi,eşime,ogluma (6 YAŞINDA OLMASINA RAGMEN)kedime aldım. nevarki geçen süre zarfında bu belgeyi kimsenin iplemedigini gördüm ne tarım il müd nede jandarma . demek istedigim şu balık avlamak isteyen oltayı eline alıp bilinçsizce avlanmasın malesef ki sizlerinde dedigi gibi,balıktan çok balıkçı var .bu yıl ki sürkülerde belitiliyor AMATÖR BALIKÇILIK SERTİFİKASI,,,,,,,ZORUNLU DEGİLDİR akadaşlar bu bana çok saçma geliyor sistemi geliştirip uygulamak yerine başı boş bırakıyorsunuz. peki biz yasalara uyan,sudaki balıga saygı duyan,centilmence avlanan avcılara saygısızlık dagilmidir.(ag atan bohcacıları saymıyorum daha)ben 25 yıllık avcılıgımda,hiçbir yetkilinin su kıyısına gelipte, sen burada ne yapıyorsun dedigini görmedim,her hafta sonu balıga gitmeme ragmen.yani demem o ki eline gıytırık bi olta alıp irili ufaklı demeden avlanan balıkçıyım dememeli.bence setifika zorunlu olmalı va jandarma sorumlu oldugu bölgede gerekli uygulamayı yapmalı diyorum.ÇÜNKİ BEN OGLUMA DOGADAN BİRŞEYLER MİRAS BIRAKMAK İSTİYORUM.....SEVGİLERLE

13. mimar_06

mimar_06 özcan

Favori Kamış:
    dip oltası şamandıra
    En İyi Avı:
    sazan 5.5kg
    ??

erhan taylan kardeşime katılıyorum ben ce güzel olur