Ankaradaki Barajlar,Göller,Göletler,Yemler ve Yemleme Teknikleri

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında osmanaltunel tarafından paylaşıldı.

1. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    28.2 kg sarıkuyruk(kuzu);4.7 kg levrek;1.5kg kofana;4.5 kg deniz turnası;2cm gümüş(alanya)
    YAYLA GÖLETİ

Uzaklık :Ankara merkeze 120 km mesafededir.Çankırı ili Orta ilçesindedir.Araçsız gidilmez.
    Çıkan Balık Türleri :Sazan.

2. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    28.2 kg sarıkuyruk(kuzu);4.7 kg levrek;1.5kg kofana;4.5 kg deniz turnası;2cm gümüş(alanya)
    ŞABANÖZÜ GÖLETİ

Uzaklık :Ankara merkeze 100 km mesafededir.Çankırı ili Şabanözü ilçesindedir.Araçsız gidilmez.
    Çıkan Balık Türleri :Sazan.

3. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Sevgili ve değerli abim Turgay ve Değerli kardeşim Özkan konuya yapmış olduğunuz değerli katkılarınızı ve eklentileri şimdi gördüm hepinize teşekkür ederim sağolun varolun.Devamınıda eklerseniz çok minnettar olurum.

4. sabri altuntas a

sabri altuntas a Burak

turna

turgay abi cok güzel ve süper belgesel yapmışsın teprik ediyorum vesana birde sorum olacak yanlışanlamassan avlandıgın yer neresi kızıl ırmagın neresinde

5. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Kime soruyorsun Turgay abiyemi yoksa banamı eğer turgay abiye soruyorsan özeline mesaj at mutlaka cevap verecektir.

6. miccron

miccron Kerem

Favori Kamış:
    3 kancalı dip
    En İyi Avı:
    11.org.da ne tuttuysak o
    Gerçekten mükemmel bir çalışma ve çok değerli bir kaynak olmuş.
    Aradığım soruların yanıtlarını fazlasıyla aldım. Teşekkürler.
    Elinize emeğinize sağlık.

7. karakalem_c

karakalem_c CEM

ankaranın yabancısıyım ve balık tutmak en büyük zevkim sayende nerelere gidebileceğimi görüyorum araçsız olunca takılıyor insan ne yaparsın işte :)emeğine , yüreğine sağlık çoooook teşekkürler devamını bekliyorum. not:sazan için kerevit kuyruğundaki beyez et kısmı dene garantili

8. acquis_communautaire

acquis_communautaire

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Ne kilosu yahu, gram :)
    Merhabalar,

Bir sorum olacak: Ankara icin Kizilirmak havzasindaki en verimli turna avi mevkii neresidir? Kapulukaya mı, Köprüköy mü, Kesikköprü mü yoksa Kesikköprü'den Hirfanlı'ya kadar olan kanyon mu? Kızılırmak dısında nereleri önerirsiniz?

Saygilar...

9. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    kardeş eline sağlık ama burası ansiklopedi değil ki sen sadece ççok iyi bildiğin 1-2 gölü yaz ...... gölü ne şöyle gidilir ..km turna sazan var ... ya turna çok geliyor ben ....tarihinde ... ile 6 kg tı-tuttum gibi bana ne yapım yılından bide biz senin yazdığın bilgiye göre ava çıkacağız bilgiler net olsun

10. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    bak sazancı kardeş, kardeş diye hitap ettiğin o abimiz senden 15 yaş büyük birisidir ve burası ansiklopedik bilgileri barındıran bir konudur sen aradığın bilgileri tatlısu av raporları bölümünde ara ;)

11. balıkçı rıza

balıkçı rıza rıza yiğit

geç kalmış teşekkür

Sayın Osman bey forma yeni üye oldum onun içindirki yazınızı yeni gördüm bende ankarada oturmaktayım elinize emeğinize sağlık

12. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Cevabın için teşekkür ederim yurt dışında olmam ve netin bulunduğum yerde çok zayıf olmasından dolayı siteyi takip edemiyorum siteye yeni üye olan bir abimizin özel mesajı sayesinde tesadüfen konuya baktım ve senin yazını gördüm ama arkadaşımız fazla heyecanlı galiba konuları karıştırmış kusuruna bakma bu konunun çevremizdeki göller ve balıklar hakkında bilgi içerdiğini görememiş olsa gerek balık yakalamak bizler için bir hobidir ama bundanda önemlisi doğaya saygı ve avlanacağımız avlakta ne tür balık olduğunuda bilmemiz gerekirki hazırlığımızıda ona göre yapalım ve yeni başlayanlar içinde nasıl avlanılacağını ve ne gibi yemler kullanabileceklerini elimizden geldiğince tecrübelerimizide ekleyerek nacizane bilgiler vererek hafızalarında canlandırmayı amaçlayan bir nevi ansiklopedik bilgilerdir ben bu konuyu aylarca araştırdım bir çok üniversitedende bilgi almaya çalıştım yanıltıcı bilgi vermeyeyim diye,aldığım cevaplarda zaten bu yazının ekinde var okuyan arkadaşlarımız bunları bilirler böyle detaylı bir çalışmayı bu siteden başka bir yerde de şu an bulabileceklerini sanmıyorum bundan keyif almalarını umut ederdim ama böyleleri hep çıkacaktır bu yüzdende bu heyecanlı arkadaşımın eğer vakti varsa bu yazıyı iyice okumasını rica ediyorum eğer avlak arıyorsa senin dediğin gibi tatlısu av raporlarını takip etmesini ve bu konu hakkında yorum yapmamasını rica ediyorum.
    Biraz geç verilen bir cevap oldu ama kusura bakmayın sizleride sıkmak istemiyorum baştada yazdığım gibi her zaman siteye giremiyorum net berbat burada hepinize sağlıklı günler ve iyi avlar diliyorum oltanız boş kalmasın.

13. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Rıza abi ilgine ve alakana teşekkür ederim bugün tesadüfen siteye girebildim ve senin mesajını gördüm amatör ruhu taşıyan arkadaşlarımıza nacizane bir kaç satır yazmaya çalışmıştım tekrar teşekkürler.
    Oltan boş kalmasın iyi avlar.

14. galacticwalker

galacticwalker Bahadır BAHADIR

En İyi Avı:
    En büyüğü kaçandı.
    Elinize sağlık, tam da böyle bi bilgi arıyordum bir Ankaralı olarak, bu arada yeni üye oldum siteye, amacına hizmet eden güzel bir ortam.

15. umut soylu

umut soylu umut

herkese slm bende bu siteye yeni üye oldum elimdeki avlarımın resimlerini nasıl sitede yayınlarım birisi insaniyetlik namına yardım edrse allahrazı olsun şimdiden sağolun:)

16. AldaGeel

AldaGeel Yasin

Favori Kamış:
    Albastar
    En İyi Avı:
    Gümüş, 10 cm :)
    Elinize emeğinize sağlık, gerçekten mükemmel bir çalışma olmuş bizler için, konuya tamamen yabancı birisi buradan öğreneceği teorik bilgiyi tecrübesini paylaşan büyüklerimizin tecrübesiyle birleştirerek ve tecrübe ederek bilinçli ve saygılı bir amatör olabilir
    ALLAH razı olsun, tekrar teşekkürler...

17. atakule team

atakule team hüseyin

Favori Kamış:
    Bass Pro Shops® extrime xps Mitchell Elite Spin DAIWA EXCELER, EXSF662MHFS 1.98
    Favori Makine:
    shimano sustain 2500 fg shimano exsence 3000cı4
    En İyi Avı:
    hedefim 120 cm
    Selam

osman abicim eline koluna sağlık süper olmuş :D

18. paşam76

paşam76 Ali Rıza

ellerine sağlık arkadaşım süper olmuş gerçekten.

19. denizarslani

denizarslani Celalettin

Favori Kamış:
    Su anda yok
    Favori Makine:
    Su anda yok
    En İyi Avı:
    Sis, 1kg (elimle yakaladim)
    Arkadasim, ben Berlin`de yasiyorum ve firsat buldukca canim Vatanimimiza izine geliyorum.
    Galiba av yasagida Agustosun sonunda kalkiyor, eee ben nasil balik tutacagim?
    Agustosun 16. sinda izin bitiyor, emekliligede daha 15 yil var.
    Rastgele

20. honder

honder halil

geçen hafta mogan gittim hiç birşey tutamadım.ankara merkeze yakın ve balık tutabileceğim bir söyleyebilirmisiz..?