Ankara'dan selamlar....

Konu, 'Tanışalım' kısmında ozzy tarafından paylaşıldı.

1. ozzy

ozzy

Favori Kamış:
    Shimano Stradic/Extreme spining rod
    En İyi Avı:
    White tunafish/ 10kg. (Andaman Sea-Thailand)
    Öncelikle herkese merhabalar…

Yoğun iş tempomdan ötürü sizlerle bir türlü tanışma fırsatı bulamamıştım.Kısmet bugüneymiş.
    Forumu yaklaşık 4 aydır aralıklı olarak takip etmekteyim ve gerçektende amatör balıkçılık adına faydalı bilgiler ve deneyimlerle dolu bir site.
    Sizlerle bu yaz Andaman denizinde katıldığım Big Game Fishing turundan birkaç enstantaneyi paylaşmak istedim.

Öncelikle tur hakkında bilgi vereyim katılım ücreti kişi başı 50 dolar (sınırsız yemek,içeçekler ve tropikal meyveler dahil) Kaldığınız otelden sizi özel araçlarla alıyorlar ve limana götürüyorlar.Burada avlanmak için gerekli izinler alındıktan sonra limandan özel bir araçla teknelere götürüyorlar.

Burada beşerli gruplara ayrıldıktan sonra yolculuk başlıyor.Gittiğim mevsim itibari ile güney yarımkürede kış olmasından dolayı bol yağmurlu ve fırtınalı bir havada denize açıldık.Ekipte benden başka iki Amerikalı iki de Avustralyalı çift vardı. Yaklaşık 1 saat kadar yol aldıktan sonra avlanma bölgesine geldik ve rehberimiz oltaları suya bırakmaya başladı.

Hava muhalefetinden dolayı 3 olta atıldı.Önce ilk balığı kimin çekeceğini belirlemek için kura çekildi ve ilk sıra bana çıktı.

Daha sonra heyecanlı bekleyiş başladı.Tekne tam gaz yoluna devam ediyordu ve oltalar atılalı yaklaşık 45 dk geçmişti kendi aramızda espiriler yapmaya başlamıştık çünkü hala ortada balıklar yoktu ve yemek için mola vereceğimiz ada uzaklarda sislerin arasında belirmeye başlamıştı.Rehberimizde (resimde görülen esmer adam -adı İsmail- ada yerlisi Müslüman) bu durumu farketmiş olacak ki size yemekte mutlaka balık yedireceğim diyordu.
    Derken beklenen vuruş geldi ve misina hızla makaradan boşalmaya başladı.Hemen yerime geçtim ve kamışı koltuğa bağladım.İnanılmaz bir şeydi iki kolumla birden var gücümle asılıyordum makaraya ancak 1-2 tur attırabiliyordum.Heyecandan kalbim yerinden fırlayacak gibiydi.

Balıklar yön değiştirdikçe çevirmek dahada zorlaşıyordu.20 dk kadar uğraştıktan sonra balıklar suda parlamaya başladı.3 adet beyaz ton balığı (white tuna fish) ortalama 10 kg. kadar oltanın ucundaydı.Rehberimiz aşağıya inip misinayı eliyle çekerek balıkları tekneye çıkardı ve hemen dolaba attık.Ve tekrar yola koyulduk 5 dakika geçmeden makaralar tekrar boşalmaya başladı sürüye denkgelmişiz bu sefer Tim ve Robin makaraların başına geçtiler. Ve onlarda toplam 5 balık aldılar.Yemek molasına kadar dolapta yaklaşık 15 tane balığımız vardı.Daha sonra yemek yiyeceğimiz adaya vardık adanın her yerinde palmiyeler ve Hindistan cevizi ağaçları vardı.Deniz muhteşemdi su turkuaz renginde ve bir sürü rengarenk balık vardı.Ada yakınlarında demirledik. Ada etrafında dalış turlarına katılan dalgıçlar vardı.

Öğle yemeğinde kızarmış ton balığı, tavuk baget, ve yöre geleneklerine göre yapılmış bir çeşit baharatlı pilav ve tropikal meyveler vardı.Tıka basa doyup denizin tadını balıklarla beraber yüzerek çıkardıktan sonra dönüş yolculuğuna tekrar başladık.

Dönüşte fırtına şiddetini daha da artırmıştı ve yağmur başlamıştı.Buna rağmen ava devam ettik ton balığı sürülerine denk geldiğimizde oltaların hepsi birden dolmaya başlıyordu.Günün sonunda artık yorgunluktan kollarımız kopmuştu ve avı sonlandırdık.100 litrelik dolap tıka basa balıkla dolmuştu.
    Birlikte ava çıktığımız diğer teknelerle dönüşte karşılaştık ve limana birlikte girdik.Günün sonunda en iyi avı bizim ekip çıkarmıştı.Bunu limana varınca hep birlikte kutladık. Artık otele dönme vakti gelmişti ve vedalaşıp ayrıldık.

Hayatımda geçirdiğim en güzel günlerden birini sizlerle paylaşmak istedim. umarım sıkıcı olmamıştır.

Tekrar görüşmek dileğiyle…

(Not:Videoları en kısa zamanda eklemeye çalışacağım.Dosya boyutları büyük olduğundan biraz uğraşmam gerekiyor..)

2. Güzel bir giriş yaptın Ozan:)

Siteye renk getirdin,hoşgeldin

Tebrikler;)

3. Hakanh

Hakanh

En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 9,5 kg.
    öncelikli aramıza hoş geldiniz forumda kalıcı olmanız dileklerimle, ayrıca bu guzel paylaşımızdan dolayı tebrikler.

4. afet

afet

Ozan hoşgeldin, paylaşım için teşekkürler, rastgele

5. Hoşgeldin Ozan..Videoları merakla bekleyeceğiz.:)

6. çiko

çiko

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 55 cm.Sazan 3 kğ
    Evvela aramıza hoşgeldiniz.Resimler ve harika anlatımlar için ayrıca teşekkür ederim.

7. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Ozan hoşgeldin :) Herhalde uyudum ve güzel bir rüya görüyorum dedim birden resimleri görünce :) Harika bir av gününü bizlerle paylaştığın için çok teşekkürler :) Balıklarınızı yediğiniz yer de en az balıklar kadar muhteşem :) Tebrikler :)

8. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Ozan aramıza hoşgeldin. Paylaşımın için teşekkürler.

9. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Aramıza hoş geldiniz,avınızda maceranızda çok harika bizlerle paylaştığınız için teşekkürler,video görüntülerinide sabırsızlıkla bekliyorum:)

10. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Hoşgeldiniz..ilk mesajda paylaşım..ne güzel :)
    Üye olmadan önce bir süre forumu takip etmenin faydaları işte ;)
    Ben ilk mesajımda adımı bile paylaşmayı akıl edememiştim :p

11. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    hoşgeldiniz, süper görüntüler gerçekten.

12. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    buralarda nerede böyle bolluk.

13. mder55

mder55 Eray

Favori Kamış:
    olta
    Aramıza hoşgeldin.Paylaşım için teşekkürler..:)

14. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Güzel görüntüleri güzel anlatımla bizlerle paylaştığın için teşekkürler.
    Ayrıca aramıza da hoşgeldin. Devamını bekliyoruz

15. Aramıza hoşgeldiniz,teşekkürler paylaşımınız için

16. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Aramıza hoşgeldiniz.

17. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    hoşgeldiniz :)

18. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    aramıza hoşgeldin...

19. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    OZAN aramıza hoş geldin.....

harika birgiriş.......

20. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Resimlere bakınca bir kez daha anladım ki bu balık avı işi çılgın bir iş:)... Bizlerde pek sağlıklı insanlar değiliz:D..

Onca km uzaklarda balık sevdası peşinde koşmak çılgınca gelmiyormu kulağa:D.. Su birikintisi görsem olta salmayı düşünüyorum. Sanırım tedaviye ihtiyacım var:rolleyes: :p

Paylaşım ve resimler için teşekkürler. Çok güzellerdi ve kendimi sorgulamama sebep oldu sabah sabah:D

Kocaman bir hoşgeldiniz:))