Ankarali Arkadaşlar Gecen Pazar Kimle Köprü Köydeydi

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında akrepp06 tarafından paylaşıldı.

1. akrepp06

akrepp06

Favori Kamış:
    dipoltası kamış
    En İyi Avı:
    bizim dilmizde cay balığı diyoruz 1,5kğ
    Slm Pazargünü Köprü Köydeydik Safur Vaktiyle Düştümüz Yolda Saatlerce Yağmurun Altinda Kaldik Oldugu Gibi Ayazi Yedik Ve Nerdeyse Körü Köyün Her Yerinden Avlandik Diye Bilirim Size Ama Sonuç 1 Tane Turna Oda 20-25 Cm Arasinda Arkadaş Yakaladi Suya Geri Salmadik çünkü Iğneyi Cikairirken Baligi Yaraladi Yanimizadaki Adam'ma Dikat Etim Kimse Balik Tutamazken Adamin Balik Cektini Farketim Yanina Gitim Ve Birde Baktimki 10cm Yavru Balikti Cektiği adam Söyle Bi Bakti Ama Atmadi Adam Dilsizdi Yaninda Duruken Ne Kulaniyor Onu Merek Etim Adam Yine Ufak Bitane Daha Yakaladi Ve Onuda Livara Atti Yanina Gitim Ve baktımda 10 Tane Balik Tutmuştu Adam Benim Balik Yakaliyamadimi Görünce Olatami Aldi Ayni Sisiemi Uygulamaya Başladi Ama Bende (sefaf)Sasiyle Denedik oda Iş Yapmadi Adamim Sistemi Kafama Yatida Ama Baliklar Ufakti Gerci O Gün Belki Balikyakalayan Bile En Fazla Bir Elin Parmaklarini Geçmezdi . Bu Arada Siteden Ercan Abiylede orda Karsilastik Az Muhabeten Sona O ayrilmisti Yanimizdan Ercan Ağbi Sen Balik Yakalaya Bildinmi

Son düzenleme: 17 Ekim 2006
  2. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Demek artik 10 cm liklere kadar düstü millet :confused: Düsündürücü :confused:

Eh seneye de yumurtadayken toplarlar artik ne diyelim.

3. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    yasin kardeşim,arkadaşını uyar bence ;20-25 cm turna yakalamak istemiyorsa en az 8 lik sasi,veya rapala kullansın..bunlara yakalanan ufak turnalar zaten kendiliğinden kurtulur zokadan..
    ve turna dan iğne çıkarma tekniğini bilir ve gerekli aletleri yanınızda bulundurursanız,ve balıktan korkmazsanız,kesinlikle balıkları öldürmeden veya ağır yaralamadan zokadan kurtarırsınız..
    iğneyi çıkarırken turna öldü veya ağıryaralandı mazeretimi ben kabul etmiyorum......böyle giderse 10 yıla kalmaz en iri turna zaten 20-25 cm olur.

4. akrepp06

akrepp06

Favori Kamış:
    dipoltası kamış
    En İyi Avı:
    bizim dilmizde cay balığı diyoruz 1,5kğ
    slm

arkadaşlar bizim en son avladımız yerde hiç yoksa 300 m büyük ag verdı yerde beliki yeni cıkarılmış sudan kursunları bile sökülmemişti ne böyle insanlar varken balıkmı tutmayı düşünüyorsunuz bence akşamlarıda o baraja mütüş dercede ağ atılıyo bunun önüne geçilmeli milet ağla tutuyo balıgı yakında balıkta kalmaz orda zaten sazan baya cogalmış orda bilmem dikatinizi cektimi sizinde milet artık turnanın en bol oldugu yerde sazana olta atıyooo