ANKET Kasım Ayının En İyi Avı ( Deniz )

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

?

KASIM AYI EN İYİ AVI ( DENİZ )

Anketin kapanma tarihi 3 Ocak 2007.
  1. Ulas

10,0%
  2. turgay 160

1,0%
  3. yiv

26,0%
  4. DrHG

58,0%
  5. KADEM

5,0%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. [​IMG]
    02 Kasım 2006 Perşembe, İstanbul Silivri...
    Kalkan, 4.2 kg...
    Kıyafetleri giyerek birazda kalkan, pisi , iskorpit veya kırlangıç alalım istedik Yaklaşık 1 saat soğuk suda nafile palet çırptıktan sonra karaya çıkmaya karar verdik. Hiç değilse mırmır, kefal göreyim diye yüzerek 1. sığılık seviyesine (derinlik yaklaşık 70 cm) kadar geldim. Tam bu anda karşıma bu güzelim kısmet çıktı. Su o kadar sığ ki zıpkın dik tutulduğunda yarısı dışarıda kalıyor. Karşılaşma anında yaşadığım heyecanı anlatamam. Sonunda zıpkını hizalayıp galsamasından vurmak suretiyle kısmetimi karaya çıkardım.
    Herkesin kısmeti açık olsun, rastgele :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Kasım 2006
  2. turgay160

turgay160 turgay erdoğan

Favori Kamış:
    dam pelikan 3,60 karbon kamış, dam 0,50 makina
    En İyi Avı:
    levrek 2900 gr.
    bugün üye oldum çok güzel bir forum bu resimlerde benden akbükde avlamıştım biri 1250 gr. biri 1450 gr geldi bunlar çıkarabildiklerim birde misinaları kesenler var. tabi gher zaman olduğu gibi kaçanı büyük oluyor bu işte.
    bu levreğide aynı yerden 1 hafta sonra yakaladım. sabah erken saatlerde hava biraz lodos...
    sülünez kullandım mustad 496 2 numara iğne 0,30 triline misina ile çıkardım. çok uğraştırmadı nedenmi hayvanın bir gözü körmüş meğer, balığı çıkardım.. arkadaş bu balığın bir gözü kör dedi hadi len dedim balığıma çamur atma, bir baktım gerçekten bir gözü kör. yaa dedim bizdeki nasibe bak. arkadaşlar kör olmasa yakalayamazsın zaten diye birde dalga geçtiler. ama akşam dönüşte en büyük balık kör ama bendeydi. 2150 gr.

Son düzenleme: 5 Kasım 2006
  3. yiv

yiv Kivanc Bekar

Favori Kamış:
    Olta, zipkin
    En İyi Avı:
    Turna 5,15kg
    Tekneden oltayla tuttum, kafasından da çorba yaptım valla güzel oldu... Balığı Karaburun tarafında aldık, pancar motor tekneyle akşam hava kararırken sırtıya çıktık, epey bi gezdik tam artık balık yok yavaş yavaş dönelim derken benim DAM kamış kırılacak gibi eğildi durduğu sabit yerde, aldım elime ama normal makarayla çekmek çok zor, biraz çekip biraz sala sala yavaş yavaş tekneye yanaştırdık ve aldık, allahtan makarada yeni aldığım pahalı yeşil 0,70 misina vardı da güvenle çektik, gerçekten muhteşemdi, tekneye yanaştığında gece karanlığında suyun altında yan dönüp parlayışını unutamıyorum, içimden dua ediyodum o sırada kurtulmaz inşallah diye... Boyu 1 metre kadar ve kalınlığı baya fazlaydı, balığı dilimlemek,orta kemiğini kesmek için bıçak+çekiç kullanmak zorunda kaldım.. Daha önce de 2-3 kiloluk tuttuğum oldu ama bu gerçekten bir canavar, çekerken kamışı elimden alacaktı neredeyse..

4. DrHG

DrHG

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sinarit, 9 kg
    Sinarit sırtısı

Size hayatımın ilk sırtısı ile ilgili raporu gönderiyorum. Sağlıcakla kalın.
    DrHG

Kuşadası dikburun civarında hayatımın ilk sırtı denemesini yaptım. İki arkadaş sağlı sollu teknenin arkasından yapay balıklarımızı dibe yakın çekmeye çalışıyorduk.. İlk denemelerde oltamız 3-4 kez dibe takıldı ve az daha parmaklarımızdan oluyorduk. Zira misina gerilince bir bıçak gibi görev görüyor. Saat 11.00 sıralarında tekrar dibe takılan yapay balığım nedeniyle tekneyi durdurduk ve takılan takıma doğru hafif hafif tekneye yol vererek yaklaşıyorduk ki 30m civarında misina kaldığında güçlü bir çekiş hissettim. Dibe takılıp elimden fırlayan kasnak anlaşılan iri bir şeye takılmış olmalı idi. O zamana kadar bir kaya gibi hareketsiz duran şey şuan benim misinayı yukarı çekmeme direniyor, sağa sola yalpalıyor ve dibe doğru inmeye çalışıyordu. 15 dakika kadar süren heyecan ve bir o kadar zevkli uğraş sonunda dipten gelen hayatımın en büyük balığı o muhteşem sinarit teknenin hemen altında ayna yapıyordu. Nihayet kepçe ile bu muhteşem yaratığı teknemize aldığımızda 3 arkadaş çığlık çığlığa idik. Yapay balık solungaçlarına kadar inmiş ve hayvanın kurtulma şansı yoktu. Yapay balık yozuri marka 10.5cm uzunluğunda kodu Tx_Minnow_GO_Floating ve sarı kırmızı renkte bir balıktı. Misina 0.50 suffix marka idi. Sonra arkadaşımda sırti denememiz esnasında 1 kg civarı bir palaz çekti ve gün bizim için muhteşem bir şekilde sonlandı. Sinarit 80cm boyunda ve 9 kilo ağırlığında idi. Saygılarımla, hepinize rastgele...

Son düzenleme: 10 Kasım 2006
  5. 3182

3182

6. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    evet arkadaşlar kasım ayınıda geride bırakmış bulunmaktayız bütün üyeleri ankete oy vermeye bekliyoruz tabi yorumlarınızıda ekliye bilirsiniz saygılar.

7. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    benim oyum turnaya daha once ıldırda sırıtyla yakaladıgım turnayı anımsadım gercekten cok gusel bir yaratık tebrikler

8. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Arkadaslar öncelikle hepinizi ayri ayri tebrik ediyorum avlarin hepsi süper ama yinede ben iki baligin arasinda kaldim DrHG ile yiv arkadasimizin yakaladiklari gercekten süper avlar ama ikisinide secme gibi bir hakkim olmadigi icin oyumu DrHG arkadasimizizdan yana kullaniyorum ama her ikisinide gönülden kutluyorum Büyük avin heyecani herzaman baska oluyor.........

Rastgele ..

9. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Sinaritin artan kısmını ben kaybetmek istemiştim, ama Hakan tamamını kendi kaybetti sanırım :D Oyum sinaritin, dolayısı ile de Hakan' ındır :D

10. Aklım her ne kadar sinarit te kalsa da,oyumu kalkan dan yana kullandım..

Bütün arkadaşlarımı da tebrik ederim..

11. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    adayların hepsi iddialı, avların hepsi güzel, sinarit mi turna mı kalkan mı karar vermek zor oldu ama şöyle bir sıralama yaptım.

yiv five point - 5
    DrHG four point - 4
    Ulas three point - 3
    turgay 160 two point -2
    kadem one point - 1​

Eurovizyon yarışması gibi puan vermeyi tercih ettim ama sadece birini seçme şansım var ve bu oy yiv'e gitti. Keşke oylamayı da bu şekilde puanla yapabilsek.

adayların hepsine bereketli avlarının devamını dilerim.

12. Spider

Spider Mert Eren

Açıkçası sinarit çok iyi Dr.

Daha iyi avlara :D

13. mahir türköz

mahir türköz

Favori Kamış:
    olta.zıpkın
    Hepsi çok güzel.Ancak oyum sinarite.Ne diyelim darısı başımıza...

14. turgay160

turgay160 turgay erdoğan

Favori Kamış:
    dam pelikan 3,60 karbon kamış, dam 0,50 makina
    En İyi Avı:
    levrek 2900 gr.
    Hakan hocam oyumu sana kullanmadım tekrar tebrik ederim Sinariti bizsiz götürdün :confused: ama neyse inşallah bidahakine ;)

15. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    diger arkadaslara, ozellikle de yiv'in canavarina haksizlik ediyormusum gibi de hissetsem, dr hakan hocamin sadece baligi degil, ilk sinaritinin hikayesi ve heyecani da daha bir hosuma gitmisti ilk okudugum zaman da. oyum ona gitti. tekrar hepsine tebrikler

16. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    oyum ulaştan yana kasım ayında dalmak bir tekneyi değilde bedenini yormak..
    oyladım hayırlı olsun

17. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    oyum yiv e...gerçekten çok güzel bi balık...Abi kusura bakma bilmediğimden dolayı soruyorum turna demişler balığa ben onu baraküdaya benzettim yoksa yanlış tehşismi koydum=?

18. yiv

yiv Kivanc Bekar

Favori Kamış:
    Olta, zipkin
    En İyi Avı:
    Turna 5,15kg
    O balık aslında barracuda dır ama Türkiye'de turna diyorlar..:)

19. AKIN74

AKIN74

Bence baraküda avı daha çok göze hoş geliyor, sinaritte çok güzel ama benim oyum yiv kıvanç dostumuza oldu...:)

20. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    hocam sinarit çok güzel helede ilk oluşu ve hikayesi oyum sizedir

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.