Antalaya'da Kıyı Balıkçılığı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında N@mık tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. simendifer

simendifer Sennur

Ben biliyorum senin alarmını :D Okudum, silgi gelecek zaten kafana, hadi hayırlısı :D Dua et çok dağılmasın, o zaman yaktım seni :D

2. contile

contile

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kefal
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim kardeş.Ancak lara dan tuttuğun mırmırları pas geçmişsin.

3. duman071

duman071 bahattin duman

Favori Kamış:
    o0lta zıpkın yada balık tutmak için gerekli her şey
    En İyi Avı:
    kuzu 24 kilo , kızılırmak yayını 23 kg
    namık baba

namık baba zordur biliriz ama ilginçtir antalyanın kıyıları bundan 4 /5 yıl önce eski poas taraflarında mırmır yarım kilo cıvarlarında çıkardı ama insan lar bilinsiz oldukça biz daha çok av bekleriz nedenine gelince 3 santimlik mırmırları bile iyi tava olur diye götürürsen eve çok arasın sonra. birde kanımca antalya sahillerinde kayalık ( dip ) olarak yok denilecek kadar azdır balık avlanmasıda bilinçsiz olunca kaçınılmaz sonuçtur avın almaması , fakat aslında yerler var mesela adrasanı tavsiye ederim arkadaşlara ne dersin namık baba adrasan konusuna akya ( kuzu) cennetidir bence tabi balondan fırsat kalırsa :)

ama konunda haksız değilsin insanlar artık avlanmak için denemedikleri kalmıyor
    benim bir fikrim var ama nasıl olur nasıol yapılır bilmiyorum fikir e gelince antalya kıyılarında dogal kayalık olmayabilir ama araba hurdalarına ne dersiniz
    atılsa kötümü olur hayvanlara barınak olur hemde trolcüler kıyılara kadar gelip ağ süremezler ama nerde bizim belediyelerimimz bilinçlenmesi yıllar alır belkide bu konuda

arkadaşlar fikirlerime ters yada eleştirisi olanlara şimdiden saygılar
    ama herkesin kendine göre fikirleri vardır bizler ne yapabiliriz onun peşindeyim

herkese iyi avlar rastgele

4. bekirpaslıkılıç

bekirpaslıkılıç Bekir PASLIKILIÇ

Öncelikle herkese merhaba. Forumunuza il defa yazmak nasip oldu. Antalya Kumluca İlçesinde yaşıyorum. 28 yaşındayım ve ticaretle uğraşıyorum.

Son iki yıldır tekneyle avlanmakla beraber onun öncesi kıyıdan balık avcılığı konusunda hatrı sayılır tecrübem olduğuna inanıyorum:)(bu arada çok mu mütevaziyim bilmiyorum:) İnşallah bunları ilerleyen zamanlarda paylaşma fırsatımız olur. Antalya çevresinde kayalık meselesine gelince Antalya merkezin doğusunu bilmiyorum ama antalyanın batısından itibaren neredeyse tamamı kayalık bir kıyı yapısına sahiptir. Adrasan tafından başlarsanız bizim Kumluca Karaöz koyu ve aktaş mevkiine kadar kayalıktır. Ondan sonra 20 km kumluca finike sahil şeridi ve demrede yaklaşık 5 km lik bir sahil şeridi haricinde Kaş-Kalkan' a kadar kıyılarımız yoğun kayalıktır ve bir balıkçıya inanılmaz heyecanlar yaşatabilecek bir balık sirkülasyonuna sahiptir.

Saygılarımla...

5. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, aramıza hoşgeldiniz.:)

Profilinizden imza ayarlarınızı yaparak isim, yaş, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazmanızı rica ederiz. Tanışma bölümünden de kendinize bir tanışma konusu açabilirsiniz. Keyifli paylaşımlar dilerim. :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.