Antalya av organizasyonu

Konu, 'Organizasyon Duyuruları' kısmında cetin5807 tarafından paylaşıldı.

1. cetin5807

cetin5807 M.Z ÇETİN

Favori Kamış:
    Crocadile
    Favori Makine:
    Okuma Zeon
    Öncelikle konuyu yanlış bölüme açtıysam kusura bakmayın.:confused:
    Antalya'da olup kıyıdan veya tekne ile avlanan arkadaşlarımız,kardeşlerimiz, büyüklerimiz neden hiç Antalya organizasyonu yapılmıyor ? Açıkcası ben balık avına yeni başladım forumda pek çok konuyu okudum ama tecrübeli birileri olmayınca tek başına insanın da birşeyler yapası gelmiyor.:( Kıyıdan avlanılıcak yerleri biraz biraz öğrenebilsekte yine de yeterli olmuyor.Veya tekneyle açıldığımız da ne tarafa gitmek gerekli nere de ne şekilde avlanmak gerekli bilmediğimiz için hep bir can sıkıntısıyla dönmek zorunda kalıyoruz.Av yerlerini kime sorsak sır gibi saklıyor.Halbu ki koca deniz hepimize yeter... :)
    Antalya'da kale içi limanda bi kaç kez kıyıdan avlandım,keyifçi tekneleriyle açılıp avlandık ama yine de istediğimiz gibi balık tutamadık.6 saatte 10 tane mercan almak 5 tanesini küçük olduğu için geri suya iade etmek insanı ister istemez geriyor.:) Konu illa balık tutmak değil ama bilmeden de boş yere çabalamak gereksiz.Acaba Antalya'da kıyıdan av yapan hiç mi kimse yok veya tekne ile açılan ? Antalya'da avlanan üstadlarımızdan organizasyon bekliyoruz..! Selamlar saygılar.:rolleyes:

2. 0utlaw

0utlaw Bahadır köse

Favori Kamış:
    Shakespeare E Series Supraglass 10-20
    Favori Makine:
    D.A.M. Quick 220,D.A.M. Quick 89
    En İyi Avı:
    Levrek, alabalık
    Koca denize hepimize yetmiyor be ustam.Avlak söyleyip de geri beslemesini çok acı alan bir çok balıkçımız olmuştur.Bu ister istemez insanları korumacılığa sürüklüyor.Belki çok da etik değil bilemem ama böylesi daha hayırlıdır gibi duruyor.Sözüm meclisten dışarıdır, iyi niyetli amatör avcılarımızı bezdirenler, bu koca denizin hepimize yetmemesinin sebebi olanlardır yanlış anlaşılmayayım.Size de Antalya merkezden yardımcı olacak avcılar olacaktır.Manavgat kıyıları da av sahanız içindeyse şayet, yüz yüze geldiğimizde yardımcı olabilecek olmamı temenni ediyorum.Saygılarımla...

3. cetin5807

cetin5807 M.Z ÇETİN

Favori Kamış:
    Crocadile
    Favori Makine:
    Okuma Zeon
    Evet durumu anlıyorum ama yeni başlıyanlara da yardımcı olunmasından yanayım.:) Gerçekten bu işi hobi edindiğimden beri hangi av bayisine gittiysem işime yaramıcak bir sürü şey sattılar.Acemiydik bilemedik hep aldandık.Kime sorduysak cevap alamadık.Video paylaşım sitelerinden videoları izliyorum bana göre Antalya'da çok güzel balık avları yapılıyor.Özellikle merkez de olan üstadlarımız varsa yardımcı olurlarsa çok sevinicem.
    Ayrıca Manavgata'da gelebilirim vasıta sorunum yok.Antalya ve çevrelerine her yere gelebilirim.Önümüz de ki haftalarda netleştirelim balık tutmaktan öte mutlaka ziyaretinize gelirim.İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.:)

4. 0utlaw

0utlaw Bahadır köse

Favori Kamış:
    Shakespeare E Series Supraglass 10-20
    Favori Makine:
    D.A.M. Quick 220,D.A.M. Quick 89
    En İyi Avı:
    Levrek, alabalık
    Rica ederim ne demek, yardımcı olup hevesli herkesin gerçek bir amatör olması sağlanmalı.Malzeme konusunda da çok haklısınız adam elimde kalır diye korktuğu malı tavsiye ediyor direkt.Ne alacağımızı bilip alışverişe gitmek lazım yoksa ipin ucu kaçıyor direk.Görüşmek üzere misafirim olmanız beni mutlu eder.Sağlıcakla kalın:)

5. mehmetişbilir

mehmetişbilir mehmet

Favori Kamış:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    5.250 gram levrek
    esasta bi organizasyon ypsak fena olmaz ,ama malum turizmden dolayı katılım çok az olabilir ben bile gelemeyebilirim :S biz bahadırla beraber avlanırız genelde eğer manavgata yolunuz düşerse mutlaka misafirimiz olunuz

6. cetin5807

cetin5807 M.Z ÇETİN

Favori Kamış:
    Crocadile
    Favori Makine:
    Okuma Zeon
    Evet güzel bir organizasyon olsa iyi olucak ama nerdeeeee :) İnş önümüzde ki haftalarda netleştirelim mutlaka manavgata gelicem.Sizde buraya gelin misafirim olun.:)

7. mehmetişbilir

mehmetişbilir mehmet

Favori Kamış:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    5.250 gram levrek
    lys sınavlarım bitince gelmeye çalışırız abi :) biz seni bekliyoruz ama manavgata yemli de yaparız atçek de :)

8. cetin5807

cetin5807 M.Z ÇETİN

Favori Kamış:
    Crocadile
    Favori Makine:
    Okuma Zeon
    İnş kardeşim şimdiden sabırsızlanıyorum.reeling :) Sınavlarında başarılar dilerim.

9. berk_

berk_ Berk

Favori Kamış:
    Okuma safina x 2.40 remixon galaxy 3.00 - captain king fisher 1.65
    Favori Makine:
    Okuma safina pro spa 25 Silverstar Tiger 5000
    birlik olup antalyada bi organızasyon yapalım arkadaslar

10. frado

frado fırat

bu aralar kunduyu çok methediyorlar pazartesi gecesi deneyeceğim bakaım güzel bir av olursa burdan paylasırım

11. metinnitem1

metinnitem1

Az önce oradan geldim.Elimdeki tüm sahteleri,silikon ve kaşıkları kullandım.Ama bir şey çıkmadı.

12. frado

frado fırat

geçen pazartesi dediğim tarihte kundudan açıldık ancak iyi bir av geçiremedik sadece 1 palamut alabildik kaşıkla.durduğumuz yerdende 2 kiloyu geçmicek miktarda kubbes mercan ve barbun çıkarabildik 4 kişi için çok az bi miktar eylül ayıyla beraber tekrar açılacağız umarım gelecek sefer iyi geçer

13. yavsan

yavsan soner

Favori Kamış:
    remixon
    Favori Makine:
    remixon
    En İyi Avı:
    levrek 4 kg
    merhaba.

Merhaba balıkçı arkadaşlar. Yaklaşık 13 yıl boyunca antalya civarında bazen uzun süren aralıklarla balık avı yapmaya çalıştım. Genelde antalya ve civarı verimli avlak alanları bulamadığımdan dolayı beni çok üzmüştür.Ama bazanda hiç olmadık zamanlarda hiç olmayacak yemlerle hiç olmadık yerlerde güzel blıklar tuttuğumda oldu. Hiç unutmam bir keresinde side kumköy tarfında club melas tatil köyü var. Onun önünde akşam 7-8 gibi elime giçirdiğim bir sarma el oltasıyla (3 lü dip oltası) tavuk göğsü takarak avalnmaya çalışıyordum. Gelen giden olmadığı gibi son çekişimde birbirine dolaşan kanca misina ve kurşun kısırdöngüsünde iyice bunalıp elimde kalan son tavuk göğsünden büyükçe bir parçayı (kuşbaşından biraz büyük) bu keşmekeşe taktım kancaları etin sağına soluna takabildiğim kadar takıp fırlattım denize. Boşluğu alıp oturdum. Otellerden gürültülü müzik sesi yükseliyordu. Misine elimde kolum dizimin üstüne koymuş düşüncelere dalmıştım ki kolum ani bir hareketle misine tarfından ileriye doğru çekildi.Ne oduğun anlayamadım ilkin. Balık tutamamaya o kadar alışmıştım ki bunun bir balık olabileceği ihtimali aklıma bile gelmiyordu.Ulan bu ne dedim felan adrenalin şelale tabi.. Teleşla çekmeye çalışıyorum. Balık o kadar kuvvetliki bazen misina elimden kayıyordu. Geldi kaçtı tutum felan derken kıyıya beş metre felan kala şapur şupur seseler çırpınmalar. Kaçarsa kaçsın dedim asıldım misinaya balığı çektim kıyıya. Ellerim ayaklarım zangır zangır titriyor. Öyle kaldım uzunca bir süre çırpınan balığı seyrettim. Sanırım şoka girmişim. Tututuğum balık yaklaışık 40 cm boyunda şişman bir levrekti.
    Bir keresindede konya altı sealife ın orada eskiden bir iskel vardı bir pazar günü ailemle oraya yüzmeye gitmiştik. Öğlen 11 civarı. İsklede bir sürü çoluk çocuk atlayan zıplayanlar.Ben insanların kalabalık olduğu iskelenin ucuna değilde yan kısmaına geçip gene makaralı 3 lü dip oltama tavuk takarak olduğum yerin önüne atıp iskeleye oturacaktım ki olta gerildi. Ulan ne oluyor oltaya çoluk çocukmu takıldı derken makineyi sarmaya başladım.Ağır bi şey geliyordu. Balığı sudan çıkardım.iskeleyle deniz arasında askıda kaldığına makinayı sarmayı bırakıp elimi boşa çıkardığımda balık tekrar suya düştü. Oltayı daha yenisuya atmış olduğum için makaranın altındaki kilidi kapatmamışım meğer. Ama ben bunu aynı çekme ve düşürme hikayesi 3. kez tekrarlayana kadar akıl edemedim. Herkes bana bakıyor ve yakala yakala diye bağırıyordu. Her düşüşünde aha kaçtı balıh diye nara atıyolardı. Neyse aldım iskeleye balığı. Balığı o zman tanımıyordum. Ama baya kuvvetli ve güçlü bir balıktı. Ordan bir abi geldi ve bu akya dedi. Eve gidip balığın içini yardığımda içinden bir sürü yakalanıp yutulmuş yavru balık çıktı. İşte böyle arkadaşlar. Antalyada avalanacaksanız balık tutamamaya alışık olun. Arkadaşlarınızın ve evliyseniz eşinizin alaylarına katlanabilmeyi öğrenin ve sürprizlere her zaman açık olun.Başak av hikayelerimde var ama inşallah dinleyen olursa ilerde yeniden yazarım. Onca yıllık tecrübeden sonra ise antalyada benim de kendime özel avlaklarım var.İlerde tanıştığımız ve kaynaştığımız arkadaşlarla bunları elbetteki paylaşabilirim.

14. berk_

berk_ Berk

Favori Kamış:
    Okuma safina x 2.40 remixon galaxy 3.00 - captain king fisher 1.65
    Favori Makine:
    Okuma safina pro spa 25 Silverstar Tiger 5000
    kundu civarından 1 aydır silikonla palamut alınıyor size denk gelmemiş demekki