Antalya ve çevresi organizasyon ve tartışma platformu

Konu, 'Bölgesel Amatör Balıkçılar' kısmında simendifer tarafından paylaşıldı.

1. mcdrej

mcdrej ALİ BARAN

balık : şu sıralar manavgattan çok güzel eşşek mırmırrı alıyorlarmış
    güncel : adrasan tarafındaki 19 km lik sahil kıyısı boyunca kıyıdan balık avlamak yasaktı 4 gün önce bitti av yasagı
    malzeme : boru kurdunu antalyada alacagınız 2 yer var 1 cisi falezler balıkçılık 2 cisi lara balıkçılık ama şöyle bi durum var falez balıkçılıkta 10 tane alıyorsanız 3 yada 4 tanesi boş çıkıyo dikkat edin
    avlaklar : denemedikten sonra hiç bişey belli olmaz mesela yasaklanmasaydı şelalenin denize döküldügü yerde turna,levrek,serpe,sokar,kefal ve daha neler neler biraz daha ilerliyelim askeriyenin ordaki burun kefal dahada ilerliyelim sahilde can sıkıntısından dolayı ailecek yapacagınız piknik sırasında keyfi mırmır ilerliyelim acısu tatlı su kefali mevsiminde mendik ama şaşmayınki herdaim kefal alırsınız denizde mırmır biraz daha kundu çayı denize akıyo şansınız varsa bindirirsiniz levregi ama illaki balık diyorsanız hemen ters istikamete yönelin kemer tarafına ama kemere gitmeden tarihi mekanlarımıza ugrayalım derken antalya kaleiçi iskeledeyiz siz bakmayın iskelede balık olmaz diyenlere asıl balık orda az çakallık yapıp balıkçılara bakın balıkşılar balıklarını temizlerken denize balıklardan çıkan parçaları atıyorlar buda sizi yormadan yemleme oluyor bi rica ile oturun hemen teknenin yanına bakın aşagıda neler var olmadımı sıkıldınızmı hemen yukarı tarafa bakalım burda bi meydan var aşagısı uçurum ama yantaraftan kalenin ordan sevgilileri rahatsız etmeden inelim ve bizim kaya üstlerine inelim fazla beklenti yok ama serpe gubbes sokar ileri turna burada bitti sarı suya gelelim sarı suda kefal alırsınız sazan alanlarda var dikkat su denize dökülmüyo bu günlerde denize atalım anaaaa o ne bizim antalyanın sokardan sonra artık meşhur olan balıgı balon hiç sıkılmadan yakalarsınız :} dikkat misinanız her an kesile bilir yanınızda igneyi fazla götürün başkada beklentiniz olmasın sarı sudan hemen devam durmak yok çaltıçaklar çok güzel yerler piknik için hemen atalım denize bize bişey gelmedi ama şans işi bakarsınız bahtına bişey biner oltaya derken devam simsindeyiz bazı sabahlar burası valilik tarafından yasaklanıyo gidipte girememekte var ve ben gibi ilk defa gidenlere önemli uyarı denize dogru durdugunuzda sag taraftaki kayalıklara sakın ola gitmeyin deniz dibinde ot dahi yok ve balık sıfırrrrrrrr anca uzun ugraşlardan sonra kefal alırsınız balık sol taraftaki kayalıklarda ona dikkat edelim :} fasiliste iyi çıkar diyorlar ama oraya girişte ücretli denemedim hiç devam durmak yok adrasana vardık ama sevinmeyin daha yol kenarından bayabi aşagıya kilometre yapcaz ve sahile vardık ve yorgunluktan bi tuhaf oldumuz için devamı sizin işiniz :}}
    arkadaş : burdaki herkez arkadaştan daha yakın birer dost
    organizasyon : adrasanda yapıyorlar basıyorsun ilk seni yakalıyorlar o kadar para basınca artık sana kalmış o kadar parayı basınca balık yakalamak işi en güzel organizasyon sabah yemcilerin oraya gidip yanına arkadaş arayan çok insan çıkıyo anlaşıp gitmek
    gevezelik : galiba ben yeterince ettim :}}}

herzaman herkeze saygım vardır benden küçük yada büyük bilmedigim konu varsa yadan yanlış yazdıgım bişey sizden özür dilerim kusruma bakmayın...

.................rastgele..................

2. ozan

ozan Ozan

:) konya altını niye atladın tüm bu sahilde adam gibi balıktutulabilen tek yer orası;) :D

Son düzenleme: 4 Kasım 2008
  3. mcdrej

mcdrej ALİ BARAN

özür ozan abi ama hiç konyaaltında olta atmadım çok insan oluyo denemek nasip olmadı ama bu sözünün üstüne bi akşamda orda denerim :}

4. ozan

ozan Ozan

bu ara kalamr başlar yanında takım bulundur;)

5. mcdrej

mcdrej ALİ BARAN

saolasın abi samimiyetin için

6. ozan

ozan Ozan

ali babam uzunmu :confused: Mc Drej ne alaka:D

7. mcdrej

mcdrej ALİ BARAN

ozan abi babam degilde ben uzunum abi 1.85 boy var abi :} zamanında basket ynuyorduk ama terslikler oldu sakatlandım karşı takımdan biri ayak bilegime bastı liflerde yırtılma oldu ve basket hayatımız sona erdi :} sonra bi ara hafif içkiliyken :} rap söylemişim ordanda mc yi takdılar muhabbet olsun diye sonra öyle kaldı :} abi

8. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Ya arkadaşlar, aldığım bir duyuma göre gökovada sedir adası açıklarında paragat atan balıkçı arkadaşların çoğu oltası geriye gelmiyormuş:eek:
    Oltanın bittiği yerden kesiliyormuş:eek:
    Bildiğiniz 1 numara oltalar.20 kiloluk laoslar için.
    Eğer kofana baskını yoksa ki daha önce olmamıştı, körfeze balonlar girmeye çalııyo:(Soğuk suda yaşayabilirmi acaba.

9. denizci07

denizci07 ramazan günay

Favori Kamış:
    penn-şekspir
    En İyi Avı:
    8,5 kg grida
    geçen hafta gördüm ben bodrumda yakalamışlar 3 kg lik bu ne dediler:D

gözünüz aydın dedim yeni yavrunuz oldu
    namı değer balon bu dedim :D

sen arkadaşlara söyle gün doğmadan kaldırsınlar takımı
    burda öyle yapılıyor

Son düzenleme: 4 Kasım 2008
  10. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    Söyleyeyim.
    Zaten marmaris, bodrum civarında var ama gökovanın suyu çok soğuk olduğundan giremiyordu.Ama kış başında dağ suları ısınıyor.Acaba mevsimsel bi sıkıntı yaşarmıyızki.

11. ozan

ozan Ozan

kuzen gökovada ondan kurtulacak derinlikte yok. yandı keten helva of anam of. sen ustasın artık bilirsin git bi bak misinaya. ama emin ol balon işidir o.ramazan abinin dediği gibi gece çalışacaklar artık. gece dök gece kaldır yoksa takım yenmiş olur

12. mcdrej

mcdrej ALİ BARAN

aldıgım son duyumlara göre ( tam emin degilim cumartesi - pazar sabahına kadar ordayımda ) kundu tarafında abilerimizden biri sazan almış yumartayla hamur yapıp gecede mırmır almışlar tabiki eşşek mırmırı yani başladı diyolar kunduda eşşek mırmırı deneyip size söylemek dilegiyle :} ve bu arada bi ara tarif ettigim karaalioglu parkının altında iyi şekilde sokar başladı bunun yanında güzelde serpe alıyorlar duyumlarımı yazmak dilegiyle :}

13. oguzhan47

oguzhan47 oğuzhan

Favori Kamış:
    kamış corbon4.50 makina RR 70lik
    En İyi Avı:
    benim değil hanımın avladığı en büyük balık benim
    Tanişma

arkadaşlar antalyada bir av partisi yapsakta hem tanışsak hemde balondan yapabilirsek av yapsak herkeze selamlar.:) :)

14. denizci07

denizci07 ramazan günay

Favori Kamış:
    penn-şekspir
    En İyi Avı:
    8,5 kg grida
    olurda önce adını-yaşını vs öğrenseydik

15. Entomorph

Entomorph

Favori Kamış:
    Olta,Çapari,Rapala
    En İyi Avı:
    Dülger Balığı 1 kiloya yakın
    Günaydın Antalya. bir haftadır ses seda yok, Namık ağabey de kayıp uzun süredir hiç mesaj yazmamış. Nerde bu millet:confused: :D

16. Entomorph

Entomorph

Favori Kamış:
    Olta,Çapari,Rapala
    En İyi Avı:
    Dülger Balığı 1 kiloya yakın
    Hafta sonu hava güzel görünüyo. Ne tarafta balık çok tavsiye var mı acep:confused: :)

17. denizci07

denizci07 ramazan günay

Favori Kamış:
    penn-şekspir
    En İyi Avı:
    8,5 kg grida
    manavgat çayından çık açıktaki dubalarda kuzuya çek sonra alanya tarafına 1-2 mil git mercan yakala akşamda çayın içinde levreğe sahta çek

18. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    Selam millet.Pc yi yeniden kurduk.Askere gidene kadar başınızı şişircem:D:D
    Şimdi balığa gidiyorum.500 gr altı balık tutarsam rapor beklemeyin.Salmayı planlıyorum;):cool:

19. filinta_35

filinta_35 haşim özkamalı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    YOĞURTÇUYU DENİZE ATACAM:))

bandırmaya kadar gitmiş:eek: :eek: :(

döner diye umudediyorum:( :( :( :(

yalancının oltası kopsunmu:D :D :D

20. denizci07

denizci07 ramazan günay

Favori Kamış: