Antalya Yeni Avlak Paylasimi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında kerem_dogan tarafından paylaşıldı.

1. selam mıllet antalyadakı avlaklarımızı paylasalım BİLGİ COK SEY AMA PAYLASMAK HERSEYDIR UNUTMAYALIM
    :p

2. Benim En Buyuk Favori Avlagim Antalya Goynuk Akvaryumudur Ben Akvaryum Diyorum Cunku Tam Anlamiyla Akvaryum Kadar Cesitli Balik Var
    :d :d :d

3. Acidmaster

Acidmaster

Favori Kamış:
    şeytan oltası...
    En İyi Avı:
    92 cm turna
    biraz daha acarmısın.tam olarak neresi nerden gıdılır kıyıdanmı teknedenmı hangı balıoklar cıkar

4. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Kerem, neresiymiş bu akvaryum dediğin yer?
    Ne ile ve hangi tekniklerle avlanıyorsun, bahsedersen sevinirim.

5. goynuk gırısındekı koprunun ordan tekne ıle cıkıyorsun ve yaklasık olarak 15 derecelık bır acı ıle kemere dogru 1 mıl acılıyosun taramada kaldıgın surece cesıt bol ızmarıt mercan karpuzcuk ıstavrıt orfoz kolyos domuz balıgı lokum daha ne olsun kardes:D :p

6. ee sizlerinkileride beklıyoruz arkadaslar

7. ozan

ozan Ozan

Limandan açılıyorsun beldibine doğru gidiyosun çiftliğin oralarda olta atıyosun Akşam olunca eve dönüyorsun temiz hava bol güneş daha ne olsun:D

8. ama bos donuyosun :p ben goynukten cıkıyorum 3 saat takılıyorum ve en az 3 kılo balıkla evıme donuyorum:D

9. galıba kımse avlandıgı yerı paylasmak ıstemıyor:mad: :mad: canınız sagolsun ama ben paylasıma devam dıyorum paylasmakla denızde balık bıtmez

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Nisan 2007
  10. olmazmı ama o kadar degıl ara sıra tek tuk :rolleyes: fınıkede durum ne kardesım

11. fınıkeyıde sardılar ha
    :mad:
    netarafa cıkıyorsun fınıkede bılırım oraları

12. pkı guvercın adasına cıktınmı kardes
    ben cıktım cok guzel gırıdalar aldım ordan:D :D :D

13. yucel kardesım pekı oralarda bır organızasyon yapsak tekne bulabılırmıyız bırde goklımanda ne balıkları cıkıyor bu aralar

14. Arkadass Lar 2 Saat Sonra Adrasandayim Bana Ve Sizlere Rast Gele
    :d :d :d

15. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar,
    Avlak paylaşımı adına benden de bir kaç öneri:

Tekne ile:
    Büyük Limandan çıkıyorsanız eğer mağlum yerlerden biri, Sıçan Adası ve çevresi, bu mevsimine göre Sıçan Adası Kuzeybatı tarafları ya da Güneydoğusu... Özellikle derinlikler yaz ve kış aylarına göre farklılık gösterir. Orada yer konusunda çok problem yaşamazsınız çünkü her daim bir kaç tekneden oluşan bir öbek bulabilirsiniz. Çıkacak balıklar belli, Başta İzmarit olmak üzere, Balon, Barbun, Kuppes, Karakuyruk, şansınız var ise Mercan, tek tük Kırlangıç, mevsiminde Yaladerma, yine mevsim itibariyle özellikle duba diblerinden geçerken kiloluk kuzu yavruları, özellikle Sıçan Adası ile Liman ağızı arasında kalan bölümde sırtı ile Kan Palamutu (Yazılı Orkinos Yavrusu), tek tük barracuda alabilirsiniz...

Kundu tarafından çıkanlara ise yine ağırlıkta, kuppes, izmarit, tek tük mercan, barbundan oluşan bir karışım sizleri bekliyor. Tam yer konusunda pek bir şey söyleyemeyeceğim, çünkü Kundu'dan çok çıkmadım.

Yine tekne ile avlanacaklara başka bir yer, Dedeman karşısı. Burası benim en sevdiğim Antalya içinde av yapılabilecek mekanlardan biri. Hem manzara açısından hem de balık açısından güzel bir yer. Buradan çıkacak balıklarda yine, İzmarit, Mercan (olursa burada irileri denk gelir), Yaladerma, Balon yine maalesef burada da fazlasıyla var, Şansınız varsa ve iyi bir kayalık alan bulduysanız eğer, kaya balıkları, grida ya da sinagrit oltanıza denk gelebilir. Senin kine geldi mi diye soracak olursanız hayır henüz gelmedi :D Ama gelmesi en kuvvetle muhtemel yerlerin başında burası gelir. Tabi aşağıya da onların ağızına layık bir yem ve takım indirmeniz gerekir.

Tekne ile av da biraz Antalya ili sınırlarını çıkacak olursanız, özellikle Alanya taraflarının güzel iş yapabileceğini söyleyebilirim. Özellikle de Gazipaşa tarafları. Eğer çıktığınız tekneci tecrübeli ve bildiği yeri sizden esirgemeyecek kadar mütavazi ise iyi bir löngöze denk geldiğiniz zaman, mercanın belini kırmamanız için hiç bir neden yok. Diğer bir favori mekanım ise tabiki Adrasan. Adrasan'ın en büyük avantajı hem Antalya'ya göre çok daha bakir olması hem de kayalık yapısı ile bir çok balığın burada yuvalanmasına imkan sunması. Bu açıdan özellikle yerel iri balıklardan sinağrit, kuzu, sırtı da yine barracuda almamanız için hiç bir neden yok. Ki benim unutamadığım 15 kiloluk kuzu avı da yine 2006 Kasım ayında Adrasan'da olmuştu. Tabi bu avlara uygun takımların yanınızda bulunması gerekiyor. (çamaşır ipi, su bidonu, kasap kancası :D:D:D )

Kıyı avı derseniz:

En favori mekanım Lara. Özellikle akşam ve gece yapılan Mırmır avına diyecek yok doğrusu. Burada hava şartları ve denizin durumu uygunsa gecede 10-15 adet iri mırmır alabilirsiniz. Mırmırın yanısıra Sargoz da tek tük olsa da sizi ziyarete gelecektir bu saatlerde. Ama unutmamanız gereken en temel nokta, hava koşulları. Özelikle kıyıdan denize doğru esinti olduğunda ve bu esinti denizi kabartmayacak şekilde olduğunda (2-4) (deniz hafif pırpırlı), ve ay dolunay ise, işte tam bu hava mırmır havası.... Saatler geçer vurmaz oltanıza, bir başladı mı da sizi 1 dak. olsun yerinize oturtturmaz.

Aksu denize döküldüğü yer, Çayağazı yani, mevsiminde iri levrek yaptığını söyleyenler var lakin defalarca gitmeme rağmen ne ben alabildim ne de alanı gördüm.

Yine Konyaaltı sahilde en çok görebileceğiniz avcılar, yine kefal avcılarıdır ki ben bu avdan açıkcası çok zevk almıyorum. Boğaçay ağızında sabah ve akşam üstleri at-çek yapanları görürsünüz, oradan da alınabilecek balıklar, barracuda, zargana, çok nadir de olsa levrek. Dibe attığınız zaman yine mırmır ve sargoz...

Bir de benim favori mekanlarımdan biri var ki, o da Fener. Fenerde her zaman süpriz yapabilir. Her ne kadar burada balık yok dense de yine de en büyük balıklar buradan çıkıyor. Normalde alınacak balıklar, Sargoz, Karakuyruk, Karagöz, Sokar, Barracuda az da olsa alınacaklar, Sinağrit, Grida, Orfoz gibi kaya balıkları...

Hepinizie rastgele,

Son düzenleme: 16 Nisan 2007
  16. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Yücel,
    Önereceğim ilk yem sülünes... Bunun yanısıra mamun ve borukurdu da çok güzel iş yapıyor. Özellikle ay olan gecelerde borukurdunu tek geçerim....

17. yucel kardesim denize cıkamadık cunku ruzgar cok fazlaydı 15 knot saat 9 da geri donmek zorunda kaldım :( :(

18. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kerem sağlık olsun, kardeşim.
    Dilerim bir daha ki sefere.....

19. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bu dediğim yemler evet Antalya'da yok ancak biz İzmir'den kargo ile getirtiyoruz.
    Ama tavuk göğüsü ve yanıça göre çok daha verimli bu yemler.
    Söylemedi deme :D

20. rapido

rapido

Favori Kamış:
    sabır
    olympos'da deniz duzgunse balıksız donmek yok.
    bol mercan yerine gore izmarit, barbun. bazen bol bazen az balon. bazen kırlangıç. istavrit azmanı, kolyos.
    kıyıya yaklasınca hannes, kupes, karagöz, iskaroz.
    atma yapana sinavrit, girida.
    sırtı çekene kuzu, sinavrit, baracuda, zargana, palamut, lambuka (artık yasak)
    bunların hepsi mevsimsel degisiklik gosteriyor tabi.
    avlak onemli olmasına onemlide orada nasıl avlanacagını bilene...

şu hava biraz duzelsin 400 metreye longoze patlak yakalamaya gidecegim ilk kez insallah. birde bunu deneyelim bakalım.