Antalyada Balsa Ağacı Arıyorum

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Acidmaster tarafından paylaşıldı.

1. Acidmaster

Acidmaster

Favori Kamış:
    şeytan oltası...
    En İyi Avı:
    92 cm turna
    arkadaşlar antalyada balsa ağacı bulamadım bır cok yere baktım Koçtaş/antalyada da yok tekzende yok.bunun yerini bilen varsa cok memnunolurum yada internetten sipariş verebilecegim bir adres varsa ıyı olur.

2. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    İstanbul Bauhaus da Balsa ağaçı bulunduğunu duymuşdum. İstanbul lu arkadaşlar yardımcı olabilir.

3. ozan

ozan Ozan

koçtaşta ağaçların pervaz vs olduğu reyonda depolara doğru giderken sağ dipte yerde bir kolinin içinde. sorarsan yok derler onlarda bilmiyo. çok hafif ve yumuşak üstelikte pahalı (çok pahalı 2*10*100 cm bi parça 10 ytl civarı)

4. TEKNOTURK

TEKNOTURK Erkan

Favori Kamış:
    Dam Salt-X SW Spin 270cm 10-40g
    Favori Makine:
    Okuma Epixor 40
    En İyi Avı:
    Levrek
    Hım İstanbul Beşiktaş'ta mimarlıktan arkadaşların da balsa ağacı temin ettiği 3-4 yer duydum ama geç vakitte gittiğimden hepsi kapalıydı. Bugün yada bir kaç küne kadar gezeceğim hepsini en ucuz fiyatı burada yazarım.

Bir de balsa ağacına alternatif ağaç tavsiye edebilecekler ve ağaç işlerinden anlayanlar vardır sanırım bu siteden. Balsa ağacına yakın hafiflikte ve işlenirliği kolay başka hangi ağaçlar var? İlla ki vardır tatmin edici bir başka ağaç daha, böylelikle doya doya maket, sahte balık v.b. yaparız.

5. furunotr

furunotr Haluk

Balsa Bauhaus da var, tabi fiyat biraz pahalı gibi ama ne yapacağınıza bağlı eğer suni yem yapacaksanız bir çıtadan birsürü çıkıyor dolayısıyla birim maliyet düşük oluyor, başka birşey yapacaksanız bilmem, suni yem yapılacaksa alternatif olarak nisbeten hafif ve kolay işlenen kavak ağacı var ancak model uçak falan yapıyorsanız işinize yaramaz, kolay gelesin.

6. ozan

ozan Ozan

gökhan buldunmu tarif ettiğim yeri?

7. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Anlaşılan Gökhan kardeşimiz şamandra yapacak.. lakin naçizane tavsiyem benim de uzun zamandır yaptıgım gibi ''0'' maliyetli kavak agacı dalları.
    tavsiye ederim harika oluyor... hatta sahte balık bile yapabilirsin.. elinden işçilik geliyorsa.. ne güzel...:)

8. Acidmaster

Acidmaster

Favori Kamış:
    şeytan oltası...
    En İyi Avı:
    92 cm turna
    evet ozan arakdaşımızında dediği gibi KoçTaş magazası elemanları ne sattıklarını bılmıyorlar. mobilya bolumunde 1 kısı bılıyormus bır tek parca kalmıs 3*3*100 cm 8.5 ytl ye aldım.İlginc bır magazacılık şekli.ayrıca hazine odası gibi gizli bir odaya zulalamıslar :>)

9. sazan58

sazan58 S.Şeref

ıhlamur olabilir

10. Merhaba arkadaşım...
    Forum kuralları gereği profilinizden İmza Ayarlarınızı yapmanızı ve tanışma bçlümünden kendinizi tanıtmanızı rica edeceğim.

11. manta-

manta-

Favori Kamış:
    standard olta
    En İyi Avı:
    sazan
    neden armut yada ahlat(yabaniarmut) denemiyorsun, harika olacaktır işçilik dahil.

12. sefacikan

sefacikan Sefa ÇIKAN

Favori Kamış:
    Önemli Olan Kullanmayı Bilmek
    En İyi Avı:
    2 Kg. Alabalık
  13. slimselim

slimselim

Favori Kamış:
    Tarzan Zıpkın , Albastar olta Rambo bıçağım Fotoğraf makinam
    En İyi Avı:
    2 kg aynalı sazan 1.5 kg RusKefali
    Bende bi ara çok aradım motor fln aldım benzinli uçak yapacaktım kaldı öyle :)