antalyada kış aylarında nereyi tavsiye edersiniz?

Konu, 'Bölgeler' kısmında serhan83 tarafından paylaşıldı.

1. serhan83

serhan83

öncelikle herkese selamlar! sitenize yeni üye oldum ve balık avıyla yeni uğraşmaya başlayan tam bir acemiyim :) kıyıdan olta ile antalyada kış aylarında tavsiye edebileceğiniz tatlı veya tuzlu su alanlarını öğrenebilirmiyim? tabi bide ne tür yemler kullanılmalı? bıktım artık boş dönmekten! karacaören 1-2 hatipler gibi baraj göllerine gittim ama hep elim boş döndüm :( şu acemiye bi yardım lütfen :)

2. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    1,850 kg Levrek/2.000-2.500 kg palamutlar
    Sevgili Serhan,

Öncelikle hoşgeldin diyorum, yalnız imza ayarlarını yapıp,tanışalım bölümünden başlarsan hem tanışmış oluruz hemde yardımcı.
    Saygılarımla.
    (hep bunu yapmak istemişimdir:D )

3. ilker.G

ilker.G İlker Göçhan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Mercan, 0.5 Kg
    Selamlar,
    Tekne ile gidecekler için sıçan adası yakınları bu aralar çokça izmarit, az barbun ve gopez veriyor ( Balon balıklarından kaçabilirseniz...:mad: ) Yine aynı adanın açıklarında ise 50-60 kulaçta güzel mercan ve barbun çekme şansınız mevcut. Daha büyük balıklar ile şimdilik muhabbetim olmadı, umarım yakında tanışırız. Rastgele...:)
    Kıyıdan at-çek yapılabilecek yerler hakkında bilgi verebilirseniz ben de memnun olurum..

4. serhan83

serhan83

Tamamdır imza olaylarını hallettim :) teşekkürler. maalesef şuana kadar tekne ile balığa çıkamadım. kış olması dolayısı ile açıkçası pekde düşünmüyorum ama yazın ilk fırsatta deneyeceğim. kıyıdan lara plajı olabilir diye duyumlar aldım. sabahları 8:00 ile 10:30 arası zargana dibekli ve trol bulunuyomuş ancak çok fazla değil. bana böyle sakince oturup müzik dinlerken olta atabileceğim bir yer lazım. göl veya deniz farketmez ama balık olsun :) bıktım artık boş çekmekten :)

5. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    gene olmamış sanırım:)

6. serhan83

serhan83

bende anlamadım tanışma kısmına yazdım orda çıktı ama... hayret:confused:

7. serhan83

serhan83

hah! tamamdır:D

8. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Merak etme kardeşim bizde habire boş dönüyoruz kıyıdan tam mevsimi başlamadı.

9. serhan83

serhan83

peki bu mevsim ne zaman başlar?:) ya benim canımda hep bu işi en mevsimsiz zamandamı ister :)

10. arm59

arm59

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Bende çok iyi bilmiyorum ama forum da Antalya diye taratırsan bazı balıkların mevsimini bulursun ama sezon açılınca sağır sultan bile duyar merak etme.

11. ozan

ozan Ozan

kış aylarında kıyıdan gündüz kefal ve sinarit alabilirsin konya altını dene sabırlı ol çünkü bütün kış bunlardan ancak 1-2 tane görebilirsin. mart 15 den itibaren balıkçıları zaten görürsüz takıl peşlerine

12. serhan83

serhan83

çok sağol! 15 martada az kaldı bende hazırlık yapayım o zaman...

13. arm59

arm59

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Ozan kardeşim ocak-şubat aylarında haftada 2-3 defa konyaaltında özellikle beşgöz mevkinde kayalıklarda çok sinarit denedim ama denk gelmedi herhalde zamanı ve yemini bulamadım.
    Yem olarak kalamar,karides,sardalya,ahtapot kolu denedim canlı balık elde edemedim. Fare balığının sinarit için iyi bir canlı yem olacağını söylediler sen denedinmi?

14. ozan

ozan Ozan

Abi sinaritin yemi o bölgede mırmırdır yada gelincik ikisi süper iş yapar. hava soğuk ve deniz lodos fırtınası sonrası poyraza döndüğünde balık oluyor. büyükte oluyor ama öyle çok fazla her gidişte rast gelmek gibi bir durum yok. Fare balığını kuzu çok seviyor (en azından petrol ofisi dubaları varken konya altında durum öyleydi yakın zamanda denemedim). cevap epey geç kalmış kusura bakma bu arada

15. bayrakçı

bayrakçı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg barbun
    Merhaba Haşim;
    Ya Ne Dicem Son Zamanlarda Forumda Antalyalı Arkadaşlar Hiç Konuşmuyor yazmıyor, Bir Araya Gelsek Bir Organizasyon Yapsak Tanışsak Kaynaşsak Ne Güzel OLur.

16. arm59

arm59

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Cırnık köprüsü neresi? ne balığı çıkıyor oradan?