Antalyada Kiyidan Nerelerde Nasil Avlanilabilir?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında bayrakçı tarafından paylaşıldı.

1. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    Gokhan arkadaşım, neden bu kadar karamsar konuştun. Ben o kadar anlattım orda yaşadıklarımı. Gerçi onlar benim ta ortaokul lise yıllarımdaydı ama sanki abartıyomuşuz gibi konuşmuşsun.Hayatımın en güzel balıklarını Antalya'da tuttum ben. Eski mezbahanın altı, Karaali Parkının altındaki kayalıklar, hatta yat limanın yanında küçük bi plaj gibi birşey vardı. oraya bile o üstteki restoranttan izin alıp iner, çok güzel balıklar alırdık. Bir kere Antalya'nın suyu cam gibi berrak, dip yapısı çok çeşitli ve ıssız bakir yerler çok fazla. bu da arayıp da bulamadığımız şey işte burda. bence oranın kıymetini bilin.

balık tutamamanın sebebi her zaman balık olmaması değildir. belki küçük bi ayrıntı istediğiniz balıkları yakalamanız için yeterli olacaktır.

sevgiler ve bol balıklı Antalya avları dileğiyle...:)

2. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    Armağan Abi, ben Akdeniz'e kıyısı olan birçok ülkede balık avladım. Merak etme orda ki balıklar da tavuk etine hasta oluyorlar. :D

3. antalyalı_şahin

antalyalı_şahin

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    kılıc balıgıydı ortalama 8 kılo falandı
    Abi Benim Falezlerin Altini Yemleyip Denemek Istiyorum Nassi Acaba Bilen Varmi Bu Hafta Oralari Denicem Oralarda Avlanan Abilere Soruorum Serpe Iskaroz Fln Cikiomu???limanin Mendiregini Yasaklamislar

4. ArcameneL

ArcameneL

Favori Kamış:
    olta, zipkin
    En İyi Avı:
    girida 6 kilo babamla beraberdi ama :)
    illa iskaroz yakalicam diosan falezlerde ben pek denk gelmedim ama sokar sargoz minanur(yakalamayi bilirsen) serpe, papaz baligi, zargana, kefal cogu baligi yakalarsin tabi yeri ve zamanina gore cogunuz demis ben ole kiyidan cok balik yakalayani gormedim die ben yazin 6 kilo civarinda minanur yakalamistim tabi bu cogunuzun bilmedigi bir taktikle babam ve amcam saolsunlar her turlu taktigi ogrendim herturlu baligi yakalarim yada vururum :) ama illa iskaroz yakalicam diosan finikeye gideceksin orada baya bi iskaroz var

5. ArcameneL

ArcameneL

Favori Kamış:
    olta, zipkin
    En İyi Avı:
    bide yanlis adres vermeyelm lutfen eski mezbahanin altinda zargana yakalarsin demisler yanlis yer zaten o eski mezbaha artik atso oldu ve orada pek zargana cikmaz ama biraz yukarda evren bufenin yaninda parkin asagisinda eski elektrik mi ne ol biyer var asil zargana orada yanlis yonlendirmeyin sonra antalyada balik yok die karaliolar antalyadaki balik nerde var :)

6. ozan

ozan Ozan

kıyıda bu ara nadir ama iri balık yakalanabilir. yer yöntem daha önce çok yazıldı.

ve şu günlerde her yer kalamar gece kalamara deneyin memnun kalırsınız.

kıyıdan yaladerma ve çok iri zargana için haziranı bekleyin.

eğer şanslıysak mayıs 15 den sonra sardalya kıyıya girer ve çapari ile sardalya avlarız.

yok olmaz derseniz bir tekne edinmek en iyisidir.

bu ara kalamar araya kaynamasın diye bir daha yazayım

7. ArcameneL

ArcameneL

Favori Kamış:
    olta, zipkin
    En İyi Avı:
    kalamari kiyidan nasil avliyorsun daha once hic gormedim ama tekneyle ag dokerek yakalamak sanirim daha kolaydir :)

8. deePblue

deePblue na

9. ozan

ozan Ozan

öyledir tabiki ama ben şemsiye olta kullanmayı seviyorum

10. dowso

dowso ENGİN

BİR KİŞİ ANCAK BU KADAR GÜZEL TARİF EDEBİLİR ANTALYA'DAN BALIK AVINI BRAVO HAKİKATEN..!!!

11. Ozkcgt07

Ozkcgt07 Çağatay Özkaya

Antalyayi bilmem ama manavgat boğazda canlı balık ile geçen gün adamın biri iki tane balık aldı türleri akya biri yaklaşık 14 kilo civarı diğeri 16 filan takımı fırdöndü klips üstüne bir kurşun klipsin altına bir beden ve bir tane büyük tekli iğne bu iğne balığın ağzına ayrıca bir tanede büyük üçlü iğne buda canlı balığın kuyruk bitim kısmına takılarak boğazın girişine atarsaniz bu tür dev balıkları yakalama şansınız olur