AOB’da Yaratici Yaklasim Ve Siyirtma Oltaciligi

Konu, 'Makaleler' kısmında Huseyin Alp Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Ustadim Ozan,

Calismami begenmenize cok sevindim.Sizin gibi degerli balikci arkadaslarimin vermis olduklari feedback bu islerin rafine bir hal almasinda oldukca buyuk bir destektir. Daha nicelerinde bulusmak uzere saglicakla kaliniz.

Artik sezondayiz, avlarinizi ve paylasimlarinizi hasretle bekliyorum.

Saglicakla kaliniz.

2. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Passam,

Uzun zaman oldu gorusmeyeli.Ancak inanin kalplerimizin asla irak dustugunu dusunmuyorum. Binlerce kisa ve icerigini tam anlamiyla bulamamis calisma yerine belki daha uzun suren, ancak bittiginde ve acildiginda amator balikciligin gercek kalplerine gercekten bir seyler verebilecek isler cikartmayi sectim.Boylece bende hayatimi daha duzenli ve verimli yasiyabiliyorum. Ancak her nekadar eski yogunlukta mesaj yazamasamda tum dostlarimin mesajlarini elimden geldigince takip ediyorum. Onlarin degerli muhabbetlerinden faydalaniyorum.

Daha nice paylasimlarda degerli desteginiz ve sicak dostlugunuzla bulusmak uzere , Pasanin gozlerinden oper, Passama saygilar sunarim.

3. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Değerli arkadaşım, senden böyle bir bilgi hazinesinin geleceğini hissetmiştim, nereden diye sorma, gerçekten sadece bir histi ! Konuyu gördüm ve işte bunu biliyordum dedim şaşkınlıkla :) Muhteşem bir bilgi paylaşımı ve gösterdiğin paylaşım duyarlılığından dolayı yürekten tebrik ederim :) Emeğine yüreğine sağlık arkadaşım. Balıkavı aşıklarının belki de sonsuza dek faydalanacakları nefis bir eser.

4. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili ve cok degerli ustadim Namik,

Gecenlerde farkli bir paylasimda soyle diyordun..."Benim gibi son 3 senesini aktif balikciliga adayan bir insana bile Ustad denildigi bu platformlarda"...Asagi yukari boyle bir cumleydi... Hatirlayacaksin...

Sevgili dostum ...Bazisi 30 sene verir , bazisi 3 sene.. Onemli olan gelinen yerdir. Hinzirsin, munzursun, laf cakarsin, hafiften tatli seytansin.. Ama ben onu bunu bilmem.Bildigim bir tek sey varsa benim amator balikcilik Ustadinda bu olmasi gerekir diye inandigim, gordugum, bildigim ne varsa sende var...Hem de Ulkemizde cok nadir boyutlarda rastlanacak kadar.Ustatsin hemde buyuk ustadsin...

Inan aslinda lafim meclisden disari , yanlis anlasilmasin ama bugun Ustad diye
    insanlar olayi biraz Reisle karistiriyorlar.Genelde amator Reisler olmaya dogru bir ilerleyis var. Suc degil ancak ben amatorun Ustasi(ustad) olmalarini yeglerim...

Paylasimlarinda , balikciliginda her zaman deniz aski var, sicak dostluk var, cesit cesit balik var.Dogaya liderlik var, kalp var, nezaket var, estetik var, espiri var, yaraticilik var,sadece sana ait olan bir bakis var..vsvs var oglu var yani... Amator balikcilik butunde yasanip isleniyor hepsinde...

Keske sevgili Memleketimde oltayi eline alan kendi oznelliginde hep bunu bulabilse...En azindan bunu arasa, bu yolda kendini ilerletse.Bir istavritle bile aslinda bunu yaratabilmek mumkun. Iste o zaman gercek amatorlerin temasasina girecegiz.

Calismama gelince degerli dostum .Bildigin gibi cok uzun ve cok ozverili bir cabayla uretildi.Dort basi magmur okuyanin amator balikciliginda nerde olursa olsun , aslinda hangi oltayla tutarsa tutsun sicrama yapabilecegi bilgiler acik secik anlatilmistir. Bakis acilari verilmistir. Benzeri calismalari uretebilmek icin cabalar icersindeyim. Ama memlekete gelmem en azindan ordan malzeme getirmem lazim buralara ki kotara bileyim. Kisaca ugrasiyorum.

Son 3.5 aydir islerimiz cok kotu gitti. Ekonomik olarak surunuyoruz ama su anda isler duzelme yolunda.Esnaflik zor zanaat dunyanin neresinde olursa olsun.Sen daha iyi bilirsin.

Simdilerde sezon acildi acilacak.Umarim bu sene duslerimdeki baliklarla bulustugum bir sene olur.Begenecegini umdugum isleri yakinda gonderecegim.

Degerli ve nazik temennilerin icin tesekkur ediyorum. Saglicakla kal.

Rast gelsin...Bayramin mubarek olsun.

5. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Sevil Hanim...:)

Ne mutlu ettiniz beni bilemezsiniz...Her seyden evvel mubarek bayraminizi kutluyorum...

Bu calismam 6 ay kadar once sanirim yayinladigim uzun gunler, yalniz geceler sonucunda cikmis bir isdi. Farkli sitelerde su ana kadar sanirim 25binin uzerinde tik aldi. Elbetteki bu beni oldukca mutlu etti. Zamanimi boylesi kapsamli islerle degerlendiriyorum genelde. Eskisi kadar pek muhabbette olamiyorum.Sizde pek ortalikta yoktunuz. Ama sizden haber almak her zaman buyuk mutluluk benim icin.

Calismama gostermis oldugunuz nezaket ve sicak dostlugunuz icin cok tesekkur ediyorum.Daha nicelerinde bulusabilmeyi arzuluyorum...

Umarim sizin de keyfiniz ve isleriniz yolundadir.

Gorusmek dilegiyle, saygiyla sevgiyle saglicakla kaliniz.

6. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Son zamanlarda pek fırsat bulup giremesem de foruma,bayram tatilimin bir kısmını forumu okuyarak geçirmenin mutluluğu içerisindeyım.Bir çırpıda okuyup notlarımı aldım.Farklı avlanma yöntemlerini denemeyi seven bir amatör olarak nasıl keyif aldım anlatamam.Bu nedenle Hüseyin Abi sana çok teşekkürler.Şu aralar tatlı suda fly avcılığı yapmayı düşündüğümden nerdeyse bu yazı ile altın bulmuş gibi sevındım.

Emek ve tecrübe dolu paylaşımların artması ve daha keyifi,bilgi dolu bir forum dileğiyle...

7. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Calismayi begendigine sevindim sevgili Ufuk.Umarim faydali olur. Tatli sularda daha hafif modellere yonel.Elbette derinlik ve akis(akinti) gucu cok onemli.

Basarilar ...Rast gelsin...

8. fup

fup

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    48 cm.Zargana tesadüfen:)
    Sevgili kardeşim Hüseyin,

Umarım isminle hitap etmemi yadırgamazsın. Yaşıt olmamızdan aldığım cesaretle isminle hitap ediyorum. Çalışman sahiden müthiş. Adeta bir balıkçılık ansiklobedisi sunmuşsun biz balık dostlarına. Tümünü henüz okuyamadım ancak, zor bulunur bir rehber olduğu aşikar. Yazdıklarını kopyalayıp bir dosya haline getirmek ve daha müsait zamanımda okumak istedim. Maalesef kopyalayamadım. Hüseyin kardeş, rica etsem email adresime yollayabilir misin değerli çalışmanı?

Email : fupa34@hotmail.com

Teşekkürler, saygılar.

Faysal

9. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Faysal bey,

Kusura bakmayin. Mesajinizi yeni gordum.Hafta sonu size bu calismayi postaliyacagim. Su esnada elimdeki kopya calismanin son halini yansitmiyor. Bunun icin kopyayi duzenlemem lazim.

Saglicakla kaliniz.