ARACINDAN UZAK AV YAPMA OKU VE DERS AL :)

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında dikkat27 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. dikkat27

dikkat27 okan

MERHABA
    2017 yılının temmuz ayının ilk haftası sıcakların yogun oldugu bir gün balıga gidelim dedik ancak malzeme al solucan cıkart hazırlan git diyene kadar saat oldu 5 yola cıktık 7 gıbı suyun başına vardık kayacık baraji gaziantep baraj kurulmadan asvalt bir yol barajda kalmış bitimine yakın bir yere aracla geldik
    2 kişi motorla suyun kenarında oturuyor bir 5 kişi indik selam verdik ses cıkmadı selam almadılar bende kendi kendime dedim allahın selamı almadı bunlar nasıl insan dedim.

neyse meramız 50 metre solda kalıyor aracta herseyımızı bir kilime koyduk herbirimiz bir köşeden tutup avlak yerine geldik tepe lambalarımızı vs taktık hava karardı artık saat 11 kadar 4 5 balık aldık egleniyoruz vs arac brodway eski kasa bir arac arkadaşın aracı

eniştem bize misafir izmirden gelmiş elinde kucuk bir el kamerası ile gelmiş gündüz video cekerim die torpitoya koymuş bizim arac sahibi arkadaş ise telefoncu o gun 550tl parası bir deste bunu teyp arkasına koyup teypi kızagına oturtmuş ancak aracın bir kapısı kapanmıomuş

saat 3 gibi ben 1 olta aldım dedim aracın öbür yanında bir ucurum var orda bir kac olta deneme yapacam siz takılın geldim aracı bıraktıgım yerde arac yok gece uykusuzlukta var acaba bir ileridemi kaldı arac dedim az daha gittim ordada asvalt yol yok geri geldim arac sahıbı uzanmış uyuyor
    kalk kardesim bu arac nerde dedim yav nere gidecek 50 60mt ilerde dedi hepimiz malzeme avı bırakıp aracın oldugu yola geldık malesef araç yok

neyse bu- 4 tane sıfır lastık almış araca desenlerini geliş tarafında hafif camurlu yerde tesbit ettik izleri takip ettigimizde ise suyun icinde bitiyor aradık jandamayı durumu anlattık

bizim geldigimiz tarafta baraj set üstünde kamera kayıtları varmış adamlar inceledi arac hic girmemiş o zaman tek şey var arac suda başka yol yok cunki hepsi araziye gidiyor cunki

sabah 5te babamı aracım onun kamyoneti var durumu anlattım geldi sabah ışıgı vurmaya başlarken babam geldi kalın bir misine cıkardım arabanın sag kapısındakı hoparlörü söktüm bagladım mısıne ye bır saga bır sola bır ılerı bır berı atıyorum en sonunda aracın tavanına mıklatıs yapıştı tabı taşa takılmış olabilir diye 4 5 defa aynı yere attım sonuc dogru sonra jandarma geldi saat 7 dogru hava aydınlanınca durumu ızah ettık emın olmadan buna mudahale edemeyız dedıler ben soyundum gırdım suya dalıyorum ama sımsıyah gorunmuyor 4 5 dalıs sonrası elım aynaya degdı aynayı bıldıgınız kavradım

cıktım araba burda cok uzak deıl 6 7 metre onumuzde
    halat ıle baglayabılırmısın dedıler denedım cok yoruldum ımkansız tup olmadan nasıl baglarım hem karanlık dıp dedım
    o zaman arayalım dalgıc ekıbı gelsın dedı jandarma aradılarkı antep gaski dalgıc var ama onlarda 2 gundur adıyamanda calısıyorlarmıs acil ölümlü vaka olmadan gelmesi imkansızmış

ben kuplere bındım saat oldu 9 sıcak bastırdı su bıttı yemek yok babam gıttı su yemek getırmeye sonra dalgıc ekıbı ve bır vınc kurtarıcı geldı saat oldu 3 gıbı sıcaktan sucuk olduk jandarma gıttı tabı 4 saat sonra dalgıcla geldıler dalgıc ekıbı adıyamandan geldı adamlar daldı araca halat bagladı aracı tam cıkarıyorlar
    cat dedı halat koptumu araba 5 6 mt uzaktaydı bardak gıbı ılerledı 15 20mt ılerı gıttı battı
    sımdı nasıl cıkacak dedım bı dur acele etmeyelım dedıler ek halat baglayıp aracı cektıler sonunda aracı cıkardılar tabı jandarma gelmeden öncesıne kadar suyun yusu petrol oldu yagdan
    neyse jandarma arac sahıbı bu aracı kurtarıcı ıle karakola goturucez orda ıslem yapacaz sonra alıp goturebılırsınız dedı

aldık gıttık karakola evraktı oydu buydu sonra aracı aldık tabı suya gırmıs arac calısmaz etmez
    torpıtoda kamera oldugu yerde duruyordu ama teyp ve paralar yoktu

bu durum sonrası ben arkadaslarımla artık balıga gıtmemeye karar verdım ve halen gıdınce tek gıdıyorum
    bız bır hata edıp aractan uzak yerde avlandık sız sız olun sakın aracınızdan uzakta kalmayın gozle gorulur yerde olsun aracınız

aynı olay sonrası 2 3 ay sonra bırınınde motorunu atmışlar duydum bunu yapan %100 surıyelılerdı cunkı o gordugum kısılerın konusmaları arapcaydı surıyelı bunlar dedım selam almamalarından suphe etmelıydık ama olabılır dedık seslenmedık başımıza bu olay geldi sakın siz siz olun bızım yaptıgımız hataya dusmeyın ben 22 yıldır balık avına gıderım boyle bırsey gormedım duymadım bunuda bız gorduk yasadık o gun gece baslayan arac arama maceramız ertesı gun aksam 8 kadar eve gelmemızle noktalandı hayatımda hıc o kadar caresız kalmamıstım allah dusmanıma yasatmasın

bu aracı suya atan kansızlar ınsallah bırgun bu yazıma denk gelır bu notum onlara kalsın hakkımı helal etmıyorum 2 gunumu zehır ettınız allah sızden bın kat cıkarsın ınsallah allaha havale ettım onları
    HAAA bu ara tiktok ve youtubede yeni birde kanal actım @balikoltasi benide takip eder destek verirseniz sevinirim RAST GELE