Arkadaşlar hep beraber Mogan gölünü kurtaralım varmısınız.

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında osmanaltunel tarafından paylaşıldı.

1. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, maillerinizi Valiliğe göndermeniz gerekiyor. Valilik KKGM'nin ilgili birimine yönlendiriyor. Osman abi, verdiğin link, gıda ihbarları için kullanılıyor. KKGM'nin bilgi edinme kapsamında çalışan birimi yok, ancak dilekçe gönderilebilir. Maillerinizi aşağıdaki linke gönderebilirsiniz. Ben kendi adıma hemen gönderiyorum..

http://www.ankara.gov.tr/turkce/bilgiedinme.aspx

2. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    osman abi tamamdır konuyu yeni gördüm ve hemen mail attım. çorbada bizimde bir tuzumuz bulunsun :) umarım ilgililer ilgisiz kalmazlar.

3. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.

sennur hanım verdiğiniz linke de mail attım.

4. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    Tamam abi bende uzunca bir yazı yazıp yolladım.İnşallah bir ilgilenen çıkar.

5. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Osman abi bu konuyu açtığın için teşekkür ederim...İki adresede mail attım...Arkadaşların hepsinin adresinden yollatacağım...İnşallah çözüm olur...

6. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    İlgin için teşekkür ederim hemen bu linkede bir yazı gönderiyorum teşekkürler.

7. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar hepinizin duyarlılığına tekrar tekra teşekkür ederim iyiki varsınız.

8. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar ben böyle bir yazı gönderdim ilgilenen arkadaşlar bundan alıntılar yaparak yardımcı olabilirler teşekkürler.
    ANKARA / Gölbaşı Mogan gölünde balıkçılar tarafından binlerce metre ağ çekilmektedir mogan gölü zaten can çekişmekte olan doğal bir mirasımız olarak buranın izinsiz ve kaçak avlanmalara karşı korunması ve önlem alınması gerekmektedir gölde su miktarı inanılmaz derecede azalmış su kokmaya başlamış ve balık yok olma aşamasına gelmiştir bu yetmezmiş gibi birde kaçak olarak avlanarak binlerce metre ağ serilmektedir bu balıkçılar gölbaşının konya yolu üzerindeki göle girişin hemen başlangıcında bulunan restoranların önünde yuvalanmışlardır kayıkların içinde binlerce metre ağ aleni bir biçimde gözükmektedir ve kendilerine kolluk kuvvetlerinden hiç kimse müdahale etmemektedir ayrıca ağla çevirdikleri bölge vilayetler evinin önünden başlayıp gölün haymana tarafına bakan son kısmına doğru atılmaktadır ayrıca genelde akşam saatlerinde dört - beş gibi başlamakta ve sabaha kadar bekleyip toplamaktadırlar.
    Sizden isteğim bunu suç duyrusu olarak ele alıp bunların önüne geçmeniz ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bu balıkları resimden göstermemek için bu konuya duyarlı olup gereğinin yapılmasını ve tarafıma bilgi verilmesini,
    saygılarımla arz ederim.
    14.062007
    Osman ALTUNEL

9. simendifer

simendifer Sennur

Ben yazdığımı kopyalamadığım için size örnek olarak gösteremiyorum arkadaşlar ama aynı problemlerin dile getirildiği bir maildi. Ek olarak, Valilikce KKGM'nin ilgili birimine gönderilen bu mailin cevabı geldiği takdirde bilgilendirilmek istediğimi ve bu bilgilendirmede, belirttiğim problemlerle ilgili olarak ne gibi bir girişimde bulunulduğu konusunda bilgi vermelerini de istedim. Çünkü bizler yazıyoruz, iletilmiştir diyorlar ve sonra hava cıva bir maille cevap geliyor. Ne yaptılar ne ettiler bilmiyoruz. Bu nedenle maillerimiz üzerine yaptıkları icraatlar hakkında da bilgi isterseniz daha iyi olur diye düşünüyorum arkadaşlar.

NOT : Osman abi, verdiğin linki silerek hepsine valiliğin linkini yazdım bilgin olsun.;)

10. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim bende linki değiştirecektim gördüm ki sen değiştirmişsin bende ellemedim tekrar teşekkürler.
    Ben zaten Gölbaşında oturduğum için buradaki su ürünlerinin başını çok ağrıtacağım sonucu ilk elden görmeye çalışacağım ve aldığım bilgileri mutlaka arkadaşlarımızla paylaşacağım. ( çünki şu aralar başkacada işim yok )

11. alaverd

alaverd

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 45 cm.
    " Sayın Yetkililer,

Gölbaşı ilçesinde bulunan Mogan Gölünde ağ ile balıkçılık yapıldığı ben ve arkadaşlarımız tarafından tespit edilmiştir. Gölde bulunan küçük balıklarda ağlarla toplanmaktadır. Ağ ile avcılık yapılamaması konusunda ilgili kurumlara gerekli talimatların verilmesini arz ederim.

Saygılarımla,

Not : Tarafıma yapılan çalışma ile ilgili bilgi vermenizi rica ederim. "

Ben böyle bir yazı yazdım, takip de edeceğim, teşekkürler konu başlığı için...

12. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Asıl ben teşekkür ederim hepiniz duyarlı ve alakadar davrandığınız için.

13. cemdigital2003

cemdigital2003

Favori Kamış:
    makina-kamış-sasi-meps
    En İyi Avı:
    iddialı değilim
    bu harekete sonuna kadar destek veriyorum sadece mogan için değil ankara civarındaki tüm katledilen avlaklar için bende malum adrese uzun bir mesaj yazdım inşallah ilgilenilir sabırla bekliyorum cevaplarını ruhsatımızla bile balık avlamamıza izin vermeyenler bu şehir eşkiyalarına ne yapacaklar birlikte göreceğiz konuyu başlatan ve devam ettiren herkeze teşekkür ederim...saygılar...

14. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bende bir forum gönderdin mesajıda konu yukarı olsun diye yazdım:D

15. yasin

yasin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    offf bi gorseniz ne kaçtı ama varya koccaman bişeydi :)
    Ankara Valiliği'ne

Ankara Gölbaşı ilçesinde bulunan Mogan(golbaşı) golunde yapılan çevre düzenlemesi ile golde balık nesli gittikçe azalmıştır. Düzenlenmenin bitmesinin ardından azda olsa balık nesli kendini yenilemeye bir nebzede olsa çoğalmaya başlamıştır. Fakat şu sıralar bazı balıkçılar tarafından gündüz ve gece bilinçsizce göle bırakılan ağlar ve tırıvırı ile avlanmalardan dolayı balıkların çoğalması tekrardan tehlikeye düşmüş ve zaten yeni yeni doğan küçük balıklarda bu ağlara takılıp avcıların katliamına uğramaktadır.
    Sizlerden istegim; düzenlemeden yeni kurtulmuş Mogan Gölü ve çevresinde en azından 2 yıl avlanma yasağı getirmeniz buradaki doğal yaşamın devamlılığı için çok çok faydalı bir yöntem olacaktır ve bu sayede, Mogan Gölü asıl benliğine ulaşmış insanlar için hafta sonu güzel bir eğlence mekanı olacaktır.
    Gereğinin yapılmasını arz ederim.
    Yasin KARA

Not: Lütfen müdahalede geçikmeyelim her geçen gün Mogan gölündeki balık nesli devamlılığı için Tehlike oluşturmaktadır. Bir an önce bu avcılara engel olalım.

Arkadaşlar bende bunu yazdım :) biraz uzun oldu ama inşallah gerekli yerlere ulaşır...

16. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Bu Yazıyı Jandarmaya,Valiliğe,Su Ürünlerine ve Belediyeye göndermiştim Büyükşehir belediyesinin cevap yazısı geldi sizlerle paylaşmak istedim.

Sayın: OSMAN ALTUNEL
    İlgi: 29.06.2007 Tarihli ve 115980 Numaralı Başvurunuz
    İlgi Başvurunuz konusu nedeniyle ANFA A.Ş. Birimine iletilmiş olup, söz konusu birimin gerekli incelemesi sonucunda vermiş olduğu cevap aşağıda belirtilmiştir.
    Not: 14.06.2007 tarihli bilgi@ankara.gov.tr internet adresine başvurunuz. Büyükşehir belediyesi olarak gölün içindeki mevcut yapılan avlanma ile ilgili belediyenin bir yaptırım yetkisi yoktur. Mevcut alanla ilgili bölgede bulunan kolluk kuvvetleri ( jandarma ) ağları toplamaktadır. Hassasiyetinize teşekkür ederiz.
    Bilgi edinmenizi ve gereğini rica ederiz.
    Saygılarımızla,
    Ankara Büyükşehir Belediyesi
    Mavi Masa Müdürlüğü