Armutlu kıyılarında

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında bassiptar tarafından paylaşıldı.

1. bassiptar

bassiptar taner

Favori Kamış:
    sportex 3,60
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    mırmır1,250 kg.Eşkine 2 kg
    bu hafta ihlas armutlu tatil köyüne gidiyorum.

Geçen sene de oradaydım kıyıdan istavrit aldık . Ancak bu kez yanımda boru kurdu götürmeyi düşünüyorum bu kıyılarda eşkina, karagöz ve mırmır alma ihtimali nedir.. bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmalarını rica ediyorum ..

2. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    bende eylül döneminde armutluda oluyorum. genelde gün içinde zamanımın büyük kısmını balıkla geçirmekle oluyor. geçen yılda gece iskeleden çok güzel istavrit yaptı. kadınlar plajına yakın olan beton iskeleden midyeyle karagöz aldım. mırmır ve eşkina tutanı hiç görmedim. denemek lazım. fakat süper zargana ve kefal yapıyor..

bu arada meslektaşız. benimde smmm stajım bitmek üzere...

Son düzenleme: 8 Haziran 2007
  3. bassiptar

bassiptar taner

Favori Kamış:
    sportex 3,60
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    ismail teşekkür ederim ilgine ve tanıştığımıza memnun oldum . inşaallah stajını tamamlar ve belgeni alırsın ..

bu zamanda zargana yaparmı bilmem ama kefallere ne kullandın onu bilmek isterim..

4. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    abi kefallere kıbrıs ekmek sarma kullandım. ama dip attım. 100 gram kurşunun 60-70 cm üstüne bi köstek yapıp kıbrıs oltasını oraya bağladım. olta attığım yerin altında otlar var dip attığında kıbrıs olta otun içine giriyor balık göremiyor. ben kefalle fazla uğraşmadım. ama zarganalar süperdi. sahilden tuttum hepsini. 14:00 ten akşam hava kararana kadar güzel zargana alınıyordu.

5. bassiptar

bassiptar taner

Favori Kamış:
    sportex 3,60
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    verdiğin bilgiler için tekrar teşekkür ederim ismail. tatil dönüşü raporu sana iletirim..:)

6. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    tamam abi iyi tatiller..

7. HeaDDaT

HeaDDaT Fatih

Favori Kamış:
    okuma V serisi 240, DAM speedcast 270
    Favori Makine:
    Shimano catana 4000
    ........

usta armutluya kadar gitmişken narlıya geç bence. sabah erken tabi namaz vaktinde gidersen tekne ve şamandıra kaparsın. nadiren eşkina var karagöz iyi çıkıyor ve mırmır da işin cilası oluyo. ahhh işlerim uysada bende gelebilsem ama oraya kadar gitmişken kesinlikle narlıya uğramadan gelme. internet kafeden bize tiyo vermeyi unutma ama :)))) güzel haberlerini bekliyoruz

8. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, aramıza hoşgeldiniz... Profilinizden imza ayarlarınızı yaparak, isim, doğum tarihi, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazarsanız, hem sizi tanımış, hem de hitapta kusur etmemiş oluruz. ;)

Tanışma bölümünden kendinize bir konu da açabilirsiniz. Keyifli paylaşımlar. :)

9. HeaDDaT

HeaDDaT Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano catana 4000
    hee unutmadan abi fıstıklı mendireğinide bi yokla nasılsa hemen dibinde olacak sabahları mendireğin kumsala bakan dirsek kımında mırmır yapıyo aman yakınlara düşürme oltayı lapinlerden kurtulamazsın. birde mendirekten zarganada alırsın gündüz ipekle aldım ben.

10. bassiptar

bassiptar taner

Favori Kamış:
    sportex 3,60
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    headdat arkadaşım narlıda sabah erken şamandıra ve tekne bulabilirsin demişsin bu kısmı biraz açarmısın..

Burada istavritten başka birşey bulamadım.8 paket boru kurdu almıştım oysa .
    burada kıyı taşlık ve yosun kaplı yemli takım atamıyorum. Deli olacağım.

bu yemler bozulmadan bir şeyler yapmalıyım.

11. simendifer

simendifer Sennur

Eğer derinliği biliyorsanız size şöyle bir tavsiyem olacak. Yemli kösteklerinizi, yosunların hemen üstüne gelen noktada bitirin, kurşunla arasında ne kadar mesafe olursa olsun. Ve kurşun olarak da yassı kurşun kullanın. Eğer biliyorsanız kendiniz dökün bu kurşunu kalıba, bilmiyorsanız döktürün. Hazırını bulmanız zor ama malzemeciler size bu konuda belki yardımcı olabilir. Size bir fotoğrafını temin etmeye çalışacağım, sanırım o zaman daha net anlaşılacaktır. Yassı kurşunlar kayalara takılmadığından daha iyi av verir. Kuşununuz takılmayacak, köstekler de yosunların hemen üzerinde kaldığı için kopmayacaktır.

12. HeaDDaT

HeaDDaT Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano catana 4000
    narlıda sandal kiralayıp biraz açıkta sabit şamandıralara bağlıyorsunuz o şekilde karagöz, mırmır gibi balıkları avlayabilirsiniz. hafta sonu için sabah erken gidin dedim ama hafta içi sakin olur.
    yemleriniz bozulursa umarım yanınıza kepçe almışsınızdır 3 km yakınızdaki fıstıklı mendireğinden gece fener ile bol miktarda teke çıkartabilirsiniz. yanınızda sünnes şişi varsa sabah deniz sakinken sünnesde çıkarabilirsiniz. bahsettiğim mendirekteki tekeler mendireğin iç kısmında kayalardaki yosunların arasında ve halatların sudaki kısmına yapışık dururlar. Hazır orda gece teke süzmüşken şansınızı ordada denemenizi tavsiye ederim.
    fıstıklı mendireğinden umutluyum balık çeşidinin bol olduğu bir körfezdesiniz umarım ras gelir keyifli avlar yaparsınız.

Son düzenleme: 11 Haziran 2007
  13. HeaDDaT

HeaDDaT Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano catana 4000

resimde gördüğün iskandil olta tipinide kullanabilirsin yosunlar için kösteklerin kurşundan uzaklık mesafesini yosunların boyuna göre ayarlarsın iyi olur

14. bassiptar

bassiptar taner

Favori Kamış:
    sportex 3,60
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    fatih verdiğin bilgiler için teşekkür ederim

burada bol bol istavrit aldık

dediğin sistemi de denedim ama maalesef gelen giden yok.

fıstıklıya geçebilirmiyim bilmiyorum. perşembe günü bitiyor buradaki tatilim. Bursa da burgaz sahillerinde deneyeceğim artık .

15. bassiptar

bassiptar taner

Favori Kamış:
    sportex 3,60
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    sennur , fatih ve ismaile teşekkür ederim veridkleri bilgiler için..

bu arada cep telefonum anca geldi servisten istavritleri ekliyeyim dedim.. armutlu da her akşam 2 saat istavrit avındaydık..

bir ara kefale olta attım , yemli dip oltası denedim, kıbrıs denedim.. maalesef bir şey alamadım .. kiraladığımız yunus tipi bisiklet teknelerle istavrit avladık boş geçmedi çok şükür..

16. hunter33

hunter33 mustafa

Favori Kamış:
    olta kamış-nadıren zıpgın
    En İyi Avı:
    palamut-lüfer-eşkına 3,250.kg.istanbul,dan balık organızasyonları ıcın haberleselım
    armutlu-yılandar

selam...
    ben 17.07.2007 den 21.07.2007 ye kadar armutludaydım kayalardan aksamları ıstarvıt 15 adet gecmıyor ırı balık ama.aksamları eskına var tekenızı canlı bulup saklar ısenız bırde yerınızde fark edebılır bos donmenız mumkun deıl.cınekop oldugunu bılıyorum aslında aksamları cınekop da yemlı takılmak ıstedım ama fırsat bulamadım bunun ıcın taze tutulmus kıraca lazım.aksam saat 21.00 dan ıtıbaren 24.00 a kadar beklıyıp 3 den az olmamak uzere 800.gr ıle 1.kg arası balık tuttuk.zargana henuz yok aslında benım bıldıgım mayısta baslar ama armutluda her sey gec baslıyor sanırım.selamlar.