Artik Ustayim Dedim Amaaaaaa

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında EFE42 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    slm arkadaslar bir önceki yazimi belki okumusunuzdur bu da onun devami ama ayri bi macera.o 14 kg lik sazandan sonra iyice hevesim artti tesadüfteolsa bir balik babasi yakalmistim ve kendi kendime "sen dogustan balikciymisin oglum" diye gaz veriyordum:)internette arastirirken cekoslavakya sinirina yakin bir yerde özel bir arazinin icerisinde yapilanmis göller ve balik avlama karti olmadan avlanilabilen bir yer buldum.hafta sonu icin esimide kafaya alip oraya gitme karari aldim ama oltam kirikti gidip kendime yepyeni ve kliteli bir olta ve makina aldim ve iste cumartesi gelip catti ise giderken yataktan kalkarken binbir laf ettigim halde baliga giderken cin gibi firladim yataktan saat sabahin 6 si idi hemen hazirlandik bir saat süren bir yolculuktan sonra yeri bulduk iceri girmek icin 8 euro para ödedik ve arti olarak yakaladimiz baliklari satin alacaktik en ucuzu bizim sazan almanlarin ise karpfen dedikleri balikti kilosu 5 euro.bunun yanisira gölde alabalik turna ve türkce isimlerini bilmedigim birkac tür daha vardi sazani yakaladigimiz zaman tekrar salabiliyor ama digerlerini salamiyorduk yasakti sebebi ise belli süre sonra igne yaralarinin enfeksiyon kapip baliklarin ölmesi idi bu sartida kabul edip kendimize bir yer sectik ve sorunlar yine basladi yeni aldigim oltayi yine atmayi beceremiyordum:)esim gülmekten kendini alamiyor bende onu göle atmamak icin kendimi zor tutuyordum baktim bu is olacak gibi degil hemen yanimdan gecen bir almandan yardim istedim adam benim ortayi bir sallamada gölün yarisina ulastirdi halbuki ben iki metre ileriye bile atamiyordum karizmam yerle bir olmus vaziyette adama siritip tesekkür ettim onun yaptigi sekilde bende attimm gölün yarisina kadar gitmedi ama olsun:)
    Basladim beklemeye güya yine sazan yakalayacagim ama nerdeee bekle bekle ne gelen var ne giden yanimiza her halinden usta oldugu belli olan bir alman gelip zor dedi tutamazsiniz an iyisi siz diger tarafa gecip alabalik avlayin hem kolay olur hemde giris paraniizi cikarmis olursunuz gelde delirme benim gibi ilk avinda 14 kiloluk sazan yakalayan adama söylenirmi bu laf:)ama sanirim adama hakliydi beklentilrim bosa cikti ve diger tarafa gecip alabalik avlayacaktim malzamemi toplayip tam gidecekken gölün karsi kiyisinda duran yugoslavyalilar kahkahalarla gülmezmi belki baska biseye gülüyorlardi ama ben kendi üzerime aldim misinamdan yaklasik bes metre kesip ucuna bir kursun ve misir takip salladim göle diger ucunuda oraya caktigim kaziga baglayip gectim alabaliga.alabaliklarin oldugu yer küyük bir göletti ama olsun attim oltami daha iki dakika gecmeden oltama biseyler asilmaya basladi makinayi sarmaya basladim ve iste misinanin ucunda tipki bir gelincik gibi süzülüyordu ala.derken pepese 4 tane yakaladim bu baliklarin kilosu 10 euro oldugu icin fazla yakalamak isime gelmedi ve oltami toplayip baliklarin parasini ödedim ve dolasmaya basladim amacim diger göldeki misinadan olusan oltayi beklemekti iki saat kadar bekledikten sonra gölün üzerinde tamda benim oltayi attigim yerde bir dalgalanma oldugunu gördüm ve kosmaya basladim icim kipirdiyordu bu kesin balikti ama insallah sazandir diyordum kendi kendime amacim su almanin agzinin payini vermekti oltami bagli kaziktan alip toplamaya basladim ucunda bir balik vardi ama bu sazan degil baska birseydi yaklastikca bunun iri bir turna oldugunu anladim sevincim iki kat artti alman adamda yanima gelip bakti "allah allah hayret dogrusu "der gibi bakmaya basladi bende filemi suya sokup gururla turnami cikardim ve tam 4 kiloydu iste yine inadim üstün gelmisti:):)artik her hafta sonu ordayim en son tam 32 tane alabalik yakaladim bu haftada yine mekandayim insallah...rastgele herkese:rolleyes:

2. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    helal olsun abi sana diğer hikayelerinide bekliyorum(rastgele):)

3. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    helal olsun be sana mısırla turnayı nasıl yakalamayı başardıysaN ARTIK BRAVO

4. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    yukardaki yanlislik icin özür diliyorum yakaladigim balik turna degilmis acemilik ya ismini o zamanlar bimiyordum.özür dilerim arkadaslardan

5. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    tebrikler peki ismi ne balıgın bende merak ettim

6. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    bilsem vallahi söyleyecegim ama:( türkiyeden balik tecrübem olmadigi icin baliklarin cogunu ve ismini burda ögrendim.

7. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    canın sagolsun

8. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    sorun değil kardeş bende bir den şaşırdım mısırla turnayı nasıl yakalamış diğe bende senin gibi gurbetciğim ama Türkiye de de balık işiyle uğraştığım için balıkarı iii tanırım bizim bulunduğumuz yerde de güzel balık çıkıyor ama ben genede kesik köprüyü, moganı, eymiri,köprüköyü özledim sayıgılar

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.