Aşiyana diye çıktıydım:)

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında bekarbey tarafından paylaşıldı.

1. bekarbey

bekarbey

Favori Kamış:
    Olta:)
    En İyi Avı:
    Aşkına Eşkina, Lüfer
    Pazartesi akşamı işten gelir gelmez üç beş aile muhabbeti ve koyuldum takım yapmaya. Bir kaç ince , kalın takım çapari bağladıktan sonra Salı günü (28/11/2006) sabah erkenden 06:00 da çıktım yola. otobüsle üsküdara ordan beşiktaşa geçecek ordanda yine otobüsle aşiyana doğru gitmeyi planlıyordum. beşiktaşa geldiğimde saat 7:50 gibiydi. otobüs durağına gittiğimde sarıyer otobüsü yoktu ve 08:25 te otobüs vardı. bende bende napsam diye düşünürken iskelenin yan tarafında Dentur_Avrasya motorlarının yan tarafında balık tutanları farkettim. bi bakayım hem vakit geçer otobüs gelen kadar dedim. oraya vardığımda bi baktım millet üç beş çekiyor bende atayım dedim otobüs gelene kadar bir kaç dakika. açtım takımları bir sallaıdım hoppp tesbih gibi dizildiler ama ne dizilme:) hepsi de adam gibi istavrit yani. iki salladım, üç dört derken bide baktım benim 5 kg lık kova silme dolmuş:) saatte 14:30 gibi olmuştu bende topladım takımları dooğru eve:) anlayacağınız aşiyan diye çıktım ama iyikide gitmemişim;) tabi balıkları eve götürünceye kadar canım çıktı ama o mutluluğun içinde bunun bi önemi yoktu tabi. her seferden böle ganimetle dönse insan ne güzel olur değilmi..aaah ah az mı evden balığa diye çıkıpta bomboş dönmedim:( balık bu işte kardeşim belli olmuyorki.

2. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Kardeşim ben orada Pazartesi günü öğleden sonra 1 saat takıldım. 1 kg aldım. ama benimkiler kıraça denilecek türdendi. ama lokum gibilerdi :)